V mojej ezoterickej praxi sa nečakane objavil fenomén zasvätení. Pravdu povediac som to ani neočakával, prišlo to ako blesk z jasného neba, aj keď sa dalo predpokladať, že môj systematický spôsob preskúmavania všetkých oblastí ezoteriky jedného dňa objaví aj mechanizmus zasväcovania do rôznych ezoterických oblastí.

Aj tak ma prekvapila rýchlosť nástupu do ezoteriky aurického obalu, kde každé zasvätenie nesporne končí. Zrazu je tu úžasný mechanizmus rýchleho napredovania bez zjavnej väčšej námahy. Dokonca počas zasvätenia sa očakáva úplná pasivita. Po zasvätení to funguje tak, že samotný akt zasvätenia doslova tlačí a prinucuje, aby ste postúpili v duchovnom svete ďalej.

Ten, kto je napríklad bez vešteckých skúseností, získava dobrú intuíciu. Tým, ktorí majú určitý veštecký základ, sa vo veštectve mimoriadne dobre darí. Najhoršie to majú v podstate tí, ktorí majú dobré veštecké schopnosti a tie sa po zasvätení stanú ešte kvalitnejšie a až tak kvalitné, že je to pre dobrú vešticu alebo veštca nepríjemné. Dokonca musia po vešteckom zasvätení pozmeniť svoje veštecké techniky a upraviť ich k lepším výkonom.

Najviac sa zasväcovaným osobám pozdáva zasvätenie Indiánskej Silvovky. Aj pre mňa osobne to bolo milé prekvapenie, nájsť kanadských šamanov, ktorí sa s fenoménom techniky vysporiadali klasicky po svojom. Tento druh Silvovky je príjemný a stabilizuje jemne všetky vrstvy psychiky. Problém nastáva u tých, ktorí odmietajú svet vidieť reálne a triezvo. Zasvätenie núti prijať triezvu a zároveň reálnu predstavu o sebe a svojom okolí, čo nie je vždy také jednoduché. Mimoriadnu obľubu majú Reiki zasvätenia spojené s nácvikom masáže rúk, reflexky, prstových módov a akupresúry. Vrátil som sa k zasväteniu klasicky liečiteľskému a keďže rád provokujem, tak som ho nazval chlebové, fašírkové, štrikovacie a pivné. No neznie to krásne: príďte sa zasvätiť do pivného Reiki. Samozrejme som si zasrandoval. Samotné šamanské zasvätenie prinieslo netradičné zasvätenie prijatím nejakého druhu duchovnosti prírody. Je priam fantastické vnímať, ako niečo z prírody vstupuje do šamanských adeptov. Na druhej strane to kladie otázku, ako to bude vplývať na ďalšiu duchovnú cestu.

Pre mňa osobne sú zasvätenia namáhavé, ani nie tak samotné zasväcovanie, ale prieskum a vyhľadanie zasväcovateľov v celej histórii ľudstva. Pri vešteckom výcviku nachádzam určité množstvo zasväcovateľov. Bohužiaľ napojenie sa na odkaz zasväcovateľov je v okamžiku zasvätenia. A tak sa stane, že počas hodiny schytám aj 20 zasvätení. Potom to všetko pôsobí a mám čo robiť, aby som si udržal triezvy stav mysle.

Napriek tomu som rád, že sme otvorili túto oblasť ezoteriky, ezoteriku aurického obalu. Už som dosť pokročil v prieskume tých, ktorí v histórii ľudstva zasväcovali. Počítam s tým, že vlastne sa dá každého zaškoliť do ktoréhokoľvek ezoterického systému.

No sú nesporne aj špecifické zasvätenia, ktoré by sa mali stať súčasťou meditácií. No to bude možno druhá etapa vývoja zasväcovacích stretnutí.

Viac obrázkov vyhľadajte v Galérii zasvätení.

Pridaj komentár