Znovu som sa dostal k písaniu a premýšľaniu nad čínskymi duchovnými technikami. Teda som niečo ako ezoterický bloger, ktorý sa rád podelí o svoje pocity a zážitky z oblasti mikro a makro pohybu, teda o rôzne druhy fyzických cvičení.

Každému odporúčam, aby sa venoval najprv normálnym cvičeniam, ktoré zaraďujeme trochu sarkasticky do spartakiády, v minulosti hromadné cvičenia tisícov mladých hamburgerov pre potešenie vtedajších mocipánov. Ale šport a cvičenia nemôžu za dobu, v ktorej žijete. Ja som sa osobne spartakiádam úspešne vyhol asi aj preto, že som bol absolútne nemehlo. Nevyliezol som nikdy na žiadne lano, nepreskočil žiadnu drevenú kozu v telocvični. A ani sa nečudujem, že som skončil na cvičení pre totálne nemehlá.

Ale do určitej miery to bola pre mňa výhra. Osobitnú telesnú výchovu viedla super učiteľka, ktorá bola trpezlivá a vedela aj vysvetliť, ako sa čo cvičí. A veru som sa postupne aj zlepšoval. Iný prístup, učiteľka iba pre mňa a to som zbožňoval. Tento super základ využívam dodnes. Keď ide niekto okolo mňa alebo beží, tak okamžite vyhodnocujem, či jeho pohyb vychádza z kĺbov a to je hrôza, alebo vychádza zo stredu svalov a to je výborné.

Naučil som sa niečo ako vedomé chodenie. Ponorenie mysle a koncentrácie do seba a ovládanie každého pohybu. Niektoré osoby takéto niečo zažijú po autonehodách alebo pádoch a pod. Pozeral som pár filmov o takýchto hrdinoch, čo sa znovu postavili na nohy a odložili barle. Bolo to pre mňa dosť motivačné.

Patrím k osobám, čo nemali na nič talent. Proste nemehlo na čokoľvek. Ale mal som v sebe ohromnú chuť dokázať, že tento nepekný osud otočím a raz ukážem, že som talentovaný a budem aj ja osobne zažívať slávu a úspech. To, čo som mal na rozdávanie, bola pracovitosť a ochota sa učiť a zdokonaľovať. Ani sa nikto nemohol čudovať, že som k ničomu. V detstve som bol neustále chorý. Aby som zvládol nejaký pohyb, potreboval som neskutočne veľa opakovaní.

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Terapeut, liečiteľ, ezoterik, reiki na diaľku.
Hľadáte konkrétnu vec?
Potrebujete odborne poradiť v oblasti vášho duchovného napredovania?
Neváhajte a kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne.
Vstupná konzultácia je bezplatná.
Povedzte svoj názor na veci duchovné: sasapueblo@meditacia.sk

Neskoršie som pochopil, že nedokážem poriadne skopírovať pohyb a pohybové vzorce iných ľudí. Bol som pravý opak osoby, čo ju volajú indigové dieťa. Pozerá prvýkrát ako hrá na klavír talentovaný klavirista a keď klavirista dohrá, tak indigové dieťa si sadne za klavír a zahrá na prvýkrát všetko perfektne. Schopnosť učiť sa, kopírovať pohyb a správanie tých druhých je základ geniality a úspechu. To som nevedel, ale keď som si začal študovať knižky okolo pohybovej kultúry, tak som to pochopil a začal zlepšovať svoju schopnosť kopírovať pohyb a správanie tých úspešnejších.

Teda učil som sa pohybovať, ako keby som bol ochrnutý. A tak som vedome cvičil a cvičil. Zobral som si knižku bojových umení a japonské karate. Postupne som sa takto naučil rôzne druhy pohybu. Priatelil som sa s mladou plavkyňou, bola super talentovaná a vyhrávala všetky súťaže. Asi sa na mňa nemohla už pozerať a ponúkla mi knižku o joge. Bolo to prvé vydanie. A do tejto knižky som sa doslova zamiloval. Krásne všetko popísané, ako sa to cvičí. A mohol som si to sám precvičovať. Asi aj toto ma pritiahlo k ezoterike.

Takto sa ku mne postupne dostávali knižky Carlosa Castanedu o šamanskom pohybe zvierat. Knižka pozície nejakého inuického šamana. Potom kung-fu, kde sa pohyb zvierat menil na bojové umenie. Takto som niektoré cvičenia cvičil znovu a znovu. Aj preto sa človeku otvorilo šamanské a zvieracie vedomie. Neskutočne rád som cvičil 5 tibeťanov. To som cvičil stále. Ale prišli aj rôzne športy. Tak isto sa mi dostala pod ruku kniha o pilates. Bolo to osudové, samotný autor hovoril o tom, že mu niečo z tela zničilo hlavné svaly a otvoril si pod týmito hlavnými svalmi náhradné svaly. A pochopil som, že aj ja osobne som mal nejaké takéto poškodenie. A tak pilates bol v posilňovni celé roky na prvom mieste. A skutočne svaly pribúdali. Dodnes trekujem a to tak, aby som rozvíjal náhradné svalstvo.

Následne som sa začal venovať nácviku pohybových vzorcov pre box. Nie preto, aby som dal niekomu nakladačku, ale aby som skoordinoval veľké a náhradné svaly. V tomto období som prešiel na techniku uzlíkových svalov. Začal som sa venovať posilňovaniu a cvičeniu na strojoch. Cvičil som tak, aby som dal toľko opakovaní, aby to vo svaloch bolelo. Jediná možnosť trvalo vo svaloch vytvoriť silový potenciál. Jednoducho tých cvičebných postupov a techník bolo mnoho. Naučil som sa pohybovať tak, aby som sa vyhol zaťaženiu kĺbov. Aj sedenie mám takto špeciálne upravené. To už som pri cvičeniach myslel na staré kolená, aby kĺby boleli menej ako tých druhých.

No skúsme sa vrátiť k meditačným cvičeniam. Pri meditáciách je problém, že treba kľudne až skoro nehybne sedieť a koncentrovať sa na techniku danej meditácie. Premýšľal som a hľadal, ako v kľude sedieť na stoličke a zároveň robiť určité pohyby. Skorej mikro pohyby ako veľké pohyby. A začal som sa učiť prstové módi. Ukázalo sa, že je to správna cesta a pomocou prstových módov sa môžem koncentrovať lepšie na niektoré orgány v tele. Ale ešte som to zlepšil a to technikou mikropohybu, ktorý vlastne ani ja ani nikto iný bežným zrakom nevidí. Použije sa na to technika fantómových bolestí a fantómových končatín. Ako šaman som sa trvalo napájal na osoby s nejakým typom amputácie. A aj som si čo najreálnejšie celé roky vsugeroval, že chodím na chirurgiu a tam zo mňa amputujú skoro všetko a dávajú to do chladničky. A takto som dosiahol fantómové telo v mojom fyzickom tele.

Dnes sedím pri meditácii na stoličke a fantómové telo cvičí všetko, čo potrebujem za mňa osobne. To je jedno z tajomstiev cvičení cez fantómové telo a nie cez svoje svaly. Cez fantómové telo robím všetky pohyby. A sú to pohyby dokonalé neobmedzuje ich sval ani reálny kĺb na mojom tele.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.