Obsah webu A-Z

 
obsah goomusic monitor
 
 
7
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.

Hudobné weby
Hudba v okresných mestách na Slovensku. Ponúkame Vám aktuálne zaujímavosti zo sveta hudby. Ponúkame rôzne hudobné žánre, hudobné skupiny, rebríček hitparád slovenských aj zahraničných. Koncerty klasickej hudby, modernej hudby. Tiež si tu nájdete ponuky z hudobného e-shopu. 
 
 
Hudba v meste 
Ponúkame Vám zaujímavosti zo sveta hudby z okresných miest na Slovensku. Folklór, tanec, spev, rôzne hudobné podujatia, hudobné slávnosti, hudobné osobnosti z týchto oblastí. Kde môžete navštíviť miesta pre diskotéky, vypočuť si dobrý koncert a iné kultúrne podujatia.
 
 
Ezoterická hudba 
Na tejto stránke si nájdete rôznu ezoterickú hudbu. Aborigéni Didgeridoo Delfín Veľryba Vorvaň Gong Glassharmony Glassharp hudba Japonské bubny Jaskynná hudba Kozmos hudba Kozmické zvuky Meskalín hudba Neolitická hudba New Age Reiky song Rezonančná hudba Šamanská hudba Tibetské misy Tibet hudba
 
 
Ľudová hudba
Ľudová hudba alebo hudobný folklór je hudobný žáner širokých más obyvateľstva, často neznámych autorov, tradične zachovávaný ústnym podaním. Môže ísť o hudbu reprodukovanú spevom, ale aj o nástrojovú hudbu. Hudba má v tradičnej kultúre mimoriadny význam.
 
 
Klasická hudba
Klasická hudba je veľmi zaužívané označenie pre vrcholnú formu obvykle orchestrálnej hudby hranej v histórii, za ktorú je v tomto ohľade považované najmä obdobie renesancie, baroka, klasicizmu a romantizmu.
 
 
Náboženská hudba
Náboženská hudba je hudba súvisiaca s textovým či melodickým vyjadrením viery človeka v nadprirodzeno. Delí sa na: liturgickú hudbu, prírodnú hudbu.
 
 
Detská hudba
Detská pieseň je básnický útvar patriaci do lyriky určený na spievanie, veselé, hravé texty, aj s poučným významom. Vzniká zhudobnením básne, na jej tvorbe sa podieľajú: textár – autor básne a hudobný skladateľ. 
 
 
Populárna hudba 
Slovenská populárna hudba, v zmysle pop music, sa začala rozvíjať v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Každé obdobie je charakteristické nástupom rôznych generácii hudobníkov, skladateľov, alebo textárov.
 
 
Elektronická hudba
Elektronická hudba je voľný termín pre hudbu vytváranú elektronickými nástrojmi, teda zdrojmi zvuku, ktoré disponujú elektronickými súčasťami, napr. Theremin, Syntetizátor, Sampler (hudobný nástroj), Sekvencer, počítač a pod.
 
 
Rómska hudba 
Rómska hudba, či cigánska hudba, nie je jednotná. Neexistuje štýl, ktorý by bol pre všetky cigánske skupiny spoločný. Keď hrali pre obveselenie ostatných, nie pre seba, tak hrali to, čo sa v okolí hralo.
 
 
Hudobné nástroje
Hudobný nástroj je zariadenie skonštruované alebo pozmenené na účely tvorby hudby. V podstate každý nástroj, ktorý dokáže vylúdiť zvuk a môže byť nejakým spôsobom kontrolovaný hudobníkom môžeme považovať za hudobný nástroj.
 
 
Top hudba správy
Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o komunikáciu.
 
 
 

Comments are closed.