Niekoľko rokov som tu nič nenapísal. Skúsim sa polepšiť. Dnes po približne 25. rokoch v ezoterike znovu píšem svoje pocity z ezoteriky a o ceste na nej. Možno sa niekto opýta, či som neľutoval opustiť svoje umenie a ekológiu. Povedal by som, že to bolo skutočne krásne a super obdobie naplnené dobrodružstvom a neskutočnou voľnosťou. Ale nejako ma to nenapĺňalo úplnou spokojnosťou. Niekde hlboko v duši som cítil, že to nie je to pravé „orechové“.

A tak po zmene v spoločnosti – Nežnej revolúcii – som sa rozhodol podstúpiť radikálnu zmenu, stať sa liečiteľom, kazateľom a ezoterikom. A trvalo skoro 8 rokov, kým som sa mohol živiť a uživiť touto činnosťou. To je taká biznis zákonitosť, že pokiaľ chce niekto rozbehnúť niečo nové, tak určite potrebuje na to viac rokov a tejto zákonitosti a nevyhnutnosti sa treba podriadiť. A ešte bolo treba aj z niečoho žiť a financovať túto premenu z umelca na ezoterika. Našťastie štát podporoval nezamestnané osoby. Ako sa hovorí, sponzor bol v tomto prípade štát.

Teda bolo tu rozhodnutie stať sa liečiteľom a ezoterikom. Odvážna vízia. Viem, že dnes sa naplnila. Samozrejme, na to, aby sa stal človek dobrým liečiteľom, terapeutom a aj ezoterikom, treba určité predpoklady. Mať pri sebe osoby, ktoré sa ako moja babka venovali bylinkárstvu, ľudovej liečbe. Rada si volala domov nie bežné osoby. Veľmi múdrych bezdomovcov, osoby nábožensky orientované, ale aj choré. Je prirodzené, že ako malé dieťa som babku a jej spôsob života konzumoval. Ale to nebolo všetko, bol pri mne aj môj otec a ten sa o mňa staral a popritom vyštudoval 2 vysoké školy. Jednu ekonomickú a druhú poľnohospodársku mechanizáciu.

Úprimne povedané, rozprávky si moc nepamätám, ale odborné vedomosti z poľnohospodárstva a ekonómie boli moje detstvo. Asi to spôsobilo to, že moje neuróny sa prispôsobili tomu, že budú počas života naberať do seba neustále odborné informácie. Teda babka smer šamanstvo a otec smer intelektualizmus. K tomu som prežil v nemocnici klinickú smrť a dlhšie bezvedomie. Klasická cesta špiritistu. A to, že som v detstve prekonával neustále nejaké choroby spôsobilo to, že som školu veľa nevidel a nemusel. A aby som ukončil základné štúdium, tak ma doučovala evanjelická farárka. A to je jasná cesta k náboženskému kazateľovi. Čo už ideálnejšie môže život priniesť, aby sa človek stal ezoterikom na plný úväzok!

A bol som a ešte som silná osobnosť, ktorá ľudské autority nemusí. A neustále a dodnes mám niečo ako poruchu uznať nejakú osobu za autoritu a tejto autorite sa podriadiť. A to mi robilo v živote samé problémy. Hlavne nepekná šikana, aby som bol taký normálny hamburgerák, teda žiť ako bežný slušný človek. Sám seba som sa pýtal, či je to normálne, aby po mne chceli, aby som bol klasický človek. To sa jednoducho nedalo realizovať: A ja som sa tak snažil, ale nič nepomáhalo. A to som ich šokoval, čo sa dokážem naučiť a ako hlboko rozumiem danej oblasti. A tak často museli rodičia nosiť všelijaké pozornosti, aby som doštudoval.

A keď som zistil, že nepatrím akosi do ľudskej spoločnosti a nechcem žiť ako bežný človek, tak som sa rozhodol ľudskú spoločnosť opustiť. A takto môj jedinečný intelekt zradil ľudstvo a spravil som sa pre seba a svoje ego. Dnes už svoje ego viem jasne pomenovať a definovať. Chcem v sebe presadiť dlhovekosť a zdravie. Chcem mobilitu do hlbokej staroby a spraviť všetko pre to, aby som si udržal do staroby intelekt. Jednoducho ma desí skutočnosť, že jedného dňa sa stanem nesvojprávny a niekto bude za mňa rozhodovať. To neprichádza do úvahy.

Ale to najhlavnejšie, čo ma odpojilo od zvyšku ľudstva a dalo môjmu osobnému sebectvu absolútnu veľkosť je záujem o to, čo všetko je možné po smrti. A tak som sa rozhodol nielen upratať všetko okolo duchovnosti a ezoteriky, ale aj vedeckými postupmi overiť veci okolo zomierania a smrti.

Dnes tieto moje egocentrické túžby mimo rámec ľudstva naplno realizujem a tu uplatňujem svoje mimoriadne schopnosti, ktoré si mimochodom nestále trénujem a zdokonaľujem. A tak isto si udržujem extrému hladinu intelektuálnych schopností a rozumnosti. A potom sa niet čo čudovať, prečo ma ľudia z oblasti duchovna nemajú radi. Niekto hovorí, že sú to hnusné hady. A niekto, že záhradné hadice. A tak čo iné mi zostáva, ako učiť dobrákov maximálnemu sebectvu, ktoré smeruje za hranice života a smrti.

Na svojej duchovnej ceste maximalizujem svoje úsilie a ako zlé jazyky hovoria, že ten diablom posadnutý robí za desiatich. Nemusí ani spávať, vhupne do hypnózy a o pár hodín už zase zarezáva ako lokomotíva. Veľmi sa mi páčilo, keď na jednom fóre písali, že som napísal toľko článkov, ako keby som mal „prújem“. Aké „milé“ prirovnanie, ale hlboko pravdivé. A tak zase píšem o mojich pocitoch. Ale inak ľudia mám vás rád, aj keď sa ma snažíte ukrižovať a upáliť na koks.

SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
Terapeut, liečiteľ, ezoterik, reiki na diaľku.
Hľadáte konkrétnu vec?
Potrebujete odborne poradiť v oblasti vášho duchovného napredovania?
Neváhajte a kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne.
Vstupná konzultácia je bezplatná.
Povedzte svoj názor na veci duchovné: sasapueblo@meditacia.sk

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.