Pokračujeme v prieskume kineziológie. Hovoríme o svalovom mozgu. Hmyz a rôzna háveď je naším vzorom. Srdce, žalúdok a svaly sa zjednocujú. Kineziologický život svalov.
Na zvládnutie kineziologických schopností je potrebné sa oboznámiť podrobne s anatómiu svalov, kĺbov a šliach.
Potom nasleduje ďalšia fáza nácviku kineziologických schopností a to je naučiť sa koncentrovať do jednotlivých svalov. Pri tomto nácviku vám pomôže aktívne cvičenie v posilňovni, prípadne iné druhy cvičení. Po cvičení je koncentrácia jednoduchšia. Koncentráciu je najlepšie robiť pred plagátom postavy s obnaženými svalmi. Svoju pozornosť skoncentrujete postupne na jednotlivé svalové partie a zároveň do svalu tlačíte túto predstavu.
Pokiaľ ovládate techniku Reiki systému, tak jednotlivé svalové partie môžete preliečovať energiou Reiki. Pokiaľ ovládate sexuálne energie, tak do oblasti svalov tlačíte sexuálne energie.
Koncentráciu do svalov je možné robiť aj v polohe ležmo, no treba mať za sebou základný výcvik s posilňovaním. Pri koncentrácii na svaly sa snažíte prirodzene jednotlivé svaly navzájom prepojiť. Skoncentrujte sa daný sval a intuitívne skúmate, s ktorým svalom sa prepojí. Takto navzájom poprepájate jednotlivé svaly.
K základným cvičeniam koncentrácie do svalov a ich vzájomného prepojenia pribudne vzájomne prepojiť srdcový a žalúdočný sval. V kineziologických knižkách sa zabúda na to, že aj srdce aj žalúdok sú vlastne svalová hmota. Teda sa skoncentrujte na sval a jednotlivé svalové partie. Potom spojíte jednotlivé svalové partie so samotným srdcovým svalom. To isté spravíte aj so žalúdočným svalom. Takto spojíte všetky svaly do jedného celku.
V ďalšom cvičení sa zo svalov tela, srdca a žalúdka naučíte koncentrovať do jednotlivých častí tela a to hlavne orgánov, ako aj do krvného, nervového a lymfatického riečišťa. Nezabudnúť na hormonálne žľazy. Zmyslom tohoto výcviku je kontrolovať orgány a systémy tela cez svaly priamo.
Pri ďalšom výcviku je potrebné si uvedomiť svaly svojho tela ako svalový mozog. O čo tu vlastne ide? Treba si uvedomiť, že svaly a nervové platničky tvoria vývojovo najstaršiu časť našej psychiky. Je to vlastne vedomie hmyzu a podobnej chrobačej hávede. Skoncentrujte sa do všetkých svalov a uvedomujte si sami seba ako veľkého chrobáka. Máte pocit, že sa správate ako niektoré druhy hmyzu. Zožeňte si obrázky hmyzu a imitujte život hmyzu, napríklad včiel.
Toto je základný výcvik k celotelovej kineziológii a prepojenie všetkých svalov v tele. Skúste si otvoriť vedomie hmyzu, aby ste vedeli využiť kineziologické schopnosti pre zdravie a šťastie.

Pridaj komentár