Virguľa, nakreslená postavička. Virguľa v ruke. Obkresľovanie orgánov vlastného tela. Diagnostika zdravotného stavu. Objavovanie nádorov a neštandardných miest.
Nakreslíte si vlastnú postavu v podobe detskej kresby, kde sú zobrazené iba obrysy a nie detaily. Postavičke nakreslíte do vnútra orgány tela. Vypomôžte si obrázkami orgánov. Zoberiete do prstov virguľu. Môžete použiť kovový predmet s hrotom zavesený na retiazke alebo tenkom špagáte. Napríklad to môže byť kľúč od bytu. Virguľu držíte na obrázkom a pokúsite sa obkresľovať orgány vlastného tela. Pokiaľ sa virguľa nepohne a odmietne obkresľovať orgán, tak ten nebude v poriadku. Takto prejdete všetky orgány. Tie, ktoré virguľa obkreslila, sú zdravé a v poriadku. Tie, ktoré odmietla obkresliť, sú choré. Pri chorých orgánoch sa virguľa ani nepohne. Takto diagnostikujete všetky orgány, hormonálne žľazy a iné časti tela. Nie je to nič náročné. Na okraj papiera si poznamenáte, ktoré orgány virguľa neobkreslila. Týmto orgánom sa budete venovať špeciálne. Znovu sa vrátite k chorému orgánu a neustále sa na orgán usilujete vplývať. Každý deň sa k orgánu v kresbe celého tela vraciate a usilujete sa o to, aby ho postupne virguľa čoraz lepšie a lepšie obkresľovala. Nerobíte to násilne, ale na základe neustále vplývania na vlastné orgány. Takáto liečba dovoľuje určiť, či pri liečbe postupujete správne a používate liečivé postupy. Niekedy treba hľadať v mysli, ako to budete liečiť. Keď budete mať dosť trpezlivosti, tak virguľa sa začne prirodzene hýbať a vy máte orgán zdravý.
V ďalšom diagnostickom prípade sa zameriate na vyhľadanie nádorov a čudných miest. Teda miest, ktoré sú najviac choré v danom orgáne. Virguľa sa zameria na stred orgánu a pod vplyvom hľadania nádorových zhlukov bude v mieste výskytu kresliť drobné krúžky, ktoré sa môžu spájať. Teda virguľa vám svojím pohybom naznačila, že v danej oblasti sa bunky zoskupili do neštandardného tvaru. Tak isto je treba oblasť liečiť a neustále ju diagnostikovať.
Môžete ísť aj ďalej a z pohybu virgule vytušiť, aké ochorenie je v danom orgáne. Robí sa to tak, že si zoberiete na diagnostikovanie osobu, ktorá má lekársky potvrdenú chorobu, napríklad žltačku. Virguľa odmietne chorú pečeň obkresliť a po chvíli môže na váš podnet robiť určité typické pohyby. Keď pri diagnostikovaní inej osoby s chorou pečeňou spraví virguľa typický pohyb ako u predchádzajúcej osoby chorej na žltačku, dá sa tušiť, že dotyčná osoba má žltačku alebo má na žltačku nábeh. Vždy si po diagnostike zakreslite značky pre jednotlivé osoby. Zo začiatku takto diagnostikujte iba lekársky potvrdené ochorenia.

Pridaj komentár