Tento príspevok sa zaoberá problematikou prienikového mechanizmu do systému čakier. Ide o techniku, ktorá dovoľuje totálnemu laikovi oboznámiť sa rozumovo s touto oblasťou, preniknúť do nej a stať sa v nej dobre zdatný. Už v predchádzajúcom príspevku som naznačil, že cez praktizovanie indického Vastu, ktorý sa podobá na čínsku techniku feng shui, som prenikol do čakrového systému nielen jogy, ale aj iných náboženských systémov.

Táto skutočnosť ma potešila a okamžite viedla do série ďalších článkov. Aby som dodržal zásadu postupnosti, tak som sa znovu vrátil k problematike virgule ako základného technického prostriedku na praktizovanie čakrového ezoterizmu. Čo je to vlastne virguľa? Ide prevažne o retiazku alebo tenký špagátik, na ktorom je voľne zaviazaný určitý objekt. Na konci virgule môže byť spravidla zavesené kovové závažie špicom dole. Môžete na retiazku alebo nitku zavesiť obrúčku, minerál, kľúčik, ihlu prípadne drobný talizman alebo prevŕtanú mincu. Možno si položíte otázku, čo si vy máte na retiazku alebo špagátik zavesiť. Môžete sa riadiť intuíciou a vybrať si, čo sa vám pozdáva.

Môžete voliť postup, že na koniec si zavesíte to, čo sa vám neľúbi. Môže postupovať aj tak, že si vyskúšate niekoľko variantov a vyberiete si ten najvhodnejší pre vás a vašu ruku. Keď si kúpite alebo zhotovíte virguľu, tak sa môžete pustiť do samotného nácviku práce s virguľou. Zoberte horný koniec retiazky a zovrite ho medzi palec a ukazovák. Virguľa voľne visí vo vzduchu. Pokúsite sa znervóznieť a jemne sa triasť, ako keby vám bola zima. Máte pocit slabučkého chvenia nervstva vo svaloch. V tomto stave sa pokúšate rozhýbať spodok virgule do určitého kruhovitého pohybu. Po roztočení sa ju snažíte zastaviť.

Pohyby ruky, ktorá drží virguľu, sú slabučké, jemné a oku nepostrehnuteľné. Cvičte dovtedy, kým nedokážete virguľu nenápadným pohybom rozhýbať. Potom dajte pod virguľu kúsok obyčajného klinca a zisťujte, ako bude klinec ovplyvňovať pohyb virgule. Dobré je aj virguľu v prstoch rozhýbať a potom prisunúť kúsok kovu. Skúmate, ako to ovplyvňuje pohyb virgule vo vašich prstoch. Takýmto spôsobom môžete otestovať rôzne druhy kovov, minerálov, semiačok a iných materiálov. Keď po mesiaci poctivého tréningu všetko dobre ovládate, tak požiadate niekoho, aby na papier nakreslil svoju celú postavu do hlavy až po nohy.

Zoberiete virguľu a poviete si, že chcete pri nakreslenej postavičke zistiť, kde sú umiestnené jednotlivé fyzické čakry. Pred tým ste si naštudovali vhodnú čakrovú literatúru. Pod virguľu dáte obrázok postavičky a virguľou prechádzate postavu. Keď sa v určitom bode virguľa roztočí, tak tam nakreslíte krúžok. Idete ďalej a znovu posúvate spodok virgule nad obrázkom, znovu sa virguľa roztočí. Zakreslite miesto roztočenia. Mali by ste získať 6 až 7 krúžkov. To sú čakry. Nedajte sa pomýliť, keď sa nad obrázkom v žiadnom mieste virguľa neroztočí. Čakry môžu byť aj mimo papiera. Spravili ste prvú úspešnú diagnostiku čakrového systému. Keď čakry idú od hlavy po podbrušie pod sebou, tak dotyčná osoba má čakrový systém ideálny.

Všetky čakry mimo osi tela hovoria o disharmónii čakier a treba veštecky určiť, prečo je tomu tak. Vešteckú techniku pozri vo Vešteckej škole, prípadne využi niektorú poradňu na mojich stránkach. Rád skontrolujem a poradím. Záverom len toľko, že práca s virguľou je základom k čakrovému ezoterizmu viacerých národov. Momentálne preverujeme túto oblasť ezoteriky a dáme vedieť o nových poznatkoch a skúsenostiach.

Pridaj komentár