Veštectvo zrakové – dva magické rituály, dve zasvätenia. Veštectvo sluchové – dva magické rituály, dve zasvätenia. Veštectvo hmatové – jeden magický rituál, jedno zasvätenie. Veštectvo svalové – jeden magický rituál, jedno zasvätenie. Veštectvo chuťové – jeden magický rituál.

Tentoraz som rozložil stoly a stoličky tak, aby zasväcovaní mohli sedieť oproti sebe a mohli si pozerať do tváre. Vytvoril som vhodnejší tvar na zasvätenie. Na stoly sme vyložili všetky potrebné predmety, ktoré sa stali za pár chvíľ súčasťou magického zasvätenia.

Všetci zasvätenci sa naladili do vedomia prírodných ľudí. Spomínali si na prírodu a koncentrácia prechádzala do miechy. Tu musia zostať počas celého zasvätenia. Aurický obal je až 50 centimetrov okolo fyzického tela. Rituál z objektov pred dotyčnými osobami je súčasťou aurického obalu. Magické rituály slúžia ako komunikácia so silami v aurickom obale. Na prvý rituál potrebujeme škrupiny orechov, tortové sviečky a nádoby na vodu. Niektorým sa tortové sviečky potápali a všade boli kvapky vosku. Ja som zasväcoval pomocou rituálu zavesenej kosti na krku, v rukách som držal konáriky javora. Zasvätenie smeruje do veštectva pomocou zraku. Rituál som robil za chrbtom zasväcovanej osoby. Dotyčné osoby sa museli vhodne naladiť, aby pred sebou urobili správny rituál a všetko nepovažovali iba za detskú hru a zábavu. Musím im často vytvorené rituály zlikvidovať a robia ich znova.

V druhom rituáli si zasväcované osoby pred seba dali šachovnicu a na ňu položili rôzne druhy kamienkov. Šachovnica a drevená konštrukcia sú mimoriadne obľúbené metódy magickej ritualistiky. Ja som zasväcoval pomocou kameňov zavesených na paličkách. Zase som realizoval zasvätenie za chrbtom dotyčných osôb.

Nasledovali rituály všeobecne vhodné na zasvätenie do sluchového veštectva. Zasväcované osoby si dali pred seba kovové mince a okolo priložili rôzne objekty ako mušle, kamienky a podobne. Každý sa usiloval nad rituálom spraviť pyramídu, ktorá zvyšuje účinnosť magickej komunikácie s aurou. Ja som realizovať rituál, pri ktorom som mal na drôte zavesenú ulitu.

Pokračovali sme rituálom v oblasti chuťového veštectva. Dotyčné osoby si pred seba dali kamienky a z hliny, moduritu alebo z plastelíny vytvorili potrebný komunikačný rituál. Ja som zasväcoval pomocou paličiek, na ktoré som omotal pásy plechu do tvaru špirály a každú špirálu som omotal ešte medeným drôtikom.

Nasledovalo zasvätenie do hmatového veštectva. Zasväcované osoby robili rituál na základe postavičky z handričiek. Všetko to vyzerá, ako keby ich mali umučiť a utýrať, pokiaľ všetko nevyzradia. Ja som si zo špagátov vytvoril sieťku a na ňu som zavesil kamene a kusy drievok. Zasvätenie som robil za chrbtom zasväcovanej osoby.

Nasledovalo zasvätenie do čuchového veštectva a zasväcované osoby si pred seba dali kamienky a mušle. Všetko pofŕkali aromatickými olejčekmi všetkých možných vôní. Smrdelo to ako na feministickom stretnutí padlých erotických anjelov. Ja som robil zasvätenie s nohou zo starej sliepky. No čo už, každé kuriatko sa stane sliepkou. Nožička mala už niekoľko teplých dní za sebou a ukrutne smrdela. Život zasväcovateľa je niekedy poriadne smradľavý. A to som radšej nevybalil sušenú, ale nedosušenú žabu.

Zasväcované osoby spravili posledný rituál zameraný na svalové veštectvo. Každý naplnil vrecko s pieskom a popísal rôznymi znakmi. Ja som zavesil na palice klince a postavičku z látky poviazanú špagátmi. A nasledovalo posledné zasvätenie.

 

VIAC OBRÁZKOV NÁJDETE V GALÉRII ZASVÄTENÍ – VEŠTECTVO 3B.

 

Pridaj komentár