Myslíte to s tou vedou do ezoteriky vážne?

Asi áno, pani redaktorka. Robím každú sobotu školenie ezoterikov s témou, ako zaviesť vedecké procedúry do ezoteriky. Ďalej sme zriadili na internete osobitnú sekciu, ktorú sme začali napĺňať množstvom článkov, ktoré sa zatiaľ zaoberajú rôznymi vedeckými metódami. Zakúpilo sa množstvo literatúry o vedeckom bádaní. Budujeme si teoretické základy a robíme sami sebe audítorov na uplatnenie vedeckých procedúr do svojej ezoterickej praxe. Všetko beží na plné obrátky.

Nezdá sa vám, že zneuctíte celú ezoteriku a nakoniec z nej spravíte vyučovací predmet na vysokej škole?

Veľmi dobre ste pochopili, o čo mi ide. Chcem, aby sa raz ezoterika vyučovala napríklad v rámci psychológie. A čo sa toho zneuctenia týka, muži zneucťujú kdečo a kadečo, a prečo by práve ezoterika mala byť výnimkou? Ja v zásade nemám rád autority od princípu svojho bytia. Asi som sám autoritou a ináč to nejde. Možno sa na to pozrieť aj z tej rozumovej stránky bez zbytočných prvkov nostalgie za minulými časmi, keď sa ezoterikou preháňalo stádo duševne chorých čudákov. Tie časy skončili, nastalo veľké upratovanie a vedecky stvorená metla je na tento výkon zneuctenia ako stvorená.

Myslím si, že vedu do ezoteriky zavádzate ako zjavný marketingový ťah, ako ste to už mnohokrát spravili na úkor ezoteriky.

Chápem váš postoj osoby, ktorá v ezoterike videla niečo jedinečné a výnimočné. Ezoterika ako oáza kľudu a pohody, kde čerstvý vietor nezavíta, ani keby si náhodou pomýlil smer. Nikto vám tento prístup neberie. Kľudne si užívajte ezoterické starinárstvo. Áno, možno hovoriť o tom, že je dobré byť iný ako všetci ostatní ezoterici. Odlišnosť vždy priťahuje a určitým spôsobom vyvoláva kontroverznosť medzi starým a novým. Netajím sa tým, že som prišiel do ezoteriky upratovať a ako vidíte hľadám tie najefektívnejšie metódy upratania a vytvorenia modernej ezoteriky, ktorá sa bude tešiť aj úcte ľudí zaoberajúcich sa vedou. Ocením to, že takýto prístup prinesie aj dostatočný komerčný úspech. Vždy a na duchovnej ceste zvlášť poteší, keď niečo spravíte dokonalejšie ako tí druhí.

Keď ste už tak úprimný a doznávate sa, že ste zanešvárili ezoteriku komerčnosťou a teraz aj vedou, aké sú reakcie ezoterickej obce na tieto vaše čudesné experimenty?

Momentálne je táto moja snaha ako experiment, ktorý sa môže a nemusí podariť. Reakcie ezoterikov aj tých blízkych, ktorí so mnou meditujú, sú rôzne. Niektorí to prijali, ako všetko nové a neobkukané, s nadšením. Niektorých tieto prístupy odhalili ako osoby, ktoré nemajú chuť rešpektovať výsledky bádania a naoko akože súhlasia, ale vo vnútri duše by ma najradšej rozdrapili. Jednoducho som vyhnal z ich archaického raja aj posledný kúsok ilúzie o ich dokonalosti. Potom sú tu takí, ktorí sa začali školiť vo vedeckých procedúrach a zisťujú, že nebude jednoduché prerobiť myseľ z pocitu, že v ezoterike netreba nič dokazovať a stačí otvárať zobák, ako komu narástol. Ezoterici, ktorí sú mimo môjho okruhu, reagujú v zmysle nerozumiem, čo mi to hovoríte, čo mi to prezentujete. Pokiaľ žiadam predložiť aj dôkazový materiál na ich tvrdenia, tak nereagujú. Musíme si počkať, kým všetko pekne dozreje a dostane mnohoročnú šancu dokázať, že zavedenie vedeckých procedúr do ezoteriky bol správny krok. V zásade dávam prednosť budúcnosti pred prítomnosťou.

Dobre teda, povedzme, že nateraz som sa zmierila s tým, že ste do ezoteriky zaviedli vedecké badanie. Čo to podľa vás prinesie pre vašu duchovnú cestu?

Vedecké procedúry spravia ešte hlbší poriadok v ezoterike a doslova odštartujú novú éru, ktorá už nebude stáť na kulte duševnej choroby a kulte „ja som to povedal“. Kult sily v ezoterike vystrieda kult dôkazu a argumentácie. Samozrejme, očakávam od vedeckých metód, že moju duchovnú cestu spravia ešte všestrannejšiu a jedinečnú. Na druhej strane prinesie tým, ktorí ju neprijmú, zaostávanie. To tak už v živote, ale hlavne v konkurenčnom boji chodí, aj keď v ezoterike je to nejako všetko zahmlené. No som prístupný zverejňovať všetko okolo výskumu a pomáhať každému ezoterikovi, ktorý o to prejaví záujem.

Ešte by som sa chcela spýtať, ako sa dá stíhať taká rozsiahla ezoterická prax a venovanie sa toľkým oblastiam naraz. Nie je to náhodou na úkor kvality a úrovne? Predsa tí, ktorí sa venujú jednej oblasti ezoteriky, ju budú robiť hlbšie ako vy.

Áno, je zaujímavé, ako ste vystihli problém, ktorý ma nesporne trápi a usilujem sa ho riešiť. Sú vlastne dva tábory ezoterikov. Prví sa venujú všestrannosti a nejdú do hĺbky. Druhí sa venujú iba jednej oblasti a dosahujú skutočne hĺbku a úroveň. V prvom rade ezoterike sa venuje príliš málo ľudí a špecializácia iba jedným smerom môže niesť v sebe riziko neúspechu. Myslím si, že menej riskantné je robiť viacej smerov naraz. Niečo sa ujme a niečo prepadne. Zastávam názor, že pokiaľ je malé množstvo ezoterikov, tak je lepšie robiť ezoteriku ako obchod na dedine, kde máte všehochuť. Uvedomujem si, že meditujem skoro vo všetkých oblastiach ezoteriky a robím tak vedome a zámerne. Chcem ezoteriku upratať celú. Zároveň viem, že nedosahujem dostatočnú hĺbku v jednotlivých ezoterických smeroch. Som na tento problém skoncentrovaný a vlastne sa mi ho podarilo vyriešiť vďaka zasväteniam. Zasvätenie je forma prevzatia dosiahnutých úrovní ezoterických špecialistov pracujúcich iba v jednom smere. Ako ste si mohli na mojej stránke zistiť, tak počet zasvätení neustále stúpa a tým aj naberanie úrovne v jednotlivých ezoterických oblastiach.

Myslíte, že sa vám podarí nemožné a to stať sa všestranným a zároveň aj výborným v jednotlivých oblastiach. Nie je to náhodou duchovná nenažranosť?

Myslím si, že ezoterik by vôbec nemal byť skromný a mal by sa usilovať o tie najvyššie méty, ktoré by sa dali teoreticky dosiahnuť. Nevidím v tom nič zlé, byť na duchovnej ceste nenažratý a usilovať sa dosiahnuť nemožné. Skutočne nemám chuť robiť duchovnú cestu v ďalších životoch. A touto myšlienkou sa nezaoberám. Naopak, som nasadený nájsť také mechanizmy a postupy, ktoré dovolia absolvovať duchovnú cestu teraz, v tomto živote v celej všestrannosti a špecializácii. Takýmto urýchľovačom sú zasvätenia, ktoré neustále zdokonaľujem a prehlbujem ich účinnosť. Tak isto prehlbujem hypnotické a mediálne schopnosti.

Ako je možné, že dokážete vyprodukovať toľko článkov, vešteckých profilov a toľko akcií? Človek má pocit, že máte okolo seba rozsiahly štáb ľudí, ktorí vám to pripravia a napíšu. Nechcem veriť, že to robíte všetko sám. Ako to je v skutočnosti?

Bohužiaľ vás znovu sklamem. Všetko si pripravujem sám a mám iba asistentku, ktorá opravuje moje texty a stará sa o korešpondenciu. Okrem toho, že som v ezoterike ako doma, tak som doslova ešte lepší organizátor. Jednoducho poriadok, rezervy a nasadenie je moja krvná skupina. Všetko je to schopnosť sa nasadiť a neustále zdokonaľovať, aj organizáciu práce.

A dokedy dokážete vydržať takéto tempo, ktorému nemôže nikto stíhať?

Samozrejme, že si uvedomujem vysoké nasadenie. Preto som si zaviedol dovolenku štyrikrát do roka po 10 dňoch a ako náhradu som pridal semináre cez štátne sviatky. V nedeľu nepracujem, robím terapiu reálnym životom a to sú nákupy, opravy v domácnosti, vychádzky. Do posilňovne chodím dvakrát do týždňa a neustále zdvíham stále vyššie váhy. Vlastne v posilňovni si už asi tretí rok vždy spravím osobný rekord. Trénujem extrémne, aby som sa dokázal uvoľniť. Tak isto nespávam normálne, ale v hypnotických stavoch v studenej miestnosti a pod sebou mám iba dva centimetre molitanu. Špeciálne stuhnuté telo. Zároveň sa neustále preliečujem, najnovšie som prešiel na enzýmové liečby rôznymi druhmi ovocia. Akurát teraz si preliečujem podžalúdkovú žľazu polozrelými plodmi manga a neustále držím nejakú tú očistnú kúru a delenú stavu. Oddychujem pod hypnózou, ktorú si viem nahodiť. Medzi meditáciami a akciami dokážem pospávať a relaxovať rýchlejšie ako ostatní. Vypracoval som si metódu práce v tranze. To ma naučil jeden meditujúci, ktorý robí v tranze preklady do angličtiny. Rozkmitám svoje telo a psychiku do určitého rytmu a idem ako strela. Nešoférujem auto a idem autobusom, aby som nebol unavený, aj keď je to nepohodlné. Niekedy sa na prednáške vypnem, ako keby to za mňa viedol niekto iný, a pritom sa prechádzam vonku v prírode. A používam veľa iných techník na odbúranie stresu.

Čo ešte pripravujete pre ezoterickú verejnosť? Začínate písať o seansách a zvláštnych technikách zasvätenia.

Samozrejme, že som nadšený a zodpovedný novátor. Je jasné, že v oblasti zasväcovania musím svoje schopnosti zdokonaľovať a neustrnúť. Mám stále na očiach reiki zasväcovateľov, ktorí nemajú potenciu sa ďalej rozvíjať a hľadať efektívnejšie cesty zasvätenia ako doteraz. Uvedomujem si riziko, že by sa zastavil rozvoj mojich zasväcovateľských schopností. A preto v tejto oblasti pracujem mimoriadne efektívne. Seansové zasväcovanie je iba vytvorenie tej najefektívnejšej formy zasväcovania, aká sa už realizovala. Určite sa s touto úrovňou neuspokojím a pôjdem ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.