Tuk tela. Tukový orgán. Ganglie tukového orgánu. Spaľovanie tuku. Hlad. Chuť jesť. Prívesok hypotalamusu. Tukový orgán ako chemická fabrika. Tukový orgán lieči ľudské telo. Tukový orgán ničí telo. Tukový orgán nahrádza chýbajúcu produkciu v tele.

Venujem sa osobne problematike chudnutia. Vrcholne mi lezú na nervy propagátori rôznych diét a overených postupov chudnutia bez toho, aby vôbec medicínsky poznali, o čo vlastne pri chudnutí ide a ako dosiahnuť dlhodobé úspechy. Drvivá väčšina liečiv a liekov je dobrá iba ak na to, aby ste si úplne zničili metabolizmus trávenia.

Rozhodol som sa postupovať inak. V podstate jem všetko, ale dávky sú nižšie. Jem každé dve až tri hodiny vždy iba niečo. Množstvo stravy regulujem na základe počtu dierok na opasku. Nemám chuť sa terorizovať vážením. Váženie môže byť veľmi ošemetná vec. Ide najmä o množstvo vody, ktoré v tele kolíše. A tak k zníženiu váhy môže prísť nie na základe spálenia tuku, ale lepšej aktivity obličiek a lepšom odvode tekutín z tela.

Som zástancom žiadnej diéty. Ale zato rozumných dávok jedla. Chodím síce do posilňovne, ale nie kvôli chudnutiu. Som naopak zástancom dlhodobého pôsobenia do ľudskej psychiky a napravenia tukového hospodárstva na základe programovania a vizualizovania správneho fungovania všetkých potrebných mechanizmov v ľudskom tele.

Celkovo sa mi podarilo v priebehu dvoch rokov zastabilizovať stálym vizualizovaním priberanie a ubúdanie tuku. Predtým som chudol 8 mesiacov a ďalších osem som priberal. Teraz mi váha kolíše hore dole v intervale pár dní. Niečo priberiem a niečo schudnem. No nestále kontrolujem množstvo stravy, ktorú prijímam. Teda organizmus reaguje na zvýšenie váhy ihneď a okamžite ju pod dozorom znižuje. A keď ju zníži, tak priebehu niekoľkých dní zase začne naberať tuk, a tak to má prirodzene fungovať.

Nemyslite si, že ľudia, ktorí pojedia, čo vidia a nepriberú, sú zdraví. Zvyčajne majú mizerné trávenie a strava odchádza v podobe živín z tela von a to niekedy až 80 percent všetkých živín.

Pokiaľ niekto vyskúšal rôzne diéty, mnohokrát schudol a pribral, ten by sa nemal usilovať o žiadnu diétu. Mal by jesť všetko, ale v obmedzenom množstve podľa toho, kde sa mu váha hýbe. Keď váha ide mierne hore, tak treba zmenšiť dávky. Váha ide dole, treba dávku a množstvo udržať. Prípadne mierne zvýšiť. Takýto postup treba uplatňovať trvale. Jesť treba v intervaloch dvoch až troch hodín. Takýto postup nerozbije biochémiu trávenia a jojo efekt je minimálny.

Ten, kto dlhodobo nevie schudnúť, sa musí usilovať aj o to, aby jeho organizmus spaľoval tuk počas každého pohybu. Aj tento mechanizmus môže byť poškodený alebo blokovaný. Treba ho obnoviť a to tým, že počas pohybu sa programujete a koncentrujete do svalov a tukových zložiek, do tukového orgánu. Neustále si hovoríte: „Musím sa teraz starať o spaľovanie tuku, ale svoje neuróny v mozgu to naučím a budú to robiť za mňa“.

Ďalším fenoménom vplývajúcim na schudnutie je prívesok hypofýzy v oblasti predĺženej miechy. Tento malý kúsok neurónov riadi procesy množstva prijatej potravy. Teda ide tu o striedanie pocitu hladu a nasýtenia. Keď sa človek naje normálne v obmedzenej dávke, tak by mal mať pocit nasýtenia, ktorý bude sprevádzať stav nechuti až averzie na jedlo. Niektorí to majú úplne zmätočné. Najedia sa na prasknutie, a vtedy sa otvorí pocit vlčieho hladu a chuti jesť, čo je značné poškodenie. Prípadne niektorí majú trvale vlčí hlad. Treba si po jedle hovoriť formulku a vyvolať pocit najedenia a nechuti na jedlo. Najete sa a dosahujete stav pocitu najedenia a pocitu odporu voči jedlu. Tak isto si hovoríte formulku: „Teraz to za môj mozog robím ja, ale postupne ho to naučím ako žiačika v škole písať a čítať. Som trpezlivý učiteľ“.

Ďalším dôležitým momentom ozdravenia procesov trávenia a prijímania potravy je neustále programovanie a vizualizovanie, ako ozdravíte procesy trávenia, prijímanie potravy a spaľovanie tukov počas pohybu. Vizualizujete dobrú činnosť podžalúdkových žliaz a to hlavne pankreasu. Tak isto si predstavujete dobrú činnosť pečene. V pankrease je dôležitá tvorba inzulínu a inzulínového nosiča. Neustále to vytrvalo vizualizujete. Tak isto programujete silu vôle vydržať niekoľko rokov v procese ozdravenia celkového trávenia.

Dôležitú úlohu pri ozdravení trávenia hrá aj tukový orgán v ľudskom tele. Mám na mysli všetok tuk na tele. Tukový orgán produkuje asi 40 chemických položiek. U niektorých obéznych ľudí, ale aj chudých ľudí môže tukový orgán blokovať biochemické pochody v tele. Biochemická tvorba v tukovom orgáne je poškodená a samotný tukový orgán namiesto toho, aby liečil orgány tela a dopĺňal chýbajúce chemické latky, tvorí chemické latky, ktoré blokujú činnosť orgánov. Aj týmto smerom treba upriamiť svoju pozornosť. Pomáha dlhodobá a láskavá predstava, ako tukový orgán preliečuje každý kúsok vášho tela. Pomáha formulka o tom, že teraz musíte svoj tukový orgán láskavo prosiť, aby vás liečil a neničil, ale jedného dňa za vás bude tukový orgán prosiť vaše neuróny v mozgu.

Cieľom ozdravenia procesov prijímania a trávenia nie je útočiť na tukový orgán. Ten za to, že ste obézny, nemôže a vlastne vás zachraňuje pred kolapsom. Jednoducho tuk zberá a ukladá do tukových zásob. Vinníkom je niečo iné a problém je niekde inde.

Pridaj komentár