Programovanie sily vôle chudnúť. Ako zvládnuť pocit nedojedenia. Vlčí hlad. Mozgový prívesok je pod kontrolou. Predstava, že ste ešte tučnejší ako v skutočnosti. Predstava resekcie žalúdka a zovretie žalúdka, aby doň nenatekala krv. Oddelené zložky stravy a znižovanie množstva. A vytrvalé diétovanie donekonečna. Rozumné množstvo pohybu a cvičenia. Technika magnetizovania tela pomocou obrázkov magnetov. Liečba pomocou magnetických pásov a magnetických fólií. Magnetizovanie kúskov stravy. Programovanie snov k chudnutiu.

Programovanie sily vôle chudnúť.
Naďalej je to základná technika, kde si hovoríte silne emocionálne, že treba schudnúť a vydržíte to a zvládnete to. Využívate každú chvíľu na to, aby ste si slovom a obrazom blokovali chuť na jedlo. Hovoríte si v rozumnej miere, že jedlo je pokazené, otrávené a polozili ho myši a potkany. Predstavujete si v rozumnej miere, že keď sa najete, bude vám zle a vždy všetko vyvrátite. Predstavujte si, že pri pohľade na jedlo začnete vždy spaľovať tuk. Niekedy treba takto programovať aj celú hodinu alebo niekoľkokrát počas dňa vždy po desať minút. Veľmi dobre to pomáha vtedy, keď nemá človek dosť vlastnej vôle. Keď nemáte žiadnu vôľu, tak sa dajte zavrieť na niekoľko dní do jednej miestnosti alebo najlepšie týždeň a dostávate iba malé množstvo stravy či chcete, alebo nechcete.

Ako zvládnuť pocit nedojedenia. Vlčí hlad. Mozgový prívesok je pod kontrolou.
Je to pravdepodobne záležitosť mozgového prívesku, ktorý sa nachádza asi v strede hlavy. Tu sa dokonca produkuje hormón hladu alebo nasýtenia. Pokiaľ vás chytí totálna pažravosť, tak sa pokúste jesť iba jeden druh jedla a nie všetko so všetkým kombinovať. Pokiaľ sa prejete jedným jedlom, tak to nemá vplyv. Môžete spraviť aj tak, že požujete napríklad chleba a potom ho jednoducho vypľujete z úst. Robíte tak, pokiaľ vlčí hlad neustane. No najlepšie je uvedomiť si stav vlčieho hladu, prechádzať sa, koncentrovať sa do stredu hlavy a jesť iba v predstavách. Predstavujete si, ako všetko krížom krážom pojedáte. Po určitom čase – asi tak 10 minút – dokážete tento stav zvládnuť aj psychicky.

Predstava, že ste ešte tučnejší ako v skutočnosti.
Vo vnútri psychiky anorektika, ktorý je chudý ako prst, vnímame mechanizmus, že neustále sa cíti príliš tlstý napriek tomu, že je v skutočnosti chudý až rachitický. Teda aj tlstá osoba by si nemala predstavovať, že je chudá, ale naopak, že je viac tučná ako skutočnosti. Sadnete si do kresla, skoncentrujete sa do oblasti žalúdka a odtiaľ si postupne predstavujte, že ste tlstejší ako v skutočnosti.

Predstava resekcie žalúdka a zovretie žalúdka, aby doň nenatekala krv.
Veľmi dobrá je aj koncentrácia do oblasti žalúdka a sugerácia s predstavou, že máte menší žalúdok ako v skutočnosti , prípadne, že vám ho v strede stiahli. Ide o to, aby ste pri zjedení niečoho zabránili prílišnému prekrveniu žalúdka a rýchlemu vytráveniu. Takéto predstavy robíte pravidelne po jedle. Postupne si vytvoríte mechanizmus slabšieho prekrvenia žalúdka.

Oddelené zložky stravy a znižovanie množstva. A vytrvalé diétovanie donekonečna.
Toto je základom každej rozumnej diéty. Doslova oddelíte každú položku od seba a pripravíte stravu čo najjednoduchšie. Dáte si napríklad zľahka opečené kuracie prsia a nič iné. Až po hodine si dáte varené zemiaky. Potom si zase dáte šalát. Všetku stravu od seba prísne oddelíte. Keď sladké, tak med, po hodine chleba. Raz do týždňa najlepšie v nedeľu si doprajete kombináciu všetkého, no v menších dávkach. Takýto štýl jedenia si udržíte dlhodobo. Nezabúdajte, že najviac chýb spravia ľudia, ktorí schudnú a začnú normálne jesť. Priberajú a potom, keď priberú, znovu nastupujú na diétu a to je ten najhorší prístup, aký sa často robí. Váhu si strážite trvalo a keď priberiete kilo naviac, tak okamžite idete na dôsledne oddelenú stravu.

Rozumné množstvo pohybu a cvičenia.
Každý, kto diétuje, by sa mal snažiť o rozumné množstvo pohybu aspoň dve hodiny denne. Napríklad večerná prechádzka. Počas víkendu viac pohybu. Je dobre chodiť plávať a aj rozumne posilňovať. No nejde o to, aby ste pohybom schudli. Ide iba o stav dobrej kondície.

Technika magnetizovania tela pomocou obrázkov magnetov.
Objavili sme aj inú možnosť, ako ovládnuť a napraviť metabolizmus podžalúdkovej žľazy, pečene a svalov. Ide o to, že si na internete nájdete obrázky magnetov, ktoré si prezeráte, môžete si ich aj vytlačiť. Pravidelne si obrázky aspoň pol hodinu prezeráte. Dokonca si môžete vytvárať umelecké obrázky z obrázkov magnetov. Má to vplyv na zmenu postoja k jedlu a prispieva to celkovo k chudnutiu.

Liečba pomocou magnetických pásov a magnetických fólií.
Niektorým jedincom sa podarili schudnúť pomocou prikladania magnetických fólií alebo magnetických pásov, ktoré si človek pravidelne prikladá na telo najlepšie okolo hrude. Ide o plastickú látku, ktorá obsahuje prach z magnetov. Možno vložiť aj bežné magnety do vody, v ktorej sa omývate alebo kúpete.

Magnetizovanie kúskov potravy.
Čiastočne zaberá aj magnetizovanie potravy. Magnetmi prechádzate potraviny, ktoré pojedáte. Potravu si nasekáte na drobné kúsky a prechádzate ich dvomi magnetmi.

Programovanie snov k chudnutiu.
Ide o to, že pred spaním sa snažíte silne emocionálne programovať, aby ste v noci dokázali spaľovať tuk a upravilo sa celkovo trávenie.

Odmietnuť stravu na určitú chvíľu a psychicky bojovať proti nutkaniu sa najesť.
Technika, ktorá je postavená na tom, že si počkáte, kým sa ozve hlad a s pocitom hladu bojujete silou vôle. Predstavujete si, ako organizmus prepne na spaľovanie tuku. Predstavujete si, ako žalúdočný vak v bruchu trávi nie potravu, ale tukové bunky. Vydržíte až do pocitu odpadnutia. No pokiaľ vám zostane príliš zle, tak si niečo dáte, napríklad kávu a pokračujete v boji s hladom. Prípadne zjete niečo malé a pokračujete v boji proti žravosti.

V žiadnom prípade nejesť prezreté ovocie.
Najväčšia chyba pri diétovaní sa deje, keď sa osoby prejedajú prezretým ovocím. V zásade je tu nebezpečenstvo, že ovocný cukor sa zmení na tuk veľmi dobre. Preto treba pojedať ovocie v zaváracej zrelosti. Teda ovocie musí byť polozelené a tvrdé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.