Zdroj: www.aeclectic.net

Ide o tarotové karty, ktoré odhaľujú určitý okruh problémov, ktoré by mal človek vyriešiť, ale pred tým by sa mal nad nimi zamyslieť.

Rovnako ako pri predchádzajúcich tarotových kartách som taroty rozložil pred seba a usiloval som sa zapamätať si ich. Na týchto tarotových kartách ma upútala ženská tvár, ktorá sa opakuje na všetkých kartách. Na všetkých kartách je veľa kvetov a kruhovitých čiar. Podrobne som si každú kartu vštepoval do svojej mysle. Vlastne som sa ich učil ako školské učivo. Usiloval som sa vnímať každý detail, každú čiaru, každý kvet a každé gesto tváre. Predstavoval som si to so zatvorenými a tiež s otvoreným očami. Vo svojich predstavách som každú kartu tvaroval ako sochárske dielo.

Pre mňa je každá karta vlastne niečo úplne živé. Postavu dievčaťa som chápal ako svoju vlastnú dcéru. Potom som sa niekoľkokrát vciťoval do osoby, ktorá karty stvorila a usiloval som sa vycítiť, v čom je táto veštecky nadaná osoba výnimočná. Z astrologického hľadiska má autor v neurónoch mozočku karty, na ktorých sú napísané otázky so schopnosťou hľadať vhodné odpovede. Osoba, ktorá stvorila tieto karty, dostala do vienka archetyp osoby, ktorá dokáže na otázky ľudí o svojom osude nájsť správne odpovede.

Jednoducho každého človeka privedie jej vedomie k správnemu riešeniu. Pokračoval som v rituálnom zbližovaní a to v pocite, že tieto karty mám nesmierne rád. Doslova ako fetišista som ich bozkával, predstavoval som si, ako ich mám rád. Každú som pred vešteckým použitím láskavo pohladil. Mal som pocit, že dokážem lásku prejavovať iba týmto kartám. Predstavil som si človeka, ktorému mali karty veštiť. Ako slepec som ohmatal tvár a črty na tvári, zaujímali ma hlavne očí, veľkosť nosa a celej tváre. Potom som mal pocit, že si nakreslím obrázok, ktorý vyjadrí vnútro človeka.

Možno hovoriť o automatickej kresbe. Cez kresbu som prenikal do vnútornej psychiky človeka a nachádzal myšlienky, ktoré danú osobu trápia, alebo ich má jednoducho vyriešiť. U jedného obchodníka to bola úloha, aby porozmýšľal nad zarábaním peňazí a svojimi deťmi. U každej osoby to boli iné otázky na zamyslenie. Aj mne osobne položené otázky pomohli vyriešiť viacero problémov a zmeniť k nim postoj.

Pridaj komentár