Tento príspevok s zaoberá ďalšou meditáciou so svetom mandál. Tentokrát sa budem v príspevku venovať meditácii na sklenené gotické mandaly v rôznych svetelných podmienkach.

Po usadení do svojho meditačného kresla som si zopakoval predchádzajúce meditácie s mandalami. Otvoril som si všetky doterajšie myšlienky a spomienky na mandaly. Som rád, že sme mandaly zaradili do bežných šamanských meditácií a spoločne budeme prežívať mandalové dobrodružstvo. Zakúpil som si knižku o sypaní tibetských mandál v Šamoríne a podrobne som si všímal tento mandala rituál. Mal som z obrázkov pocit, že mandala vyjadrila všetko momentálne dianie v univerze okolo nás. Teda je to také naladenie mysle, ktoré nemožno dosiahnuť za iných okolností. V mysli som sa však vrátil ku gotickým kruhovitým mandalám zhotoveným zo skleneného materiálu.

Myslím si, že si zaslúžia našu pozornosť a to hlavne preto, že v skle mandál sa môžu doslova zrkadliť všetky svetelné úkazy počas dňa, noci a všetkých ročných období. V mysli si predstavte, ako sedíte pred gotickou mandalou zo skla. K tejto mandale ste zasadli ráno a môžete od východu slnka pozorovať, ako sa mandala počas pohybu mení a vytvára znovu a znovu nové okúzľujúce efekty. Sledovanie začínate ráno, keď je slnko ešte slabučké a žiari skôr dobiela ako dožlta a aj intenzita žiarenia je slabá. Čím sa slnko blíži k obedu, tým viac a viac žltne a aj intenzita svetla je výraznejšia.

Skúmajte a emocionálne sa vytešujte zo samotnej sklenej mandaly, ale aj jej odrazu v miestnosti po prechode slnečných lúčov cez sklo. Iné divadlo zažijete podvečer, kedy sa paleta farieb zmení zo sýtožltej do pomarančovej. A mandala naberá utišujúci účinok. Keď vydržíte aj počas noci a budete sledovať v skle mandál hviezdy, zažijete zvláštnu hru drobných iskričiek vo veľkej mandle. Máte pocit, že gotická mandala je plná drobných kozmických mandál. Skúste si pozrieť v kalendári, kedy bude spln mesiaca a vychutnajte si magičnosť a magnetizmus plného kotúča mesačného svetla.

Démoničnosť striebornej farby zmení mandalu na nepoznanie. Vnútorný priestor sa pri troške fantázie naplní zvláštnymi bytosťami z planéty Mesiac. Nádherný zážitok sa dá zaži, keď stihnete okamih silnej búrky s bleskami, pri ktorých máte pocit, že mandalu rozbili na množstvo drobných kúskov. Keď sa vám nebodaj podarí byť pri utretí blesku do veže kostola, tak zažijete aj jemné chvenie sklíčok mandalovej mozaiky. Keď sa počas búrky strhne silné bičovanie kvapiek, zažijete mandalu ponorenú do vodného vodopádu. Je to niečo jedinečné a neopakovateľné.

Zmeny farebnosti, zmeny silných a tichých efektov. Nádherné je zažiť objavenie sa slnka po búrke z oblakov, keď sú sklá mandaly vyčistené a vlhké. Táto vlhkosť láme lúče ako cez diamanty. Všetko je oslňujúce a človek musí zavrieť oči a vyciťovať mandalu na svojej tvári v podobe teplých svetelných lúčov. Keď sa úplne utíšite, máte pocit, že gotická mandala vstúpila do vás a už si ju navždy vo svojom tele a svojej duši odnesiete do mandalového raja.

Pridaj komentár