Svaly. Koža. Fistula svalových vlákien. Šľachy. Tlak. Bolesť. Poškodzovanie svalu a fistúl. Masáž. Akupunktúra. Akupresúra. Údery. Tlaky. Namáhavé cvičenie. Trhavé cvičenia. Chlad. Teplo. Chiropraktikum.

Naďalej pokračujem v skúmaní všetkého okolo masérskeho umenia a celkovo terapií zameraných na svaly. Skúšam na sebe a iných masérske umenie. Zároveň dostávam niečo ako kurzy masérstva od profesionálnej masérky. Tak isto sa snažím všetky terapie okolo svalov aplikovať aj na sebe. Sám seba masírujem rôznym spôsobom a cvičím tak, aby som dosahoval mikrotrhliny vo svaloch.

Postupne si uvedomujem, že alternatívna medicína a celkovo liečiteľstvo stojí práve na masérstve a masérskych výkonoch. Je to kvantitatívne konštatovanie skutkového stavu liečiteľstva. Celkovo manipulácie so svalmi sa dajú mimochodom mimoriadne dobre kombinovať s inými technikami alternatívneho liečiteľstva, s bylinkami, emulziami a podobne. To je pragmatické konštatovanie. Ďalej som si začal hlbšie uvedomovať masérstvo a snažím sa ho čo najvhodnejšie pochopiť a slovne definovať. Doterajšie definície masérstva hovoria skorej o manipulácii so svalmi, kĺbmi, šľachami a chrupavkami. Snažím sa prepracovať k výstižnejšej definícii, čo vlastne masérsky zásah do svalov je. Dnes by som terapie okolo svalov označil ako cielené a vedomé mikropoškodzovanie svalov, fistúl a šliach. Možno bude táto definícia znieť čudne, ale v zásade vystihuje zaujímavé regeneračné potencie svalov. Svaly pri určitej poškodzovacej aktivite sú prinútené ozdraviť sa a poškodenie napraviť. No zároveň regeneračné pochody vo svaloch blahodárne pôsobia na činnosť a regeneráciu aj vnútorných orgánov. A preto bude vhodné zobrať túto skutočnosť za reálny fakt.

Vychádzajúc z prostredia prírodného človeka, ktorý je zviazaný s prírodou a pohybuje sa v prírodnom prostredí, dochádza k poškodzovaniu kože a svalov omnoho častejšie ako u civilizovaného človeka. Napríklad to mimoriadne platí aj pre spodnú plochu chodidiel. Civilizovaný človek má málo pohybu a značný prísun jedla. Hrozba obéznosti digitalizovaného ľudstva je na mieste. Teda aj masérske aktivity môžu prispieť k mikropoškodzovaniu svalov a tým blahodárne vyvolávať regeneračné procesy v organizme. Poškodzovanie svalov a nervov je možné masážou rúk maséra, ale vhodnejšia je napríklad masáž lávovými kameňmi. Celkovo, pokiaľ má masér v ruke nejaký masážny predmet, je masáž liečivejšia. Tak isto svaly a kožu mikro poškodzujú akupunktúrne ihly alebo zabrúsený hrot tenkých nožníc, ktorým sa nabodávajú určité miesta na tele. Tak isto deštrukciu svalov spôsobuje štípavá masáž končekmi prstov maséra. Vlastne masér nemusí používať akupunktúrne ihly. Masér manipuluje fistulou svalov tak, aby ich mierne poškodil a natrhal. Masér musí intuitívne odhadnúť, na ktorom mieste svalu to treba spraviť. Teda ide o stanovenie správneho miesta na vhodný zásah. Tak isto pri chiropraktickom výkone dochádza síce k napraveniu kĺbov, ale aj k poškodzovaniu šliach a fistúl.

Pri všetkých týchto zásahoch do svalov zároveň vzniká silnejšia alebo slabšia bolesť. Aj efekt prenikajúcej bolesti je výborný liečivý prostriedok práve pre nervové dráhy a nervové zakončenia v celom organizme. Je podmienkou, že bolesť musí trvať z jedného miesta dlhšie ako je bežné a zvyčajné. Celkovo sa bolesť z jedného miesta rozlieva do celého nervového systému.

Na dôvažok sú tu ešte svalové platničky vo svaloch, ktoré sa využívajú na veštecké výkony, na určenie, čo je vhodné a nevhodné pre ľudský organizmus. Ide vlastne o kineziologické testovanie vhodnosti liekov, jedla a terapií pre dotyčnú osobu.

Tak isto ten, kto pravidelné cvičí napríklad v posilňovni, by sa mal usilovať o taký typ cvičenia, ktorý neustále určitým spôsobom mierne svaly natrháva a poškodzuje. Teda tu sú vhodné určité mykané pohyby, ktoré takéto natrhávanie vyvolávajú. Prípadne aj dvíhanie vyšších váh svaly poškodzuje a umožňuje zaujímavé regeneračné procesy v ľudskom tele.

Jednoducho povedané vo svaloch sú skryté mechanizmy celkového ozdravenia a stabilizácie zdravotného stavu. Tak isto je vo svaloch skrytý veštecký výkon odhadovania vhodnosti stravy, liekov a terapií.

Pridaj komentár