Pri 4. duchovnej ceste ezoterik preniká do neurónov miechy. Miecha a neuróny sú uložené v chrbtici. Neuróny sú skoncentrované v strede miechy do hrúbky tenkej nitky. Táto tenká nitka ide zo stredu mozgu až po kostrč pri análnom otvore. Nie je jednoduché pre ezoterika sem psychicky preniknúť aj z dôvodu tenkej vrstvy neurónov.

Ezoterik má znovu možnosť prenikať do miechy na rozumovej báze a to najlepšie pomocou röntgenových snímok vlastnej chrbtice. Ide o rozumový prienik dobrý akurát na veštecké zdiagnostikovanie stavu chrbtice. A to je všetko. Možno do miechy prenikať v autohypnotickom stave a vnímať tento prienik na základe snových procesov. Možno na základe rezonancií Silva školy prenikať do buniek miechy. Ale my do miechy chceme prenikať za účelom hlbšej komunikácie a otvorenia toho, čo neuróny miechy dokážu. A na takýto prienik je potrebný špeciálny prístup, pri ktorom sa dáva viac pozornosti na samotný pohyb, ako na objekty alebo predmety. A ďalej si treba uvedomiť, že na psychický prienik do miechy treba všetko vyjadrovať a všetko ovplyvňovať iba cez pohyb. Teda pokiaľ likvidujete škodcu na poliach, tak to spravíte výhradne cez miechu a bude to pohyb s určitými predmetmi. Určite to má svoj účinok, ale nie taký silný, ako vyzbierať škodcu, prípadne ho posypať chemicky. Nehovoriac už o likvidácii škodcu biologicky alebo geneticky. Pokiaľ chcete hovoriť o magickom ovplyvnení škodcu, tak musíte to vyjadriť cez určitý rituál, nie slovne, hovorovo, alebo o tom napísať.

A k tomuto prieniku je najvhodnejšie použiť staré klasické čarodejnícke rituály, ktoré sa tradíciou odovzdávajú v rodinnom zväzku alebo ako základ kmeňového konania. S takýmto materiálom treba seriózne pracovať a preniknúť do miechy realizovaním týchto rituálov v predstavách s tým, že pozornosť je zameraná na pohyb v magickom rituáli. V žiadnom prípade tu nechceme kriesiť tento typ myslenia. Ale ide nám o to, aby sme ovládli v ezoterikovom tele fenomén pohybu.

A tento fenomén dovolí napríklad v kozmickom vedomí, aby sme psychicky prenikali stabilnejšie a silnejšie. Tak isto pri psychickom prieniku do sveta mŕtvych spomienok je klinický prienik silovo istejší a jasnejší. Nehovoriac o potrebe reinkarnačných ambícií, kde vybraté spomienky treba dôsledne ritualizovať.

Duchovná cesta cez miechu vedie do všetkých 7. neurónových duchovných ciest, dáva im silu pohybu a silu psychického uchopenia každej duchovnej cesty.

Pridaj komentár