Atrofia svalov. Srdcový sval. Regenerácia orgánov. Tukový orgán. Spomienky. Chuť pracovať, učiť sa, žiť sexuálne. Posilňovňa. Otĺkanie tela paličkami a oceľovými guličkami. Programovanie. Znásilňovanie do sexu. Vytrvalostné športy. Sila vôle. Kartáč na kožu. Rýchla reakcia organizmu. Veštecké zisťovanie zdravotného stavu. Hrdosť a vzdorovitosť.

Mňa osobne zaujímajú otázky starnutia z toho hľadiska, aby som terajší produktívny vek 45 rokov žil na maximálny výkon, a zároveň sa pripravil na toto obdobie. Existuje veľa prístupov a postupov. Bude ma zaujímať hlavne aktívny prístup, ktorý bude starnutie zbrzďovať, ako sa len bude dať, a zároveň bude dovoľovať žiť v danom úseku života na maximum. Lebo jedna vec je žiť dlho, a druhá vec je žiť v plnom nasadení. Niekto žije kľudne a pohodovo a veľa toho počas svojho života nestihne. Niekto žije omnoho intenzívnejšie a počas svojej existencie toho vykoná a zažije, ako keby bol žil tri životy v jednom.

Teda žiť dlho je dobrá vec, a ešte lepšia je žiť dlho a na rozumné maximum. A toto je predmetom môjho záujmu. Čo vlastne máme k dispozícii, aby sme starnutie spomalili a zároveň si seniorskú starobu mohli užiť na plný výkon?

V prvom rade tu máme tukový orgán, teda ľudovo povedané tuk, ktorý produkuje asi 40 druhov chemických látok. A nielen to, u niektorých ľudí je tukový orgán schopný produkovať aj niečo viac a to vhodné látky, ktoré preliečujú celý organizmus. Aj vy máte tukový orgán nastavený tak, aby liečil vaše orgány a časti tela? Tuk je do určitej miery schopný aj nahrádzať produkciu určitých látok, ktoré organizmus už nedokáže vyrobiť. Možno hovoriť o tom, že môže zohrať dôležitú úlohu v seniorskom období. Samozrejme, že ho treba poriadne nastaviť a cez neustále programovanie a vizualizovanie uviesť do takéhoto vhodného stavu. Alternatívne liečiteľstvo je schopné zdiagnostikovať tukový orgán a nájsť metódy, aby pracoval v prospech zdravia.

Potom je tu otázka svalov a svalovej hmoty. Dnešný spôsob života je až príliš sedavý a to v seniorskom veku spôsobuje atrofiu svalov. Nehovoriac o neochote organizmu v starobe aktívne regenerovať svaly. Nezostáva nič iné ako cvičiť a to mimoriadne aktívne v posilňovni. Nie je už dnes vzácnosť vidieť v posilňovniach aj 80 ročných seniorov, ktorí „mlátia železo“. Teda posilňujú činkami a spôsobujú si mikropoškodzovanie svalových fistúl a svalov celkovo. Sval sa tu obnovuje na základe poškodenia a nie prirodzeného obnovovania.

Špeciálnou kapitolou je srdcový sval a vysoká úmrtnosť na zlyhanie srdca. Aj tu je určitá možnosť a to je aktívny pravidelný pohyb aspoň 3. až 4. hodinový, ktorý dostatočne zaťaží srdcový sval, spôsobí potrebné mikropoškodenia a následne aktivizuje kmeňové bunky k regenerácii. Aj aktívnym posilňovaním s extrémnymi váhami sa srdce zväčšuje. Teda je tu vnútorná skrytá väzba na množstvo svalovej hmoty, pohyb a schopnosť regenerovať bunky srdca.

Potom je tu otázka dostatočnej regenerácie vnútorných orgánov ľudského tela v staršom období. Tu by sa dal využiť poznatok z medicíny, že pri určitých medicínskych výkonoch sa poškodia bunky dotyčného orgánu a tieto sú ochotné sa aktívne obnovovať. Otázkou zostáva, ako mikropoškodzovať vnútorné orgány a takto ich prinútiť k regeneračným pochodom. Je možné v rozumnej miere pestovať box, alebo sa otĺkať plátenným vreckom naplneným oceľovými alebo kamennými guličkami. Problémom je schopnosť organizmu odolávať postupne sile úderov. Teda je tu nutnosť zvyšovať silu úderu. Prípadne by bola dobrá technika udierať orgány zvonka v určitom intervale troch mesiacov a váhu zvyšovať o pár gramov iba 4 krát do roka.

Zabúdanie v seniorskom veku tiež nie je zanedbateľné. Tu je možnosť venovať sa vešteckým technikám a naučiť sa pracovať so spomienkami inak ako bežným spôsobom. Veštecké techniky sa dajú paradoxne použiť aj na prácu vo vlastných spomienkach. Je to nesporne zaujímavá technika, ktorá umožňuje pracovať so spomienkami nebývalým spôsobom. A celkovo sa dá naučiť premýšľať výhradne iba na základe spomienok uložených v pamäťových záznamoch mysle.

Problémom starnutia je aj neochota prijímať zmeny a aktívne sa zúčastňovať aktuálneho diania. Teda je tu potreba celoživotného vzdelávania a dopĺňania poznatkov, ktoré produkuje ľudský vývoj. Udržať sa v obraze a aktívne pracovať. Niektorí si ešte pred seniorským vekom môžu vytvoriť systém samovzdelávania a chuti trápiť neuróny mozgu aj v pokročilejšom veku.

Závažná je problematika utíchania sexuálnej aktivity. Aj tu platí metóda znásilňovania sa a nútenia do pravidelnej sexuálnej aktivity, či na to máte chuť, alebo nemáte. Nemusí to byť práve aktívny sex s vyvrcholením. Ale treba pestovať záujem udržať si tvorbu sexuálnych energií a chuti reagovať na sexuálne podnety z okolia. Napríklad je zaujímavá úvaha o spojení bolesti a sexuálneho pôžitku. V seniorskom veku patrí bolesť k normálnemu štandardu. Existujú metódy premostenia bolesti do erotogénnych zón. Bolesť je vítaná a produkuje vzrušenie a sexuálne energie. Ovšem treba vytvoriť v psychike takéto premostenie.

V seniorskom veku už slabne aj sila vôle byť aktívny a nepodliehať nechuti žiť. Tu pomôže technika vizualizácie a programovania toho, čo chcete dosiahnuť. Naprogramovaný človek navyšuje silu vôle a môže žiť podstatne aktívnejšie. Neustále programovanie, hovorenie, vizualizovanie, písanie vedie k silnejšej vôli.

Nezanedbateľný postoj je pestovať hrdosť a vzdorovitosť s procesom starnutia. Mobilizovať sa a nedovoliť do poslednej chvíle, aby sa musel o vás niekto starať. V tomto smere je tu joga a nekonečné nehybné sedenie v rôznych druhoch asán. Joga je celkovo pre seniorský vek veľmi vhodná.

Pridaj komentár