Šou ezoterika. Biznis ezoterika. Klystír ezoterika. Beletria ezoterika. Švihnutá ezoterika. Mŕtva ezoterika. Ritná ezoterika. Logika ezoterika.

Dnešná téma na rozjímanie je, ako zničiť alebo sprzniť duchovnú cestu do vnútra vlastnej duše. V prvom rade by som z ezoteriky spravil veľkú šou, kde by som všetko zahalil do svetiel a umelej hmly. Bolo by to veľkolepé oblbovanie zmyslov a pritom by som si dal záležať na tom, aby to malo aj svoju umeleckú hodnotu. Nazval by som sa mágom všetkých mágov a na vystúpení by som užasnutému obecenstvu na záver ukázal holý zadok.

Potom by som sa rozhodol, že ezoteriku zanesiem do biznisu. Začal by som uvažovať, ako na ezoterike zarobiť majlant a žiť ako v bavlnke svojich tučných príjmov. V prvom rade by som sa ovenčil rôznymi titulmi a vyznamenaniami. Nezabudol by som ani na vyznamenania z druhej svetovej vojny. Možno by sa našli aj z prvej svetovej vojny. Potom by som sa začal ukazovať v blízkosti iných hviezd šoubiznisu. Nezabudol by som ani na politikov a iných, ktorí sú spoločensky aktívni. Toľko času by som tomu venoval, že by som už nemal iný čas ako pre televíziu a masmédiá. Môj ezoterický čas by bol, ako sa hovorí v ľudovom nárečí, jednoducho v riti a tiež vlastná ezoterická cesta. Zároveň by som predával zázračné kartičky, ktoré by všetci nosili pri sebe a každý by ihneď vyzdravel. No šlágrom by boli lieky vytvorené na planéte Mars. Síce v skutočnosti by to bola červená paprika, no to vôbec nevadí. Nakoniec by som sa prehlásil za mimozemšťana. Jednoducho ľudia chcú byť klamaní a na tom sa dá dobre zarobiť.

A na svojej duchovnej ceste by som postúpil ešte ďalej a prenikol by som do oblasti vydavateľskej. Ako naschvál by som objavil stratené diela významných ezoterikov všetkých čias. Následne s bilbordovou reklamou by som ich v pozlatených obaloch predával a možno aj požičiaval.

Pokračoval by som ďalej a predal by som ďalšiu ilúziu a tou je život večný v blaženosti nebeskej. Zároveň by som rozbehol ezoterické pochovávanie v kozme. Vaše pozostatky na obežnej dráhe s mojím požehnaním. A kde je vlastne duchovná cesta do hĺbky mojej duše? No jednoducho na obežnej dráhe môjho zadku.

Pokračoval by som úspešne ďalej a každému na jeho želanie by som vypracoval jeho jedinečný osud. Bol by to osud bez práce a námahy, bol by to život doslova v erotickom salóne a všetko zadarmo. Moje astrologické schopnosti by boli absolútne dokonalé a všetko by sa vám splnilo. Veštecký profil šťastia na objednávku. Nezabudol by som ani na seba. A čo takto zavliecť ezoteriku do porno priemyslu? To by bola duchovná cesta ako bič!

Verím, že som aj vám predurčil mimoriadne úspešnú duchovnú cestu a verím, že si z mojich mimoriadne dobrých odporúčaní zoberiete najlepšie ponaučenia, ako robiť vlastnú duchovnú cestu.

Keď duchovná cesta, tak iba ako šoubiznis a nijako inak.

Aby bol šoubiznis, nesmie byť duchovná cesta.

Aby bola duchovná cesta, musíte vedieť, čo je to šoubiznis.

Kto nevie, čo je to duchovná cesta, má šoubiznis.

Kto vie, čo je šoubiznis, má duchovnú cestu.

Keď šoubiznis, tak potom rovno sex šoubiznis.

Keď duchovná cesta, tak duchovná cesta.

Žiadny šoubiznis, nemôže byť duchovná cesta.

Každý šoubiznis sa stane duchovnou cestou, pokiaľ viete, že nechcete šoubiznis.

Vtedy a len vtedy je šoubiznis, pokiaľ viete, čo sú to výkaly.

Vtedy a len vtedy je duchovná cesta, keď neviete, ako zavliecť duchovno do šoubiznisu.

Len a len vtedy, keď bude šoubiznis všade, stratí sa posledný ezoterik.

Znovu a znovu len a len šoubiznis. A nič iné ti nezostane, iba psychiatria a hra na duševne chorého.

Nikdy a za žiadnych okolností duchovná cesta. Len a len šoubiznis.

Kto už vie, čo je to duchovná cesta, ten už nikdy nebude chcieť šoubiznis.

Šoubiznis, šoubiznis, šoubiznis a znovu šoubiznis.

Duchovná cesta alebo šoubiznis. Rozhodnutie pod tlakom okolností, ktoré nútia prežiť a prispôsobiť. Brontosaurus práve zahol za roh ulice. Videl som ho naposledy.

Duchovná cesta, teda nie šoubiznis. Bolestivé to rozhodnutie stavať svoje bohatstvo v sebe a nie okolo seba.

Duchovná cesta neprechádza do šoubiznisu. Duchovná cesta zaniká, ale je tu relax a dobrá zábava.

Šoubiznis neplodí duchovnú cestu, ako kohút neplodí vajcia. V žiadnom prípade ani tie vaše.

Buď šoubiznis, alebo duchovná cesta. Antagonizmus červenej a bielej. Výsledkom je strata času.

Keď bude ďalší šoubiznis, tak bude znovu ďalší šoubiznis. A potom bude už iba smrť. A predsa mám šoubiznis rád.

Až keď je šoubiznis, tak je aj jasné, čo je duchovná cesta. Šoubiznis sám vymedzuje duchovnú cestu. Vďaka, že máme šoubiznis.

Šoubiznis je šoubiznis a duchovná cesta je duchovná cesta.

Možná duchovná cesta a nemožná šoubiznis cesta. Prispôsobil som svoju duchovnú cestu šoubiznisu a už mám iba šoubiznis. Nemožno mať jedno aj to druhé.

Čo si vyberiete, duchovnú cestu alebo šoubiznis, do ktorého vás tlačí šoubiznis?

Žiadna duchovná cesta, iba šoubiznis. Zabávam sa, zabávate sa a to je všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.