Znovu ako zvyčajne som sa posadil do meditačného kresla a požiadal som svoje vnútro o spoločnú meditáciu. Po chvíli čakania sa v mojej mysli roztancoval divokým tancom černošský šaman. Po boku má bubon, do ktorého neustále mláti ako zmyslov zbavený. Po určitých krokových kreáciách zoberie šaman v túto chvíľu zabité sliepky, ktorým z krkov kvapká krv.

Pred tranzovo naladeným šamanom leží holá žena a túto postupne od hlavy po päty pokvapkáva kvapkami krvi z bielych sliepok. Okolo nahej ženy sedia ďalšie ženy a tieto postupne do kože rozotierajú kvapky krvi. Keď sú s prácou hotové, šaman začína na telo dievčaťa sypať drevný popol. Neustále si zľahka odpľúva a čaruje. Ženy postupne rukami vtierajú prach do pokožky holej ženy ležiacej na zemi. Potom sa dievča na postaví na vlastné nohy a so šamanom zbesilo tancuje. Niekedy to skôr pripomína zvieracie párenie ako tanec. Znenazdajky sa z dievčaťa stáva iba duch a jej fyzické telo sa niekam stratilo.

Duch vstupuje do fyzického tela tranzom posadnutého šamana. Vnútro šamana sa mení na miestnosť, v ktorej sa ocitá duša dievčaťa. Duša je rituálne pripravovaná vstúpiť do sveta mŕtvych duší. Všade je plno kvetov a duša ženy je pripravená vstúpiť medzi šťastné duše. Keď sa tak stane, v tom okamihu sa šaman zmieta v kŕčoch na zemi. V tomto stave zrazu zo šamana vyskočí gepard a utečie do pralesa.

Pridaj komentár