Teória. Anatómia. Vedomie prírodného človeka. Patológia. Magické myslenie. Zmyslové centrá. Bioenergia. Zosávanie bioenergie. Vlastná bioenergia. Magnetizmus Zeme. Bioelektromagnet. Bioenergetické znaky. Virguľa. Kovové prútiky. Tento zápis má aj svoju zvukovú podobu MP3. Vyhľadaj.

Pokračujeme na duchovnej ceste do nášho vnútorného sveta. Opúšťame dnešnú civilizáciu a vraciame sa do času minulého. Ide o svet našich predkov a to obdobie prírodného človeka, ktoré začína dobou pračloveka a končí prvým človekom, ktorý sa naučil čítať a písať. Všetko medzi týmito úsekmi je predmetom nášho záujmu. Z psychického hľadiska čas minulý v nás zostal a tiež zostal aj fyzicky v mozgovej hmote. Teda v mozgu nájdete všetky časti mozgu prírodného človeka. Táto skutočnosť umožňuje poznať a zobudiť prírodného človeka v nás samotných.
Kde toto vedomie prírodného človeka zobudíte? Ide v prvom rade o oblasť šedej kôry mozgovej, kde sú uložené všetky naše spomienky. Zámerne si spomeniete na všetko, čo súvisí s prírodou a životom v čo najdivokejšej prírode, prípadne aktivizujete vlastné spomienky na pobyt v prírode. Zámerne potlačíte spomienky na civilizáciu a jej výdobytky. Sami máte pocit, že ste sa stali prírodnými ľuďmi. Použijete techniku ruky, cez ruku sa do vás dostáva prírodný človek postupne, ako keby sa bunky vašej ruky a potom aj tela menili na prírodného človeka. Prírodný človek myslí iným spôsobom ako človek dnešnej doby. Ide o magické myslenie, ktoré stojí v prvom rade na posunkovej reči a pohyboch, ktorými dosahuje určité efekty.

Keď sa chcete skoncentrovať do určitej časti svojho tela, tak si to uvedomíte a vnútorným hlasom a silou vôle to zrealizujete. U prírodného človeka, ktorým ste sa momentálne stali, to takto nesmie fungovať. Stav koncentrácie musíte dosiahnuť na základe pohybu prstov ako pri komunikácii s hluchonemou osobou, prípadne predstavou pohybu tela. Môžete sa inšpirovať jogou, taiči a čikungom, alebo pohybmi šamana Castanedu. Tak isto môžete používať magickú reč pomocou drevenej konštrukcie, kde zavesíte určité prírodné objekty a tie vo vašej predstave spôsobia vhodný efekt. Magickou komunikáciou môžete ovplyvňovať seba, ale aj prírodu okolo seba.
Pre všetky druhy šamanských cvičení platí zásada, že všetko cvičíme cez zmyslové centrá v šedej kôre mozgovej na povrchu veľkého mozgu. Jediné centrum, ktoré v prípade šamanizmu nepraktizujeme, je vnútorný hlas a vnútorné abstraktné myslenie. Toto sa nachádza v prednom mozgu. Musíme ho utlmiť a ponechať si minimálne premýšľanie v logických a abstraktných súvislostiach. Zo zmyslových centier veľkého mozgu operujeme do prírodného šamana v nás samotných.

Každé cvičenie v oblasti ezoteriky má svoju bioenergetickú podstatu. Bioenergetická podstata začína u prírodného šamana v ústnej dutine. Tu sa aktivizuje energetický volt. Pokiaľ sa bude týkať sexuálnych aktivít, tak je potrebné, aby prešiel tento volt do žeravenia miechy a odtiaľ do energetizovania pohlavných orgánov. Pokiaľ ide o klasické energie, tak sa hlavne aktivizuje oblasť hrubých a tenkých čriev. Ide o oblasť okolo pupku. Odtiaľto sa otvárajú dve energetické centrá: do ústnej dutiny a do pohlavných orgánov. Bioenergiu možno v sebe tvoriť, ale ju aj pomocou magických rituálov do seba zosávať. Ku každej aktivite sú k dispozícii všeobecne platné znaky.
Osobitnou kapitolou je vytvorenie biomagnetizmu v jednotlivých orgánoch tela pomocou napojenia sa na magnetické sily Zeme, ktoré vyvierajú z magmatického jadra. Cez magmatické jadro Zeme začíname v sebe realizovať zemský magnetizmus. Všetko cez magické rituály a šamanské vedomie. Magnetizmus vo fyzickom tele dosahujeme pomocou virgule. Ide o špagátik, na ktorom máme zavesené rôzne prírodné objekty, napríklad magnetovec, meteorit, smolinec, sopečný kameň, umelý magnet, rôzne druhy kovu, ale aj drevo.
Virguľu chytíte do prstov niektorej ruky a magnetizmom vytvoreným vo vás ju rozhúpete. Potom virguľou postupne chodíte okolo vášho fyzického tela. Hľadáte miesto, kde sa virguľa dostane do stavu rýchlej rotácie a neustáleho naberania rýchlosti. Po určitom momente sa virguľa tak rozbehne, že ju jednoducho neudržíte. Takto vyskúšate rôzne druhy virgúl. Na konci cvičenia vždy zrealizujete rozpustenie magnetických síl vo svojom organizme a to tak, že sa napojíte na zemský magnetizmus, ktorý je všade okolo nás, ale najlepšie pod chodidlami. Môžete rozpútať magnetické sily vo vás a potom zobrať do rúk dva prútiky. Snažíte sa magnetické sily dostať do obehu cez vaše ruky. Na záver zase pripojenie sa na magnetizmus okolo vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.