V tomto príspevku sa podrobne pozrieme na tradičné magické rituály rôznych šamanov prírodných národov.
Nahliadneme do kmeňa Yaruro. Vnímame ženu, ktorej šaman dotyčného kmeňa odtne hlavu, mäso z tela ženy dá posekať a s ním nakŕmi okolo seba chované dravé šelmy.

Na zem si nakreslí štvorec a s hlavou ženy si do tohto nakresleného štvorca sadne. Začína vnímať príchod ozrutného božstva. Cíti, ako toto božstvo vstupuje do jeho útrob a on samotný a jeho bojovníci sa stávajú posadnutí, majú nekontrolovateľnú chuť zabíjať a nemajú žiadny strach.

Zájdeme si do kmeňa Apapocuva. Tu vnímame šamana oblečeného vo vtáčom perí. Rituálnym nožom zabije bieleho vtáka. Neustále tancuje a telo vtáka bez hlavy má nad sebou. Krv vtáka najviac steká po jeho tvári. Má pocit, že duša vtáka stúpa do jeho fyzického tela a môže sledovať let a život vtáctva v okolí alebo prežívať pocity, ktoré má vták pri lete v ovzduší.

Kmeň Selknamov. Vnímame rituál, ktorého súčasťou je rituálne zabitie a krvavé umučenie ženy. Potom nasledujú sexuálne orgie šamana s inou ženou. Cez túto zneužitú ženu vstupuje duša zabitej ženy do šamana a tento je schopný vnímať veštecky obsah dutín v stromoch, skalách a pod zemou. Spravidla robil takýto rituál, keď dobyli nejaký kmeň a hľadali ukryté veci.

Nahliadneme do rituálov kmeňa Mentaweiuov. Vnímame šamana, ako tancuje s odrezanou hlavou a vytekajúca krv mu steká po holom tele. Nakoniec hlavu napichne na kôl nad sebou a môže veštecky skúmať, kto má aké úmysly. Jednoducho vníma v hĺbke duše, kto si čo myslí.

Pridaj komentár