Požiadali ste ma, aby som sa pozrel na vašu náboženskú cestu k živej Božej prítomnosti vo vašich neurónoch šedej kôry veľkého mozgu. V prípade živej formy Boha ako majú svätci stojíte na začiatku duchovnej cesty. V prípade kresťanstva, hinduizmu a islamu nemáte neurónové schémy prepojené k prítomnosti Božej. V Budhizme a pravosláví máte neurónové spoje prepnuté k živej forme Boha na spôsob svätcov. Všetko v raných štádiách.

Pokiaľ chcete postúpiť ku kresťanskému Bohu svätcov, tak je potrebné si v sebe úprimne predstaviť, ako všade staviate kríže a kostoly. Stačí úprimná túžba.

Keď chcete postúpiť na ceste k živej forme svätcov v hinduizme, tak je potrebné predstavovať si fyzické milovanie s hinduistickými božstvami.

Pokiaľ chcete postúpiť k živej forme Boha v islame, je treba vnímať islam ako niečo nádherné a výnimočné. Ako keby bol islam veľkou rozprávkou.

Pokiaľ chcete postúpiť na ceste k živej forme Boha v budhizme, je potrebné kúpiť si sošku Budhu a zapaľovať pred ňou malé tenké sviečky. Môžete úprimne realizovať aj v predstavách.

Pokiaľ chcete postúpiť k živej forme Boha v pravosláví, je potrebné, aby ste v každej žene videli Bohorodičku z ikony.

Poteší ma, keď sa niekto vydá na náboženskú duchovnú cestu. Želám vám pocítiť v sebe živú Božiu prítomnosť.

Obrázok č. 1 vyjadruje súčasnú úroveň, obrázok č.2 možnú dosiahnuteľnú úroveň.

Pridaj komentár