Tento príspevok sa zaoberá problematikou oživovacích rituálov pomocou fosílií. V obidvoch prípadoch si zájdeme do Egypta.

Uvádzam sa do potrebného stavu, ktorý mi dovoľuje komunikovať so starou egyptskou kultúrou a jej magicky ladenými prírodnými ľuďmi. Objavujú sa postavy Egypťanov, ako ukladajú na skalu stočené fosílie trilobitov. Keď veľké množstvo trilobitov poukladajú do viacerých kruhov, tak obradníci zoberú kozie mlieko a koziu krv a trilobity na zemi dôkladne zalejú.

Keď sa do všetkého dobre vcítim, začínam mať pocit, ako keby sa nad trilobitmi vytvárala hmla a v hmle sa zjavila postava muža so psou hlavou. Táto postava ustupuje a mám možnosť vstúpiť do chrámu, kde sedí božstvo s ľudskou tvárou a klasicky skríženými rukami. Môžem si sadnúť a vnímať prejavy tohto božstva. Mám pocit, ako keby som sa prepadol do života v starom Egypte a toto božstvo malo na starosti všetko, čo súviselo so stavebníctvom. Pri ďalšom rituáli mám pocit prítomnosti mŕtvej osoby, ktorá sa venovala písmu. Toto písmo sa do značnej miery podobá židovskému písmu.

Mŕtve telo na podstavci na mnohých miestach narezali a do hlbokých rán vložili fosílie rôznych druhov. Potom nasleduje rituál natretia tela prachovým zlatom. V tomto momente mám pri dobrom vcítení pocit, že sa za ležiacou postavou objavila iná priezračná postava, ktorá sa náramne podobala na postavu Krista, ktorú poznáme z mnohých kresťanských obrazov a sôch. Mám pocit, že duša mŕtveho odchádza do tohto rozmeru. Vo vnútri tohto obrazu vás víta postava ženy a svätcov. Všade je úžasné ticho a veľa ľudských informačných záznamov ľudí, ktorí sa venovali židovstvu a možno aj kresťanstvu. Človek zažíva nevšedné pocity pri otvorení a oživení týchto rituálov.

Pridaj komentár