Venujeme sa tu problematike piatej duchovnej cesty cez brušný mozog, ktorý dáva ezoterikovi potenciál bezchorobnosti a dlhovekosti. Brušný mozog sa nachádza v tenkých a hrubých črevách. V črevách sú v zhlukoch neuróny a tie sú pospájané nervstvom. A v neurónoch hrubého čreva je uložený pud teritoriálny.

Ďakujeme veštecky ladenej ezoteričke píšucej pod pseudonymom Her Barónka. V doleuvedených prípadoch veštecky zisťovala, ako funguje pud teritoriálny voči mikroorganizmom.

Tento pud za normálnych okolností pomáha organizmu orientovať sa v úplne neznámom prostredí. V podstate sa nezaujíma o mikroorganizmy v ľudskom tele. Ale keď sa zase použije technika symbolov jaskyne a k tomu obrázky, že si odrežete nohy aj ruky, tak nakoniec sa aj tento pud teritoriálny začne starať o zdravie a zoberie si na starosť oblasť mikroorganizmov v celom tele. A ezoterikovi ide práve o to, aby sa tento pud začal jedinečným spôsobom starať, aby v tele boli tie najlepšie mikroorganizmy, boli pravidelne obmieňané za nové a prísne kontrolované.

A toto všetko po donútení pud teritoriálny zabezpečuje. Tento pud pozmení činnosť časti okosticových buniek a tie produkujú vo veľkom množstve niečo ako makrofágy, ktoré potom budú dôsledne kontrolovať v tele mikroorganizmy a nútiť ich, aby produkovali a pracovali pre organizmus optimálne.

Ezoterik si uvedomuje, že má v tele bunky a k nim priradí aj bunky mikroorganizmov, do ktorých spadajú aj tie najmenšie a to sú vírusy. Tak isto ezoterik si časom začne uvedomovať, že vlastne historicky je ľudský organizmus aj zbierkou rôznych mikroorganizmov, ktoré sa pripojovali alebo násilne dostávali do organizmu a stávali sa jeho súčasťou. Bežne mikroorganizmy žijú v dutinách tela ako sú črevá. Tu sa podieľajú na trávení, ale niektoré mikroorganizmy sú na úrovni vírusov a žijú priamo v bunkách, či k ich prospechu, ale aj poškodzovaniu.

Ezoterikovi nie je jedno, aké mikroorganizmy v ňom žijú a očakáva, že v ňom budú žiť iba tie najvhodnejšie a ich výlučky budú úplne na prospech organizmu. A túto predstavu môže v dnešnej dobe realizovať výlučne cez pud teritoriálny, ktorý zmodifikuje časť buniek okostice, ktoré budú produkovať bunky podobné makrofágom. Tie sa hlavne v noci postarajú, aby boli v tele vhodné mikroorganizmy a produkovali vhodné látky pre telo.

Pud teritoriálny požaduje časom prísun nových mikroorganizmov z prírody a často aj z minerálnych prameňov. Najčastejšie sa organizmy distribuujú cez kožu a málokedy cez tráviaci trakt. V prípade udržania správnej mikroflóry je dobré modifikovať aj hnedý tuk v tele. Nachádza sa na rôznych miestach tela a dá sa modifikovať na niečo ako centrum zásob rôznych účinných látok proti nečakaným prienikom mikroorganizmov.

Pre úplnosť informácií je potrebné povedať niečo okolo mikrobiálnych senzorov ako sú nosné a krčné mandle, slepé črevo, lymfatická mriežka v dýchacej trubici, lymfatická mriežka v stene hrubých čriev, slezina ako zásobník vhodných látok pre akútne stavy, biele krvinky a ich základne po celom tele. Touto základňou sú lymfatické uzliny na lymfatickom riečišti skoro v celom tele. Sem prichádzajú, kódujú sa a podieľajú na ochrane a kontrole organizmu. Je dobré spomenúť aj imunitu na úrovni bunkovej blany a imunitu chemickú, ktorú dokáže organizmus vyprodukovať. Tak isto je vhodné spomenúť aj imunitnú pamäť, ktorá by mala dobre fungovať. Nájdeme ju niekde v neurónoch tela.

Na záver tu uvádzame prípady súvisiace s putom teritoriálnym, ktorý smeruje k náprave mikroflóry v ľudskom tele.

1. Zemepisná šírka a dĺžka [ E, 9 ], VP, Severná Amerika – Skalnaté vrchy, infopole 58 r.

Žil osamelo v džungli ako polodivoch – r. 1425. Lovil divú zver, ryby, klčoval lesy, úzko spätý s prírodou. Nakoľko bol úplne odkázaný na seba, výrazne sa mu vyvinul nielen pud sebazáchovy, ale aj teritoriálny. Úzkostlivo si chránil svoje územie. Z nutnosti sa venoval prírodnému liečiteľstvu. Do 28 rokov bol v podstate zdravý a vitálny, občas úrazy, hnisavé rany pri love, ale bezvýznamné. Lovil, aby sa uživil, zver chytal skôr kvôli skroteniu. Liečil ich, privádzal na svet nové mláďatá, ovládal veľa spôsobov na záchranu zvierat. Vedomosti sa mu zišli, lebo pri jednom love sa poranil a nachytal infekciu od zabitého zvieraťa. Najprv sa prejavila ako zapálená rana, neskôr sneť – gangréna. Nevenoval tomu pozornosť, až sa mu rozšíril zápal aj dovnútra – prienik parazitov, mikroorganizmov, ktoré spôsobili rozpad svalového tkaniva, hrozilo mu ochrnutie, noha napuchla, očernela, vysoké horúčky, mierna otrava krvi. Kým bol pri vedomí, navláčil si do brloha všetky byliny, kúsky kože, mäsa, kopu lístia – suchého aj polozhnitého, ďalej kúsky machu, nejaké huby. Po celý čas sa nalieval silnými bylinnými extraktmi, dal si do úst, „požuval“ čaj a taký hustý, zmiešaný so slinami si napľul do rany. Omýval si nohu aj vlastným močom. Keď klesli horúčky, prikladal si na zhnisané miesto /okolo rany/ obklady z listov, jemne polozhnité. Pocit prieniku mikroorganizmov z lístia „upratovanie“, likvidácia nežiaducich baktérií. Rana sa zmenšila, noha mierne odpuchla, už nebola taká čierna, iba silne hnedofialová. Začal ďalšie obklady, výtrus z húb, nožičky nakrájal na plátky a tak aj so špinou si dával na čistú bielu handričku, prekryl ďalšou handrou a obviazal. Opäť prienik liečivých mikroorganizmov – prirovnanie – penicilín + penicilínová masť. Takýmto spôsobom si liečil aj iné choroby – hnačky, vracanie. Dokonca si zvykol dať na choré miesto /do okolia/ placky zo zvieracích výkalov. Tukový orgán produkoval asi 2 000 – 3 000 látok, spontánne, jemne kolísal, počas chorôb tvorba mierne klesla, ale nahradil ho hnedý tuk, kde mal pripravené zásoby. V kríze sa aktivizovali, po vyliečení naštartoval biely tuk – zvýšila sa tvorba, hnedý tuk sa „stiahol“. Nakoniec zomrel na besnotu, napadla ho chorá zver – besná líška.

2. Zemepisná šírka a dĺžka [ L, 14 ], ZP, Južná Amerika, infopole, 48 r. muž.

Kuchár, fajnšmeker. Variť sa naučil na vojne, kde vo veľkom vyváral pre celú rotu. Neskôr bol kuchár z povolania. V detstve chorý na priedušky /chronické zápaly/, raz aj zápal pľúc, fľaky na pravom dolnom hrote – vyzerá to na TBC. Baktérie antibiotikami utlmené, ale rizikové. Tajil to, bál sa, že príde o miesto. V dospelosti nachytal z mäsa nejaké baktérie – svinský mor, ale zase bol „preliečený“. Antibiotiká vlastne nevyliečia, iba vyzabíjajú premnožené mikroorganizmy, potlačia symptómy, ale sú schopné sa okamžite zaktivizovať. Nakoľko ako kuchár musel mať povinne v poriadku zdravotnú kartu, navštívil domáceho liečiteľa – otvorený brušný mozog, miecha, komunikácia so svetom mŕtvych, v noci mu fungoval zvláštny systém. Dal príkaz – chcem vedieť ako mám liečiť XY, odsníval si, zapísal postup, cez deň zrealizoval. Občas aj cez deň jemne prispatý, ale dobré nápady, spôsoby liečenia. Dotyčného natieral kravským skysnutým mliekom, ovčím cmarom, žinčicou, plesňovým syrom. Rozmixoval a natrel na telo, prekryl gázou, opäť natrel a prikryl. Po 2-3 týždňoch sa prejavilo jemné preliečenie, pridal obklady zo zhnitého mäsa, zapáchajúce, aj vajcia, ktoré boli pokazené – ako obklady zo síry. Zo starých stromov odlúpil kôru plnú lariev /drobulinkých/, položil na chrbticu a natrel blatom z močiara. Pod mikroskopom je to hrozné, ale kupodivu veľmi účinné. Tieto mikroorganizmy požierali baktérie a pomáhali pri regenerácii, modifikácii tukového orgánu. Tvorba asi 3 000 – 5 000 látok, hviezdičky, dlhé a prerušované pásy, dlaňovky palcáky cca 300 mesačne. Je to účinné, asi 80 % mikroorganizmov zmizla. Zomrel náhle na silný zápal pľúc. Keď mu bolo lepšie, hneď bol veľký hrdina, prestal sa o seba starať.

3. Zemepisná šírka a dĺžka [ F, 11 ], VP, Tibet, živý, 45 r. muž.

Mních – záhradník. Miluje prácu so zemou, rastlinami. Trávi prakticky celý deň v prírode.
Čokoľvek robí, je priamo zliaty s činnosťou, hlavne so zemou, mám pri ňom pocit matky s dieťaťom. Milujúca, zbožňujúca svoje dieťa. Bol stále snivý, nebol šibnutý, vedel komunikovať úplne normálne, ale nerád prepínal do reálu – vyrušovalo ho to. Zem, rastliny, to bol jeho život. Silný autista, pekne otvorený brušný mozog, miecha, ganglie, aj kozmické vedomie. Mal dar – intuíciu, vnímal mikrosvet – mikroorganizmy, komunikoval s bunkami. Ostatní mnísi ho pokladali za tichého blázna, ale neškodného. Vyhľadávali ho, keď trpeli na depresie alebo keď sa poranili, ochoreli. Liečil ich rôzne. V záhrade mal „lekáreň – jeho kráľovstvo“, chránil si ju. Na liečenie používal okrem iného aj prírodný kompost, lístie jemne polozhnité bolo zdrojom množstva mikroorganizmov, ktoré dobre pôsobili na infekčné ochorenie, či vonkajšie alebo vnútorné. Pestoval si aj huby na starom bútľavom strome, pod kôrou boli ďalšie liečivé mikroorganizmy. Dokonca využíval aj plesne, napr. pokazený kompót, vytvorila sa vrstva plesne, opatrne v malom množstve použil na obklady, keď si už nevedel poradiť. Mnísi boli v krátkom čase vyliečení. Pôsobilo to ako špeciálne antibiotikum. Preniklo aj na úroveň jadra buniek, vyvolalo prudkú reakciu, občas to vyzeralo desivo, ale po 4-5 dňoch /likvidácia nežiaducich baktérií/ sa pozmenila chémia, spustil sa obranný a regeneračný účinok. Rýchla tvorba nových buniek. Pocit, že až potom doletela informácia do tukového orgánu. Tvorba hviezdičiek, prerušovaných pásov, dlaňoviek,…

4. Zemepisná šírka a dĺžka [ D, 9 ], VP, Sibír, 57 r., živý muž.

Silne snivý, osamelý, žil rád vo voľnej prírode, zbieral „inšpirácie“ ako hobby rastliny, mach, lístie, huby. Rukami vedel pozbierať – vycítiť informácie, pod mikroskopom si iba potvrdil svoj väčšinou správny úsudok. Liečil iba sám seba, psov a občas chorú zver – chodili za ním. Intuitívne vedel čo a ako, keď nebola nádej na vyliečenie milosrdne ich zabil a zakopal. Tiež využíval antibiotiká prírody, podnožie a výtrusy húb, /vedel pracovať aj s určitými jedovatými hubami/, lístie v lese, kôru chorých stromov, výkaly lesných zvierat, kompost z lístia – výborné zdroje na mikroorganizmy, ktoré v kontakte s chorými bunkami prevzali úlohu likvidátorov a liečiteľov. Najprv požrať – pozabíjať. Vydezinfikovali, chvíľu nič, potom spracovanie odpadu /zničených buniek/ – absorpcia, telo to transportuje ako bezcenný odpad von – rozptýlene, potom nastupuje regenerácia a obnova buniek. Robil aj kontrolu, vzal choré tkanivo pod mikroskop, urobil záznam, potom liečil / miestne obklady/, testoval pravidelne, aj vizuálne aj odberom vzorky, nakoniec zobral vyliečenú vzorku a zapisoval si to. Ale iba pre seba – súkromne. Má celkom slušnú zbierku.

5. Zemepisná šírka a dĺžka [ 10, F ], ZP, Severná Amerika, Skalnaté vrchy, živý, 65 r., muž.

Venuje sa chovu dobytka, vlastní veľké teritórium niekoľko ha, stovky koní. Dá sa povedať, že je zdravý, vitálny, plný energie, celý život trávi vo voľnej prírode, často dlhé mesiace izolovaný od ľudských obydlí. Má samozrejme pomocníkov a synov, ktorí s ním pracujú. Ak náhodou bol „chorý“, skôr na vytknutie členka, zlomené rebro alebo pravú nohu, poudieraný pádom z koňa /krotil ich/, skrátka pracovne dotlčený. Drsné podmienky, pobyt v divej prírode, minimálny kontakt s civilizáciou, úzko spätý s koňmi a dobytkom. Má ich v perfektnom stave, zdravé jedince. Nabieha mi väzba – stará sa o dobytok = zdravý = stará sa o seba = je zdravý. Kontakt s ich telom, kožou srsťou a trusom pôsobí blahodarne na jeho mikroflóru. Cez kožu prenikajú až na úroveň buniek, vnímam ich ako energetické vibrovanie – iskrenie. Keď sa poranil, či zlomenina alebo otvorená rana, podvedome sa obtieral ako ranené zviera o dobytok vždy na inom mieste alebo si masíroval a hladil poranené miesta so „špinavými“ rukami. Mal na nich vírusy a zbytky z rozmliaždených červíkov. Má otvorený pud sebazáchovy, rozmnožovací a teritoriálny.

6. Zemepisná šírka a dĺžka [ 15, L ], VP, Austrália, infopole, 72 r., žena.

Predtým žila v Európe. Venovala sa liečiteľstvu – baba bylinkárka. Poznala všetky byliny, zaujímala sa aj o huby a mach, pomáhala miestnemu obyvateľstvu. Prišli za ňou s „nevyliečiteľnými chorobami“, vždy našla vhodné riešenie. Na vonkajšie virózne ochorenie koží, plesne, vredy a ekzémy okrem byliniek odporúčala prikladať na nie chorú časť tela slizovité živočíchy, slimáky. Ich výlučky /hlieny/ obsahovali vhodné mikróby na kožné ochorenia, čerstvo stiahnutá koža z mladých jahniat, niekedy aj zo psov blahodarne pôsobila ako obklad na chorý orgán /prienik cez kožu koncentrovane/. Keď bola jahňacina mierne páchnuca, prikladala ju do oblastí čriev. Komunikácia na úrovni mikrobiálnej. Zmena mikroflóry v črevách. Vnútorne ojedinele cmar, žinčicu, nakysnuté mliečne produkty – nová mikroflóra – upratovacia čata, likvidácia choroboplodných baktérií. Zvonka ako obklady tiež vhodné, ale menej účinné.

7. Zemepisná šírka a dĺžka [9, 10, E ], VP, Sibír, infopole, 😯 r., žena.

V detstve trpela na rôzne črevné koliky, virózy, problémy s kožou, vyrážky, ekzémy, celé vnútro silne napadnuté baktériami, mikroorganizmami, neskôr aj plesne, obličky ako sklad všetkých druhov vírusov, mikróbov. Preliečovaná antibiotikami, čiastočne likvidované, latentné – neskôr pri stresových situáciách, zníženej imunite opäť aktivizované. Po neúspešných pokusoch lekárov, vyhľadala bylinkárov, ľudových liečiteľov, absolvovala hladovku, detoxikačnú kúru, nalievali ju čajmi z bylín, výťažkami zo sušených exotických živočíchov. Stav sa zlepšil, ale baktérie boli stále pripravené sa aktivizovať. Prestalo ju baviť byť pokusným králikom, ľudovo povedané vzala babský rozum do hrsti /pud sebazáchovy/ a intuitívne si prikladala na seba kúsky machu zo stromov /nie zo zeme/, lišajníkov, podhubia, našla si správne polozhnité lístie, vyváľala sa v ňom, obtierala sa o lesnú zver, mali ju radi, kŕmila ich a občas aj ošetrovala. Prestala sa starať o tzv. správnu hygienu a stravovanie, riadila sa svojimi pudmi a účinne. Postupná likvidácia baktérií, zmizli plesne, zvýšila sa tvorba správnych mikróbov a baktérií, črevná flóra v norme, koža tiež. Trvalo to asi 10 – – 15 rokov. Babka zomrela normálne na starobu. Zaspala.

8. Zemepisná šírka a dĺžka [ 14, K ], ZP, Južná Amerika, 68 r. muž, dlhodobo v kóme.

Znetvorený, vykrivený trpaslíčieho vzrastu. Genetická porucha po otcovi /pradedo bol podobne poskrúcaný/. Nakoľko bol fyzický mrzák a nevedel sa nikde zamestnať, robil na rôznych jarmokoch šaša, netvora, čokoľvek, čo dokázalo rozosmiať ľudí. V istom potulnom cirkuse sa nakazil od opice, ktorá mala pečeň úplne zničenú od mikroorganizmov, v črevách parazity. Pojedal aj rôzne skazené jedlá, takže bol ako pochodujúca odpadová rúra. Keď div nezomrel – krvavé hnačky, žltačka, vysoké horúčky, akoby po ňom doslova lozili červy, rozhodol sa /ako vravel/ skapať, takýto život nestojí ani za figu. Uchýlil sa do veľkého bútľavého a spráchniveného stromu a čakal na smrť. Nejedol, nepil, po 4 – 5 dňoch sa v ňom začala pretvárať celá biochémia, pocit, že vďaka pobytu v tom strome, kde bola kopa všelijakej hávede, črvotoč, larvy, drobné výtrusy z húb, lišajníky a zoschnuté huby, jeho baktérie a mikroorganizmy sa postupne zlikvidovali, bol to dosť nechutný proces. Staré hnisavé a zahnívajúce mikroorganizmy akoby sa rozprášili /symbolicky/ a rozptýlene si s nimi organizmus poradil. Nakoľko bol mimoriadne bystrý /mrzák iba fyzicky/ pochopil, že vďaka váľaniu sa v bútľavom strome sa mu podarilo vyliečiť sa natoľko, že vládal aj chodiť, bol totálne zoslabnutý, zdevastovaný. Neskôr si vedome dával na seba olúpanú kôru zo starších stromov /opäť ako spráchnivené/, prienik cez kožu… aj na úroveň jadra. Tento proces prebiehal veľmi jemne a dlho. Keď sa cítil lepšie, kašľal na všetko a po nejakom čase sa opäť nakazil od plesnivého jedla. Rozlieza sa to v ňom ako pavučina, nedá sa zlikvidovať, napadlo mu pečeň, neskôr upadol do bezvedomia, je v kóme u nejakých indiánov, ktorí ho držia ako raritu.

9. Zemepisná šírka a dĺžka [ 7, K, L ], VP, Madagaskar, infopole, 58 r., muž.

Predtým býval v Západnej Indii. V mladosti vegetarián, okrem zeleniny a ovocia nejedol nič. Celá črevná flóra čistá, mikroorganizmy ako v sterilizačnej nádobe, až nechutne čisté akoby vydezinfikované. Všade panoval poriadok, baktérie, vírusy, mikroorganizmy v pozore. Pojedal hodne citrusovité plody, ktoré pôsobili ako tekuté čistidlo, ale príjemne. Keď dospel, musel ísť na vojnu, tam si nemohol dovoliť takúto stravu, po čase bol donútený jesť aj „nezdravé“ jedlo, ktoré mu po čase začalo chutiť…, ale pomenila sa mikroflóra v žalúdku, tvorba hnilobných procesov, následne rôzne tráviace problémy.

10. Zemepisná šírka a dĺžka [ 10, G ], ZP, Severná Amerika, živý, 69 r., muž.

Vyzerá ako suchý papek, žiaden podkožný tuk, koža ako pergamen. V mladosti nachytal vďaka malárii vagón baktérií, mikroorganizmov, v črevách sa premnožili a zlikvidovali črevnú flóru, vyzerá to tam ako v márnici. Hnusné. Trpel na krvavé hnačky, aj vodovité, bol aj nákazlivý ako pochodujúca infekcia. Preto sa vedome izoloval od civilizácie a pokúsil sa vyliečiť. Po porade s bylinkárom – šamanom, najprv zaľahol do tmavej opustenej veľkej jamy, páchlo tam polozhnité lístie, huby, rástol lišajník a mach. Celý týždeň ležal a driemal o hlade, šaman mu dával iba trochu horkých bylín na osvieženie. Povedala by som, že bol v delíriu, sem tam unikol /kóma? – mikroklinická smrť ?/. Počas týchto stavov sa mu zmenila celá biochémia. Orgány, bunky,…,skrátka všetko išlo na minimum, sem tam zastavená činnosť srdca, výpadok činnosti obličiek a pečene, potom sleziny. Boli to v skutočnosti takmer nepostrehnuteľné výpadky. Likvidovali ho mikroorganizmy, ktoré práve kvôli týmto zlyhaniam postupne kapali. Ako keď niečo nie je živené, pestované, tak to časom zhynie. Keď šaman videl, že chlapík prestal mať hnačky, bol viac mŕtvy ako živý, začal ho natierať a baliť do rašelinového zábalu + lístie jemne polozhnité, prikladal mu to na chodidlá, v oblasti pás – brucho – obličky. Neskôr pozbieral ulity a mušle, vyškriabal vnútro /bolo dosť vyschnuté/, natrel mu opäť na brucho oblasť pečene a sleziny. Keď sa dotyčný začal preberať k životu, pridal postupne po troške placku z kravského lajna – usušil ho, rozmrvil, zmiešal s vodou a vyrobil placky, ktoré mu dal na obličky a podbrušie. Pojedal sucháre s cesnakom, vynechal dlhodobo všetko mäso, ale zvonka si dával na seba jemne zhnité, sem tam larvičky. Produkovali zmes, ktorá cez kožu prenikala do svalov, produkcia príjemnej liečiacej látky, podobnej granátovým jabĺčkam. Po 2 – 3 rokoch sa podarilo nie zlikvidovať, ale dostať do útlmu pod kontrolu mikroorganizmy. Teraz je chlapík v poriadku, vďaka týmto procedúram sa mu otvorili pudy sebazáchovy, obživný a rozmnožovací. Hoci je ako suchý papek, tvorba užitočných látok je minimálne 10 000.

11. Zemepisná šírka a dĺžka [ 3, E ], VP, Európa, živý, 75 r., muž.

Veselá kopa, vždy dobre naladený, pospevuje si a popiskuje, robí si víno, pestuje kvalitné hrozno. Je zdravý, plný energie, pud rozmnožovací, teritoriálny, aj sebazáchovy funguje na jednotku. Tvorí asi 250 000 – 300 000 užitočných látok. Je silne v kontakte so zemou, miluje ju, všetky živiny, baktérie, vhodné na pestovanie viniča preciťuje rukami, dokonca má taký zvyk, že prv než urobí čokoľvek, čo sa týka hrozna a vína, testuje rukami, požmolí, natrie si dlane aj ruky po lakte, doslova očucháva nielen nosom, ale hlavne mentálne, aj ochutnáva. Mám pri ňom pocit, že je vinič alebo víno. Na bobuliach žijú mikróby, ktoré v kontakte s kožou pôsobia blahodarne na správnu mikroflóru. Dokonca pôsobia ako čistička – okena – likvidujú nežiaduce roztoče. Pobyt v pivnici, sudy plné vína, iné mikroorganizmy, sú tam aj plesne, ale na neho pôsobia vhodne. Má správne naladené vírusy, mikroorganizmy, roztoče na prostredie, v ktorom sa pohybuje celý život. Jasné, že si popíja fajnové vínečko, je správny fajnšmeker, ochutnávač. Pridám slnko /život, energia – zároveň aj dezinfikuje a likviduje mikróby, baktérie/, vzduch, voda + jeho optimisticky a pozitívne ladenú myseľ, večný smiech a dobrú náladu, toto všetko blahodarne pôsobí na jeho zdravie a dlhovekosť.

12. Zemepisná šírka a dĺžka [ 11, F ], VP,Tibet, infopole, 59 r., muž.

Predtým žil ako pastier na Urale. Mal veľa oviec, pár kôz, pásol ich na horských lúkach. Mal správne nastavený brušný mozog, fungoval mu pud teritoriálny, rozmnožovací aj sebazáchovy. Bol zdravý, občas dostal „sople“, keď zaspal na tienistom a studenom mieste. Jeho vírusy, roztoče a mikroorganizmy tiež dobre ladili s pašou, kde trávil celé dni, kontakt s ovcami a kozami – ich mikroorganizmy pri dotýkaní, strihaní a dojení, mňam, pôsobia veľmi príjemne, dolaďujú sa, čo je slabé, nepotrebné, likvidujú. Žil prirodzene, žiadne chemikálie, umelé tkanivá, umelá výživa – toto všetko degeneruje, devastuje prirodzenú mikroflóru človeka. Pobyt v čistom prirodzenom /naturálnom/ prostredí bol pre neho OK. Často popíjal žinčicu, kyslé mlieko, opäť vhodné baktérie na črevnú flóru. Spával na baranej koži, často sa pred dažďom uchýlil do jaskynných priestorov /väčšie brlohy/, cítiť tam lístie, huby, občas lišajník. Dedo zomrel zdravý, jednoducho zaspal.

13. Zemepisná šírka a dĺžka [ 10, H ], ZP, Mexiko, infopole, 75 r., muž.

Jednoduchý roľník, otec 10 – 12 detí /2 zomreli/, otvorený brušný mozog, pudy rozmnožovací, teritoriálny, obživný aj sebazáchovy. Nebol chorý, ale mal problémy s kožou na chodidle. Chodil bosý, často si poranil nohy na ostrej suchej pokosenej tráve, dostal infekciu /stafylokok/ zo zdochnutého zvieraťa. Olupovala sa mu koža aj medzi prstami. Dlho sa toho nevedel zbaviť, vyskúšal babské recepty – mastičky, loj, výkaly, všetko len zhoršovalo chorobu. Nakoniec si začal na seba natierať decht, smrdel na hony, ale zabralo to. Koža sa zahojila, nemokvala. Miestny medicinman mu poradil, aby si zabalil nohu do ovčej kože , zoškrabal zo stromu kôru, aj tú si prikladal na nohu /nie na ranu/, dokonca trhal aj zelené plody, ponášajú sa divé orechy. Bolo v nich čosi, čo mu robilo dobre. Baktérie zmizli, noha sa úplne vyliečila. Trvalo to asi 5 rokov. Odvtedy okamžite, keď sa poranil a mal hnisavé rany, praktizoval podobne. Pridal si aj iné obklady, vyzerá to ako plesnivý syr. Stravoval sa striedmo, viac zeleniny, občas mäso. Riadil sa pudom sebazáchovy, v podstate sa mu úplne podriadil a poslúchal ho. Tvorba asi 2 000 užitočných látok. Genetický potenciál buniek mal ako bežní ľudia, nemal v sebe pozostatky buniek z embryonálneho obdobia. Zomrel na nešťastnú náhodu, spadol do rokliny a dochrámal sa.

14. Zemepisná šírka a dĺžka [ 9, B, C ], VP, Sibír, infopole, 98 r., muž.

Venoval sa lovu rýb, často trávil dlhé týždne na mori. Vďaka tvrdému až sparťanskému životu bol zdravý. Jeho genetický potenciál bol 2 x väčší ako bežní ľudia, mal v sebe aj pozostatok z dvojčaťa, otvorený brušný mozog, pud teritoriálny, sebazáchovy, rozmnožovací bol trochu slabší. Pri jednom love sa poranil, najprv si to nevšímal. Pri pitvaní dostal od zabitej ryby infekciu, začal sa mu zbierať prst, hnisal, bolo tam dosť veľké množstvo mikroorganizmov, priam sa hmýrili. Nakoľko na mori nemal nijaké vybavenie prvej pomoci, vypálil si ranu nožom, vymočil sa na ňu – rana sa dosť rýchlo zahojila, prebehol okamžitý proces samoliečby. Na prst si potom prikladal aj kúsky surovej ryby, nie najčerstvejšej, ale pôsobila blahodarne.

Pridaj komentár