V tomto príspevku budem písať o špeciálnych meditáciách, ktoré sa dotýkajú prostatickej žľazy, a to hlavne u mužov. Ide o malú žľazu uloženú v blízkosti močového mechúra a močovodov. Zisťoval som, že u hyperaktívnych mladých mužov je táto žľaza bioenergeticky mimoriadne aktívna a nesporne prispieva k celkovej vitalite a schopnosti aktívne a rýchle načerpať hlavne nové fyzické sily.

V poslednom čase absolvujem aktívny tréning v posilňovni s činkami a rôznymi mašinami na cvičenie. Do posilňovne som sa dostal z dôvodu nadváhy a aj ochabnutosti svalových partií celého tela. Neustále písanie príspevkov a sedavý spôsob života spravili svoje. Malátnosť, nechuť sa hýbať a nárast nadváhy. Nastupuje posilňovňa, v ktorej až dve hodiny denne precvičujem stále ťažšie váhy. Po každodennom cvičení prídem domov, dám si sprchu a uložím sa do postele k autogénnemu tréningu. Koncentrujem sa do jednotlivých partií tela cez nervovú sústavu s predstavou jednotlivých svalov na tele. Začínam hlavou, pokračuje trup, hruď, chrbát, brucho a nohy. Neustále tu vizualizujem krvné, nervové a lymfatické riečište a to tak, aby tu prebehla čo najrýchlejšia regenerácia.

Po ukončení tohto autogénneho tréningu nasleduje koncentrácia do oblasti prostaty v spodnej časti tela. Prenikám sem s predstavou prostaty a jej bioenergetickej aktivity. Teda ide o režim sodíka a utlmenie režimu draslíka. V takomto režime je prostatická žľaza aktívna a bioenergia preniká do nervstva a ďalej cez nervové dráhy do svalov celého tela. Vždy, keď prevádzam tento tréning, cítim prílev chuti znovu cvičiť a aktívne sa pohybovať a neustále vyvíjať silnú aktivitu. Niekedy sa stáva, že aj počas posilňovania v posilňovni si vedome aktivizujem prostatickú žľazu a tiež semenníky. Pri tomto cvičení udržujem prostatickú žľazu a jej okolie v aktívnom režime a zároveň sa koncentrujem do nervstva jednotlivých svalových partií.

Cítim, že vo svaloch vzniká zvláštny stav mravenčenia a celkového prebratia sa z únavy po cvičení. Niekoľkokrát som dostal prípady hyperaktívnych mladých chlapcov a u všetkých bez výnimky bola mimoriadne aktívna práve oblasť prostaty, a tak isto oblasť nervstva slinných žliaz, kde je psychicky uložená schopnosť húževnatosti a nechuti prehrať. Osobitne som aj diagnostikoval niekoľkých športovcov a trénerov, ktorí mali slinné žľazy mimoriadne aktívne. Koniec koncov, aj v Psyché škole na mojich stránkach som v hysterickej povahe zistil, že práve nervová aktivizácia slinných žliaz v celej ústnej dutine vedie k určitej húževnatostí a chuti vyhrávať. Túto aktivitu v slinných žľazách som u seba postrehol a preto ju netreba zvlášť cvičiť.

Kto má špeciálne schopnosti vciťovať sa na diaľku do druhých ľudí, ten môže tieto fenomény vyciťovať v tomto type ľudí a spraviť si jasnejší obraz o stave ich žliaz. Tak isto sa tu dajú postrehnúť dva bioenergetické stavy, a to stav dávania bioenergie zo slinných žliaz a prostaty, vtedy je to dobré pre fyzickú aktivitu. V prípade psychickej aktivity je potrebné, aby slinné žľazy a prostatická žľaza bioenergiu sali z okolia. Pripomínam na záver, že aj ženy majú zmenšenú prostatickú žľazu. Z praxe viem iba o jednom prípade hyperaktívnej ženy.

Pridaj komentár