Na leto sme pre vás pripravili ako novinku galériu obrázkov z jednotlivých druhov zasvätení. Galérie budú obsahovať zábery zo samotného zasvätenia. Budeme sa usilovať o čo najväčšie množstvo obrázkov, a budú to aj obrázky rôznych nepodstatných detailov, ktoré iba dopĺňajú atmosféru zasvätenia. Vždy tu budú obrázky z prípravy zasvätenia, ako vybaľujeme potrebný materiál, aké pomôcky sa používajú pri zasvätení, jednotlivé predmety. Potom postupne budeme fotiť, čo vlastne osoby, ktoré sa dali zasvätiť, robia počas zasvätenia. Najčastejšie robia určité šamanské obrady a rituály, ktoré sú všeobecne platné a umožňujú intenzívnu aktivizáciu pri zasvätení. Zvyčajne u nás bežia zasvätenia za pasívnej účasti zasväcovaných osôb. V prípade mojich zasvätení, ktoré idú do rôznych oblastí ezoteriky, je účasť zasväcovanej osoby realizovaná aktívnou tvorbou určitých objektov. Znovu sa budeme snažiť nafotiť čo najviac detailov, ako zasväcované osoby pracujú na individuálnych alebo spoločných rituáloch. Nebudú chýbať detaily počas prestávky a obrázky z netradičných pozícií. Snahou bude čo najširšie zachytiť atmosféru na zasvätení.

Doteraz sme až tak nepotrebovali digitálny fotoaparát, pretože pri drvivej väčšine meditácií sa iba sedí na stoličke. Všetko zmenili šamanské zasvätenia do rôznych oblastí ezoteriky. Vlastne ani nejde o samotný šamanizmus, ale skôr schopnosť cez koncentráciu v mieche otvoriť šamanské vedomie, ktorého súčasťou je asi pol metrový bioenergetický obal okolo zasvätenej osoby. Postupným skúmaním sme zistili, že šamanské zasvätenie dovoľuje obísť mnohonásobné opakovanie a mnohonásobné cvičenia. Praktické skúsenosti ukazovali, že dnešný spôsob života nedovoľoval výrazné napredovanie. Pokiaľ nejaká ezotericky ladená osoba chodila do práce, mala rodinné povinnosti, tak postup v ezoterike a vlastnej duchovnosti bol príšerne zdĺhavý. Napríklad dosiahnuť pravidelným cvičením to, čo dostanete na zasvätení Reiki, by trvalo aj 5 rokov. Osobne som nešiel na žiadne zasvätenie Reiki a snažil som sa ho dennodenným cvičením rozvinúť. Trvalo mi to aspoň tri roky, a to som sa venoval ezoterike nekonečné množstvo hodín. Teda šamanské vedomie a ovládanie ritualistiky dovoľuje skracovať v ezoterike čas.

Máme za sebou približne osem rôznych druhov zasvätení a skoro každý vníma razantný postup vpred. Ako keby sme sa pohli zo začarovanej zeme. Zrazu sme mohli postúpiť k nácviku nových a náročnejších techník. Preto sme sa rozhodli, že šamanské vedomie sa stane centrom ezoterického života. Nebojte sa, nemusíte sa stať šamanmi. Iba budete mať otvorené šamanské vedomie a pod šamanským vedomím môže kľudne bežať aj ľudské vedomie alebo iný druh vedomia. Šamanské vedomie sa stane centrálou z dôvodu rýchlejšieho napredovania v ezoterických schopnostiach a celkovej duchovnosti. Dokonca nám dovolí v rozumnom čase zvládnuť základy ezoteriky, ktoré stoja na fyzickom a psychickom zdraví. K tomu počítame aj šťastný osud. Prekvapivo šamanské zasvätenia dovoľujú otvoriť naplno aj duchovnú sféru ezoteriky v mojej praxi a praxi ďalších. Záujem o zasvätenie neustále trvá a bežné meditácie budú slúžiť ako príprava a oboznámenie sa s ďalšími hlbšími rovinami ezoteriky.

Toto je vlastne už druhé zrýchlenie v poradí, jedno dosiahli meditujúci cez snové procesy pomocou technických pomôcok. Môžete nahliadnuť do Techno školy. O túto školu je malý záujem. Asi sa to zdá niektorým príliš drastické zasiahnuť do spánkových procesov za účelom zrýchlenia postupu vpred. V podstate som si upravil spánok na podobný ako je u zvierat. V noci sa budím mnohokrát a spánok sa skrátil na nejaké tie štyri hodiny. Bližšie o tom popisujem v Snovej škole. Zasvätenia doniesli do postupu razanciu. Niekedy po zasvätení trvá aj niekoľko dní, kým si zvyknem na zmenu a včlením ju do svojej ezoterickej praxe.

Mimoriadne dobre sa mi zlepšilo myslenie a hľadanie nových postupov. Do klasických cvičení jednak zapájame zasvätenie a jednak zavádzame z jogy hlboké kataleptické stavy skľudnenia, utíšenia a spomalenia všetkých funkcií tela. Uplatnenie zasvätenia a hlbokých kataleptických stavov dovoľuje dynamické napredovanie v ezoterickej oblasti.

Celkovo som rád, že som prekonal odpor k používaniu a uplatneniu digitálnej techniky v ezoterike. Možno konštatovať, že som skoro úplne zrealizoval digitalizáciu vlastnej ezoterickej praxe. Okrem textu poskytujeme zdarma pre celú ezoterickú obec zvukový záznam z nácviku v podobe MP3. K tomu sme pridali fotografie zo zasvätení a možno práve vás inšpirujú k duchovným aktivitám. Digitálny fotoaparát umožní aj vlastnú tvorbu umeleckých obrázkov, ktoré budeme zverejňovať na internetových stránkach.

Na záver vďaka všetkým, ktorí zohnali z vlastných finančných prostriedkov vhodnú techniku a zabezpečili možnosť vám naďalej všetko sprostredkovávať bezplatne a nezištne. Samozrejme, že uvítame pomoc každého, kto má zmysel pre ezoteriku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.