Zrealizovali sme seminár o hypnózach, aby sme si lepšie ujasnili, o čom sú hypnózy a ako pracujú rôzni hypnotizéri. Počas semináru sme prezentovali niekoľko svetových hypnotizérov z lokalít, ktoré sme označili zemepisnou šírkou a dĺžkou: Afrika, zemepisná šírka a dĺžka (K, 4), Škandinávia (4, C), Ázia (7,F), India (G, 10), Sumatra (12, I), Timor (6, K), Južná Amerika (14, L). Pre všetkých týchto prezentovaných hypnotizérov je klasický jogínsky stav mysle, ktorý popisujem podrobne v Jogínskej škole. Všetky psychické prejavy sa presúvajú do aury okolo tela. Hypnotizéri uvádzajú hypnotické osoby do spánku a to najčastejšie liekmi, omráčením alebo umelým uspatím. Potom dotyčnú osobu v bezvládnosti nosia na iné miesto, prekladajú, natierajú, robia na nej terapie a podobne. Touto technikou dosiahnu zvláštny stav, ktorý dovoľuje preliečenie chorej psychiky. Na tento účel sa používajú aj pyramídy a umiestnenie psychicky chorej osoby pod pyramídu.

Potom je tu druhý typ hypnotizéra, ktorý sa podobá skôr na slabú osobu, ktorá nemá vlastnú vôľu a je vážne duševne chorá. Zároveň na svet pozerá ako na drobné prachové časti, ktoré lietajú na všetky smery. Tento stav vyžaduje tiež sugeráciu duševného a fyzického poškodenia tela s tým, že máte pocit lietania drobných častíc z tela. Reprezentovali ich mediálni hypnotizéri z týchto lokalít: Arabský polostrov ( 6, G), Európa ( 4, E ), Ázia ( 7, F), Tibet ( 10, F ), východná pologuľa ( 13, G ), východná pologuľa ( 9, K ). Všetci dotyční majú jogínsky stav mysle, ktorý vzniká skľudnením a utíšením fyzického tela, spomalením činnosti pocitom sugerácie chorobnosti a zomierania. Všetky spomienky, túžby a ciele sa presúvajú do aury okolo tela a všetko sa prekrýva pulzáciou z hĺbky 6 neurónových oblastí ľudského tela. Pocit, že z tela lietajú všade prachové častice.

Ide o dva špeciálne jogínske stavy. Sadnete si do asány lotosového kvetu alebo iba si vhodne sadnete na stoličku. Potom sa začnete koncentrovať na svoje fyzické telo s pocitom, že telo sa skľudnuje a znehybnieva. V tomto momente sa všetko vo vnútri psychického tela presúva do aury okolo fyzického tela. Je to sugeratívne vyvolaný stav, ktorý kopíruje stav skutočne zomierajúcej osoby. Stav mediálny kopíruje zase pocit, že z neurónov vylietajú prachové častice energie do okolitého prostredia.

Hypnotizéri či už hypnotickí, ale aj mediálni dokážu hypnotizované osoby zatlačiť psychickými prejavmi do kostí a dovnútra tela vhodne vložiť informácie zo zdravých a silných osobností.

Pridaj komentár