Nácvik magického konania, ktorým sa realizuje duchovná cesta do miechy magickým spôsobom cez určitý druh pohybu, ktorý v tomto prípade predpisuje miecha a nie iba ľudská predstava. Tento zápis má zvukovú podobu. Vyhľadaj Učebnica ezoteriky MP3.

Koncentrácia do seba
Klasický stav určitého stíšenia a skoncentrovania sa do seba. Sugerácia, že už budete vnímať iba tmu a spomienky v centre fantázie, tak isto zvuk, čuch, chuť hmat. Pohyb ste ukončili a môžete sa hýbať iba vo vnútri spomienok a svojom tele. A potom psychicky z tela von do aury a cez jedinečnú dimenziu kdekoľvek.

Koncentrácia do miechy rozumová
Ezoterik si zoberie obrázky, najlepšie röntgenové a bolo by najlepšie, keby ste získali röntgenový snímok vlastnej miechy pre rozumový prienik do miechy s prvkom koncentrácie a prvkom chcenia sile vôle a chuti to spraviť. No postačia aj bežné anatomické obrázky. Pokiaľ chce ezoterik rozumovo prenikať do buniek miechy, tak potrebuje foto buniek cez elektrónkové mikroskopy a k tomu rezonanciu hlasiviek alebo pobrušnice.

Veštecké vnímanie procesov v mieche
Tak isto je potrebné, aby ezoterik procesy prenikania do miechy a jej ovládnutie vnímal veštecky v centre fantázie. Do centra fantázie presúva všetok nervový vzruch z miechy a dekóduje ho na obrazy a pocity v centre fantázie. Každá duchovná cesta aj cesta do miechy vyžaduje veštecký výkon dekódovania nervových impulzov z miechy.

Vedomie niekoľkoročného dieťaťa
Do miechy sa však dá prenikať aj inak ako z pozície rozumu dnešného človeka. Môžeme do miechy prenikať na základe symbolov jaskyne a obrázkov uctievania života alebo s obrazmi vyhrážania sa. Do miechy sa preniká na základe rezonancií a kmitania cez membrány tela. Do miechy sa však dá prenikať ako niekoľkoročné malé dieťa, ktoré si všetko vynucuje a dožaduje sa na základe pohybu a nie slovnej žiadosti. Tento prienik sa podobá požiadavke psa, ktorý chce ísť von a prinesie topánku majiteľa. Jedlo sa žiada tlačením misky ňufákom. Dieťa ťahá matku za sukňu k veci, ktorú potrebuje a chce. Keď ju nedostane, tak sa trieska o zem. V tomto prípade ide o pohyb, jeho vnímanie a ovládnutie. Pozornosť nejde na predmety a pocity, ale iba na pohyb, ktorý predmety, ľudská ruka a telo zrealizovali.

Pozornosť na pohyb
Ezoterik precvičuje mentálne všetky dole uverejnené magické rituály, alebo si zoženie ďalšie a poctivo ich precvičuje predstavách zo spomienok a nie fyzicky pred sebou. V predstavách dáva prednosť nie objektom, ale pohybu s predstavami. V centre fantázie si predstavuje hlavne všetok možný pohyb, koncentruje sa práve na túto zložku a nie na objekty v predstavách. Dobrá je aj koncentrácia do svalových platničiek, kde ezoterik aktivizuje a deaktivizuje aktivitu svalových platničiek podľa predstavy pohybu v centre fantázie.

Tradičné prevzaté rituály

MAGICKÉ RITUÁLY TRUBIČKA

Ako ovplyvniť úspech v obchodných veciach
Vyrobte si trubičku z agátového dreva, ktorú získate v stredu po západe slnka. Spodnú časť trubičky treba zaliať voskom, do ktorého bola daná žltá farba. Do trubičky treba dať jeden diel rumančeka, jeden diel koreňa sladiča, jeden diel koreňa konvalinky, ibišku medzi prsty a ďalšie bylinky. Druhý otvor zaliať žltým voskom a dať doň aníz korenie. Na trubičku vyryť znak podľa vlastného uváženia, ale hranatý. Znak vyryť nožom, ktorý si osobitne na tento účel kúpite. Trubičku očadiť v bylinkách.

Ako zabrániť násilnému správaniu
Vyhotoviť dutinku z lipového dreva. Spodný otvor zaliať fialovým voskom, do ktorého sa dá ametystový prášok. Trubička bude obsahovať ametystový prášok a to jeden diel. Bylinky – koreň vlčieho maku a list oleandru. Ďalší otvor zaliať tmavofialovým voskom a do vosku vtlačiť kúsok ametystu. Na trubičku vyryť znak v podobe veľkého písmena Z a to sklom. Trubičku očadiť tlejúcim brezovým lístím.

MAGICKÉ RITUÁLY TRUHLIČKA

Ako spoznať v snoch príčiny neúspechu
Treba si zhotoviť magickú škatuľu s vrchnákom pre riešenie problémov. Do škatule treba dať koreň lopúcha, za lyžicu. Bobkový list a to 5 lístkov. Kvet podbeľu za lyžicu, kúsok vlastného nechtu a trochu majoránky. Na kúsok papiera treba napísať, čo je príčinou môjho neúspechu a dopísať, v akej oblasti. Treba to napísať čiernym tušom. Škatuľu previazať bielou stuhou. Umiestniť pod posteľ asi tak štvrť hodinu pred spaním. Ráno stuhu rozrezať na polovicu.

Ako v sne vidieť, čo má dotyčná osoba za úmysly
Treba si zhotoviť magickú škatuľu pre tento účel. Do škatule dať nejakú vec dotyčnej osoby alebo poznať jej meno. Do škatule dať malý ametyst, trochu hliny a kúsok slonoviny. Na papier treba napísať, čo má dotyčná osoba za úmysly. Napísať to svetlozelenou farbou. Zatvoriť škatuľu a 9 krát opakovať, čo sa napísalo na papier. Škatuľu previazať pomarančovou stuhou.

Ako vo sne vidieť, ako sa vyrieši váš problém
Treba si zhotoviť magickú škatuľu. Do škatule dať menší krištáľ, medený peniaz, trochu prachu zo všetkých izieb, trochu soli a trochu bylinky saturejky. Na papier napísať, ako sa vyrieši môj problém a spraviť tak zelenou farbou. Čo ste napísali, trikrát opakujte. Umiestniť pri posteľ. Poviazať zelenou stuhou. Neskoršie stuhu spáliť.

MAGICKÉ RITUÁLY RÔZNE

Aby niekto nemohol krajčírovi ukradnúť ihly
Krajčír musí trikrát silne fúknuť na každú ihlu a potom zapáliť sviečku, ktorá stála tri noci na okne.

Aby niekto na človeka nemohol zhodiť strom
Treba sekeru nechať namočiť do vína a ostrie do hodvábu zabaliť a potom v lese používať.

Aby niekto v kovárenskej vyhni oheň nezhasínal
Treba, aby niekto do ohňa z uhlia pridal kúsok živice z borovice. Do okna zväzok konárikov zavesí a do vody trochu soli priloží.

Aby niekto na strechu oheň privolať nemohol
Treba vykopať koreň lopúcha a to najlepšie v stredu. Treba koreň usušiť a na strechu povesiť.

Aby niekto pocestných zo správnej cesty nezviedol
Okoloidúci nech si natrhá 9 kvietkov čakanky a tie bude na cestách nosiť so sebou.

Aby niekto mrakmi slnko zastrieť nemohol
Vodu zo studne nalej do kotla. Pridaj z kukurice fúzy, hrsť listov agátových, hrsť obilia, hrsť koreňa rebarbory. Pol hodinu variť a za tú dobu sa nebo vyjasní, pokiaľ ho niekto zámerne zakryl.

MAGICKÉ RITUÁLY DO MIECHY
Polož jednu ruku na stôl pred sebou a druhú ruku na prvú ruku a vzájomne s nimi pohybuj. Ruky sa na sebe šúchajú.

Postupne polož pred seba iba jeden natiahnutý prst a druhý prst ruky polož na pravý prst a pohybuj nimi. Prsty sa navzájom o seba trú. Takto to sprav so všetkými prstami na rukách.

Odrež si paličku a zapichni ju do zeme. Okolo sprav kruh z nasypanej hliny a pozeraj sa na paličku z každej strany postupne. Pozeraj sa na paličku z každého z 360 stupňov.

Polož si sám alebo viacej ľudí ruky na stôl s natiahnutými prstami. Spoločne sa pozerajte na vlastné, ale aj ostatné prsty.

Do fľaše treba dať drievko a k tomu drievku dať perie zo všetkých strán. Potom sa na fľašu pozerať zo všetkých strán dookola.

INDIVIDUÁLNE RITUÁLY

Je vhodné tieto aj iné všeobecne platné rituály precvičovať tak, ako boli napísané a v praxi realizované. To pri koncentrácii do miechy môže dovoliť psychický prienik do neurónov miechy a robiť tu vlastnú duchovnú cestu. Po praktizovaní všeobecných rituálov môže meditujúci realizovať v mieche množstvo vlastných individuálnych rituálov.

A o čom to všetko vlastne je?
Ide o to, aby ste ovládli pohybové potenciály v mieche a odtiaľto potom prenikali psychicky do kozmického priestoru a rovno do fyzických objektov. Tak isto si stačí na vedomie miechy nahodiť klinické vedomie a prenikať do sveta mŕtvych ako určitá sila a nie iba ako pozorovateľ. Vedomie miechy dáva ezoterikovi schopnosť obrovskej psychickej sily.

Pridaj komentár