Tento príspevok pojednáva o vybičovaní sexuality až na pokraj vyvrcholenia s vhodným partnerom či už fyzickým, alebo v predstavách. Po priblížení sa k vrcholu nasleduje utišovanie pomocou asán holého jogína a jogínky. Šiva a Šakti sa obnažili.

Znovu som si mysľou prešiel základné techniky mojej sexuality. Uvedomoval som si mužské sexuálne centrum v hlave, potom som si uvedomoval ženské centrum v podbruší a aj som sa sem fyzicky presunul. Koncentroval som sa do ústnej dutiny a navodzoval som si detskú sexualitu.

Zašiel som do svojich sexuálnych spomienok a predstavoval som si mentálne v predstavách všetky druhy sexuálnych úchyliek tak, aby som výhradne v predstavách nemal odpor k žiadnej z nich. Ďalej som v mysli prebehol väčšinu sexuálnych spomienok či už v podobe obrazov, zvukov, dotykov, vôní alebo chutí, ktoré sa uložili v mojej mysli.

Trénoval som si v predstavách rôzne druhy sexuálnych pocitov pri sexuálnom živote s černoškou, beloškou, židovkou, indiánkou a azijatkou. Pri každom ľudskom plemene som mal iné sexuálne pocity a sexuálna bioenergia sa hromadila vždy v inej časti tela. V predstavách som si nacvičoval aj schopnosť, aby ma na sexuálnych objektoch vzrušovala každá časť týchto objektov rovnako. V mozočku v zadnej časti hlavy som si zasekol jeden obrázok zo sexuálneho života a vyvolával som silný migrenózny volt, s ktorým som chodil postupne po všetkých častiach svojho tela a usiloval som sa takýmto spôsobom preliečovať. Vsugerovával som si imaginárne užívanie afrodiziakálnych látok a vychutnával som si ich v pocite bioenergií, ale aj uvoľnených predstáv. Pozri Alchymistická škola, kde si nájdeš vhodné postupy a doporučené afrodiziaká.

Spomínal som si na stavy zamilovanosti a maximálne som tento stav dynamizoval, kým som s ním nenaplnil celé moje fyzické telo. Uvedomil som si vo vnútri svojej mysli aj ideál ženy, ktorý ma najviac priťahuje. Tento ideál som si začal uvedomovať a usiloval som sa o intenzívne spojenie s ideálom. Pri tejto dynamizácii som stupňoval príjemné pocity. Toto su klasické techniky na dynamizovanie sexuálnych predstáv a sexuálnych bioenergií. V momente vysokého stupňa som si začal predstavovať holú jogínku a holého jogína pri nácviku a prevádzaní jogínskych asán všetkého druhu.

Pred seba som si dal obrázky asán a v mysli si postupne vytváral predstavy holej jogínky a holého jogína. Začal som s nácvikom utišovania vyvolaných sexuálnych predstáv a túžob a utišovania sexuálnych bioenergií. Postupne som sa koncentroval do jednotlivých častí tela, všade som si vkladal predstavy jogína a jogínky. Postupne vznikal stav utíšenia a odpojenia od sexuálnych predstáv a bioenergií. Nastupoval zvláštny príjemný stav oslobodenia od vlastnej sexuality a vlastných sexuálnych túžob. Pociťoval som blaženú slobodu vlastnej duše a zároveň sa objavovala sila rozhodovať o tom, čo sa bude diať v mojom okolí.

Znovu a znovu som si predstavoval, ako moje telo napĺňajú drobné holé postavičky jogínov a jogínok v rôznych asanách. Tieto predstavy som ukladal hlavne do úst, uší, nosa a oblasti pohlavných orgánov. Tak isto som si tieto cvičiace postavičky vizualizoval na povrchu kože. Tiež som si uvedomoval rozdiel medzi erotikou šamanskou, kde sa sexualita vybičuje do nepríčetnosti a erotikou jogínskou, kde prichádza k oslobodeniu od vlastnej sexuality a nastoluje sa blaženostný stav.

Pridaj komentár