Ako zvyčajne som si sadol do meditačného kresla a požiadal som svoje vnútro o spoločnú meditáciu. Po chvíli čakania sa v mojej mysli zjavila predstava starca s palicou, ktorý sa usiloval prejsť nehostinnou krajinou plnej snehu a závejov.

Na starcovi bolo vidieť, že je dlhým putovaním unavený a zjavne mu už dochádzajú fyzické a aj duševné sily. Pociťujem, že vo svojej mysli hľadá vhodné miesto, kde by sa posadil a oddýchol si. Vyhliadol si blízky strom a celou váhou sa uloží pod ovísajúce konáre tejto statnej jedle. Napriek tomu, že sa snaží mať stále otvorené oči, postupne zaspáva. V jeho mysli sa objavuje vianočný stromček z jednej ruskej rozprávky. Je to vianočný stromček so zvieratkami okolo. V mojej predstave sa objavuje postava statného šamana odetého v kožušinách z medveďa, ktorý ide po stope starca a usiluje sa mu pomôcť a zachrániť ho v tejto krutej a nehostinnej prírode.

Po chvíli hľadania ho nachádza zasneženého pod stromom. Snaží sa ho vyhrabať a vytiahnuť spod stromu. Ide o šamana s mimoriadnymi schopnosťami. Keď starca spod stromu vytiahne, tak mu päsťou uštedrí do hlavy tvrdú ranu, aby ho prebral z hlbokého spánku. Zároveň vyťahuje fľašu s nápojom a prebudenému starcovi dáva z nej napiť. Keď sa starec ako tak preberá, šaman ho odnáša do bezpečia svojej chatrče, kde zakladá oheň a svojím telom pod kožušinami ho preliečuje.

Pridaj komentár