Cvičenia s jednoručným činkami, pri ktorých sa budeme snažiť praktizovať strečingové techniky. Teda nielen posilňovať svaly, ale mať aj lepšiu ohybnosť.
Na začiatku sa rozcvičíme a nebudeme v tomto smere leniví a riskovať napríklad natiahnutie svalu a šľachy. Rozcvičenie rozhýbe a prekrví svaly a prvé cvičenia majú pri posilňovaní lepší účinok. Pri klasickej rozcvičke dosiahneme to, že postupne pukajú všetky kĺbové spoje a tiež platničky v chrbtici, teda cvičíme chiropraktické cvičenia. Ďalej je dobré si napríklad otvoriť bioenergiu Reiki a to tým, že si tento bioenergetický systém otvoríte spomienkou na Reiki kurz alebo na začiatok po rozcvičke zdvihnete extrémne vysokú váhu. To pomôže na tvorbu bioenergie vo vašom nervstve. Reiki energia vám dovolí cvičiť intenzívnejšie a dlhšie.
V dnešnom cvičení budeme cvičiť s takými jednoručkami, ktoré nám dovolia vykonávať pohyb, pri ktorom budeme môcť ísť na hranicu možného východzieho bodu každého pohybu. Začneme na rovnej lavičke cvičiť jednoručnými činkami napríklad prsné svaly. Ľahneme si na lavičku a ruky s činkami spustíme dole čo najnižšie. Dokonca ešte trochu potlačíme dole, aby sme lakte dostali čo najnižšie. V tomto momente už nielen posilňujeme svaly, ale cvičíme hneď aj strečing. Teda využijeme celú dráhu pohybu s činkou. Zatlačenie umožňuje precvičovať ohybnosť. Napríklad budete cvičiť triceps. Znovu si zoberiete jednoručky a ľahnete si na rovnú lavičku. Činky držíte tak, aby ste skutočne cvičili triceps. Tentoraz sú lakte pri tele. Tak isto spustíte ruky čo najhlbšie a ešte aj zatlačíte mierne dole. Keď zatlačíte, tak už precvičujete aj ohybnosť ramenného kĺbu. Keby ste triceps precvičovali s veľkou činkou, tak nemôžete precvičovať pri posilňovaní aj ohybnosť. Váha jednoručiek pri cvičení musí byť rozumná, aby ste z najnižšej polohy mohli činky vytlačiť hore. Všimol som si v posilňovni, že veľa cvičiacich vynecháva strečingové pohyby a činky nespúšťa do najnižšieho bodu. Ohybnosť a teda strečing sa dá cvičiť aj pri precvičovaní deltových svalov. Tu treba voliť skutočne nižšie váhy, skôr patriace do kategórie mušej váhy. Teda pri posilňovaní je možné robiť strečing, ale treba trochu potlačiť do maxima daného koncového bodu pohybu.

Pridaj komentár