Požiadali ste ma, aby som sa pozrel na vašu osobnú cestu k Bohu hlavne pre oblasť kresťanstva a pravoslávia. Urobil som vám aj ďalšie náboženské oblasti, aby ste mali ucelený pohľad na oblasť súčasného náboženstva.

Keď to celkovo zhodnotím, tak v kresťanstve a pravosláví ste na jedinečnej úrovni, ktorú dosahuje málokto. V islame, budhizme a hinduizme neustále klesáte a tieto náboženské systémy v sebe uzatvárate. Pritom hinduizmus bol u vás rozvinutý do nezvyčajnej podoby. Partnerské vzťahy ste začali vnímať ako niečo deštruktívne. V tomto postoji ste odsúdili božskú lásku dvoch blízkych osôb. Kľudne nadávajte na ľudí a ich intímne vzťahy, ale nikdy na boží dar medzi mužom a ženou. Tieto dve veci doporučujem navzájom odčleniť.

V kresťanskom systéme a ku kresťanskému Bohu postúpite, keď sa budete modliť na symbol ukrižovaného Ježiša s ružencom v ruke. Preneste na seba pocity Kristovho utrpenia.

V islamskom systéme by bolo dobré zastaviť ďalší pád. Skúste nájsť v islame aj Božskú podstatu a odpustiť im zneužívanie náboženstva k násilnostiam.

V budhistickej ceste k Bohu bude tiež vhodné zastaviť pád a nezahŕňať do nenávisti k mužom Budhu. Nekopte do tejto sochy, nepľujte na ňu. Je nepekné prijímať názory fanatických veriacich, ktorí by dali okrem kresťanských kostolov všetky zbúrať. Prejavte k iným náboženstvám úctu a objavte aj tu prítomnosť Boha samotného.

V pravoslávnej ceste k Bohu ste už postúpili do Božieho kráľovstva. Vaša cesta vyžaduje, aby ste si pravoslávnu prítomnosť Boha v sebe nenechali iba pre seba, ale dali ju všetkým okolo seba. Stačí, keď túto Božiu prítomnosť budete vyžarovať zo svojho vnútra.

V hinduistickom napredovaní k Bohu postupne devastujete túto cestu z vysokej úrovne na najnižšiu. Skúste aj v mužoch nájsť to božské, aj keď je ho tam trochu menej. No božské za to nemôže.

Saša Pueblo

Pridaj komentár