Počas tehotenstva som veľa pribrala a takmer 30 rokov bojujem s nadváhou. Z nadváhy mám problémy s chrbticou a s vyprázdňovaním.

Požiadali ste ma, aby som sa pozrel na problém obezity. Podľa vešteckého odhadu je problém v tom, že hormonálna sústava aj orgány neprodukujú dostatok potrebných látok a všetko to začalo nahrádzať tukové tkanivo. Jednoducho sa prispôsobilo dlhodobému nedostatku látok v tele. Túto funkciu spĺňa dobre a preto potrebujete nadštandardné tukové tkanivo. Hovorí sa tomu hnedý tuk. Pravdepodobne by pomohla hormonálna liečba. Iné prostriedky na schudnutie by boli asi neúčinné. Pokiaľ chcete komplexnejší pohľad na vás, ozvite sa alebo sa zverte do rúk lekárov. Prípadne užívajte lieky, ktoré nahrádzajú hormonálne látky.

Diagnostika
Energetický príjem potravy: veštecky vnímam, že váš jedálniček je nevhodný a má vysokú kalorickú hodnotu. Zamyslite sa nad výdatnosťou a celkovou bohatosťou stravy.

Energetický výdaj: chcelo by to jemne zvýšiť pohybovú aktivitu.

Tuky: veštecky vnímam ich pokles v strave dlhodobo.

Sacharidy: vnímam nárast cukrov v strave. Treba zastaviť.

Bielkoviny: vnímam dlhodobý pozvoľný rast bielkovín v strave.

Vláknina: celkovo vnímam nárast vlákniny v strave.

Frekvencia príjmu potravy: vnímam striedanie stavov prejedania sa alebo jedenia a hladovania. Teda nedokážete jesť trvalo normálne dávky jedla.

Spaľovanie tukov: nehybnosť zvyšuje ukladanie tukov. Chôdza, plávanie – nespaľujete tuky. Pri pohybe užívajte podporné prostriedky na redukciu váhy napríklad L- carnitín (Generica). Abnormálny pohyb – pri vzpieraní alebo behu dobré spaľovanie tuku.

Metabolizmus svalov: vnímam blokáciu spaľovania tukov svalmi.

Inzulínová reakcia: chráni tuky pred spaľovaním a zabraňuje svalom spaľovať tuk.

Inzulínová reakcia: je mimoriadne slabá a tukové látky vládnu v tele. U zdravého jedinca je to inak. Tukové látky sú slabšie a inzulín razantne likviduje tuky.

Pečeňová reakcia: tukové zložky ovládajú pečeň a nedovoľujú jej podieľať sa na spaľovaní tuku. Pečeň je pretučnená a blokuje správnu činnosť.

Genetické predpoklady: u vás sa dedičné vplyvy podieľajú 90 % z celkovej obezity.

Druh tukového tkaniva: prevláda tzv. hnedé tukové tkanivo. Zvyčajne majú také obézni ľudia. Ľudia s normálnou hmotnosťou majú biele tukové tkanivo, anorektici majú priezračne svetlé.

Hormonálna reakcia: celkovo hormóny nedokážu vládnuť v tele. Nedostatočná tvorba a množstvo.

Tepelné reakcie: neschopnosť tvoriť teplo potrebné na spaľovanie tukov. Sauna a potenie v oblečení zvyšuje u vás spaľovanie tuku. V kľude alebo bežnom pohybe minimum spaľovania.

Tuková chémia: tukové látky produkujú zvýšené množstvo všetkých látok a do určitej miery nahrádzajú hormonálnu činnosť. Hormonálne žľazy sú dlhodobo pasívne a zle produkujú potrebné látky.

Mutácie génov tuku: veštecky predpokladám, že až 50% tukových buniek sú zmutované bunky k obezite.

Pridaj komentár