Astrológia ako zbierka vešteckých techník. Astrológia a diaľka. Astrológia a neuróny stredného mozgu. Zverokruh. Mesiac. Božstvá. Geometria. Body.

Neustále sa venujem vešteckým výkonom a v rámci nich sa venujem aj astrológii. V prvom rade vnímam astrológiu ako súhrn rôznych vešteckých techník. Teda je tu nutnosť najprv zvládnuť všetky podstatnejšie veštecké techniky, ktoré opisujem vo Vešteckej škole a potom si vytvoriť spoločné prepojenie najdôležitejších vešteckých techník do jedného celku.

Na druhej strane je tu astrológia ako samostatný veštecký výkon. Táto veštecká technika stojí na pozorovaní oblakov, nočnej oblohy, slnka a mesiaca. Tak isto pozeranie sa na hviezdy je veštecká technika. Čím ďalej sa pri veštení zahľadíte, tým hlbšie môžete prenikať do vlastnej mysle alebo mysle inej veštecky ošetrovanej osoby. No rozumnejšie by tu bolo používať označenie astronómia, a nie astrológia. Prípadne astronomická veštecká technika, ktorá je viazaná na reálne hviezdy na oblohe. Celkovo, kto sa venuje hviezdam, tak ten dokáže podávať veštecké výkony efektívnejšie ako je bežné.

No astrológiu možno vnímať ešte celkom inak. Ide o to, že astrologické schémy zobrazené v astronomických knižkách, sa nachádzajú v strednom mozgu človeka. Tento mozog sa nachádza v hĺbke hlavy a je veľký ako menšia päsť. V jeho neurónoch nachádzam tieto astrologické obrázky. No postupne zisťujem, že u veštecky ošetrených osôb sa nachádzajú v tejto oblasti rôzne astrologické schémy. Nachádzam tu niekedy postavy božstiev planét, tiež zvieracie postavy, ktoré možno zaradiť do zvieratníka. Nachádzam tu postavu človeka a okolo astrologické značky. Nachádzam tu niečo ako kruh a kružnice s astrologickými značkami. Nachádzam tu budovy kostolov a chrámov. Nachádzam tu rôzne geometrické mriežky, voľné číslice, voľné rastlinky, stavby pyramíd a hviezdy. Napríklad netradičné sú tu aj duše mŕtvych ľudí v kruhu za sebou. Múry s nákresmi, podobalo sa to pásu zvieratníka. Ďalší mal postavičky božstiev na guľatom podstavci. Iný mal živly v znakovej podobe. Niektorým v oblasti stredného mozgu nachádzam aj priestorové objekty ako guľovité tvary. Výnimočne nájdem u jednej osoby všetky astrologické schémy. Nachádzam aj schému šachovnice alebo pás zvieratníka so zvieratami a božstvami. Teda čo osoba, to iná astrologická schéma. To by aj sedelo na to, koľko rôznych astrologických techník bolo v histórii uplatňovaných. Možno aj preto sa neskoršie zjednotili všetky astrologické schémy do určitej dnešnej univerzálnosti. No tento spôsob zjednotenia všetkých astrologických schém dodnes používaných nepovažujem za šťastné.

A na záver celkový problém astrológie a to je zameranie astrológie dnešných a minulých čias do hádania a nie do vnútorného sveta dotyčnej osoby. Chápem, že je zaujímavé poznať zámery iných osôb a toho, čo počas svojho života robili alebo robia. No hlbší zmysel ezoteriky a astrológie je vo väzbe na psychológiu a psychiatriu. Jednoducho, keď spoznáme svoje vnútro, tak spoznáme aj to, ako sa pravdepodobne budeme chovať v budúcnosti.

Snažím sa vniknúť do tajov astrológie a spraviť z tohto druhu ľudského umenia niečo hodnotné a zmysluplné. Sledujete ďalej, ako sa to bude všetko vyvíjať.

Pridaj komentár