Neustále malé zvyšovanie váhy. Na začiatku mikronatŕhanie svalov zvýšenou váhou. Potom aktívne cvičenie s menšími váhami. Cvičiť jednu hodinu iba určitú svalovú partiu, ostatné nie. Používať opasok na stiahnutie pásu a to vždy pri každom cvičení. Nerobiť cvičenia, ktoré príliš zaťažujú oblasť pásu a svaly okolo panvovej oblasti. Jánošíkov opasok.

Neustále pokračujem v chodení do posilňovne, teraz iba dvakrát do týždňa, v stredu a piatok, predtým som chodil trikrát. Cvičím asi tak hodinu dvadsať minút. Po troch mesiacoch cvičenia si dávam prestávku asi 10 dní. Je to potrebné pre celkové vyhojenie svalov.

Neustále cvičím technicky čisto. Na jednom cvičení cvičím iba jednu partiu svalov, napríklad precvičím iba deltové svaly. Ďalšie cvičenie prídu na rad svaly bicepsu a na ostatných cvičeniach takto postupne precvičím triceps, prsné svaly, chrbát, nohy a brucho. Teda vždy cvičím iba jednu svalovú skupinu a nie ostatné. Bežne sa v posilňovni cvičí tak, že sa cvičia skoro všetky svalové partie. Takto cvičiť nemôžem, lebo neustále pozvoľné zvyšovanie váhy o 200 gramov vždy mikronatŕha svalstvo, ktoré potom musí oddychovať a hojiť sa. Preto sa musí cvičiť čisto a čo najmenej zaťažovať iné svalové partie.

Pre tento druh posilňovacích cvičení je potrebné, aby ste si zapisovali, akú váhu ste zdvihli. Jednoducho človek zabúda a pri napísaní máte istotu, koľko ste zdvíhali. Týmto spôsobom sa zabezpečíte a vyhnete riziku prílišného natŕhania svalov.

Pri tomto systéme cvičenia sa rast svalov prvom rade postaví na mikronatŕhaní. Teda sval sa nezväčšuje na základe chemických preparátov, ale mikropoškodením. Samozrejme, že je to možné kombinovať aj so špeciálnou kulturistickou výživou. Keď prestanete brať chémiu, tak svalová hmota sa zmenšuje menej ako iba pri použití chémie.

Negatívnou stránkou takéhoto cvičenia je, že po dvoch dňoch sa zjavuje dosť nepríjemná bolesť, ktorú sa treba naučiť znášať a blokovať ju. Prípadne ju previesť na slasť a erotiku. Zase na druhej strane je tu liečivá výhoda, pretože natŕhanie svalovej hmoty pôsobí blahodarne na orgány. A je to lepší a menej nebezpečný spôsob ako požieranie chémie všetkého druhu. Uvedomte si, že neadekvátne množstvo kulturistickej chémie má aj negatívny účinok na organizmus.

Rizikový faktor takéhoto druhu cvičení je v tom, že ho nesmiete cvičiť z kĺbových spojov. Väčšina cvičiacich kulturistov cvičí práve z kĺbových oblastí a riskuje poškodenie šľachových úponov. Treba sa naučiť na systém cvičenia zo stredu svalov. Potom pohyb kulturistu vyzerá ako nosenie kameňov v kameňolome. Činkami sa pohybuje tak, aby sa do cvičenia nezapájali kĺbové spoje. Hovorí sa tomu váľanie činiek. Činky považujete za kameň. Treba sa to naučiť. Prechod na cvičenie zo svalov dovoľuje lepšie efekty rastu svalov. Takýto prístup je vhodnejší aj pre tých, ktorí v kulturistike odmietajú chémiu všetkého druhu.

Pri cvičeniach som začal uplatňovať aj ďalšiu zásadu a to je, že najprv odcvičím cvičenia, pri ktorých sa neustále navyšuje váha. Zvyčajne ide z celej série cvičení o 2 až 3 cvičenia. Ostatné cvičenia sa cvičia s voľnou váhou a primeranou váhou. Môžem si ich vybrať voľne a prispôsobiť, ako mám chuť. Takto na začiatku mikropoškodím svaly a potom v mikropoškodení cvičím ďalšie cvičenia.

Keď cvičím, tak mám v termoske horúci čaj na odbúravanie tukov v pohybe. Zároveň užijem na potenie acylpyrín, aby som toxíny z pohybovej aktivity dostaval rýchlo z tela von. Do posilňovne sa najem a to najlepšie zaúdené ryby pre pomalšie trávenie. Pravidelne užijem Trebulus pre vzpieračov na zvýšenie mužského hormónu a celkovej sily.

Pridaj komentár