Šiva a Šakti sa sústreďujú na svoje telo ako jantru a prejavy svojho tela vnímajú ako mantru.

Celá tantra je vlastne jantrou mužského a ženského tela. Tak isto tantra je vlastne matra prejavov sexuality a milovania v každej časti fyzického tela.

Šiva sa ponorí do svojej nahoty a v niektorej jogínskej asane si uvedomuje svoje sexuálne ja cez celé fyzické telo. Šivu vlastné fyzické telo, nahota a erotičnosť jemne vzrušujú a uvádzajú do stavu erotična.

Aj Šakti si uvedomuje cez svoje fyzické telo, svoju nahotu a svoju erotičnosť. Šiva a Šakti v tomto momente holdujú zamilovanosti do seba a svojho zrkadliaceho tela na hladine zrkadlovej plochy. Vôbec sa nehanbia, že každý v tomto okamihu miluje iba seba samého cez svoje fyzické telo. Každého vzrušuje ich narcistický erotizmus, vlastné láskanie. V tejto chvíli zabudli na seba, aby potom ešte intenzívnejšie mohli preciťovať erotizmus toho druhého.

Šiva už zaujal niekoľko erotických pozícií a vychutnáva si každú pozíciu a z nej vyvierajúce erotické pocity. To isté robí aj Šakti, ktorá zaujala asanu ryby a v tejto asane si vychutnáva cez svoje fyzické telo svoje erotické dráždenie. Erotické pocity nechávajú prechádzať všetkými otvormi a časťami vzrušených tiel. Každý si v osamote vychutnáva po kúsku stav vlastného erotična. Šiva preniká do svojej fyzickej hlavy a v každej časti rozvinie sexuálne pocity zo seba samého do pocitu blaženosti. Šakti preniká do svojho fyzického podbrušia a tu vedome ovláda silu svojho vzrušenia. Šiva láskavým dotykom svojho ja preniká do fyzického srdca. V tomto orgáne rozvinie pocit sladkého pohladenia láskou.

Šakti preniká do oblasti svojho pupku a pociťuje lásku prichádzajúceho dieťaťa, ktoré si pritlačila na svoju hruď. Šiva sa ponára do svojich fyzických pľúc a slzami z vlastných očí zvlaží svoje rozhorúčené pery. Šakti prenikla do svojich fyzických rúk a pociťuje dotyk stebiel trávy a kvapky rannej rosy. Šiva nachádza oheň svojho fyzického žalúdka v pocite dotyku rozpáleného ženského lona. Šakti objavila svoju fyzickú hlavu v pocite vodnej plochy s vodotryskom a bielymi labuťami. Každý z nich sa nekonečne zamiloval sám do seba a svojho narcizmu, aby nakoniec mohli nájsť ešte hlbšie splynutie v prítomnosti jedného aj druhého.

Šakti sa zahľadela na sebalásku Šivu, ktorý dostal chuť darovať svoju zamilovanosť Šakti a znovu vo svojej zamilovanosti oživil lásku k nej. Obdarovali sa tým najegoistickejším darom a to je vlastnou sebaláskou. Teraz sa Šiva zrkadlí v tele Šakti a Šakti sa zrkadlí v tele Šivu.

Pridaj komentár