Pokračujeme v prezentácii a nácviku všetkého okolo čakier ľudského tela. To je základ, ktorý treba rešpektovať z indického ezoterizmu. Pod pojmom čakra tu rozumieme miesto v prvej vrstve kože, ktoré obsahuje veľa neurónov a nervových dráh z embryonálneho vývoja človeka.

Keď má osoba 10 mesiacov života, tak tieto štruktúry sú v koži plne funkčné a zostanú tam počas celého života, ale organizmus ich postupne uzatvára a blokuje. Prečo? Pretože vytvoril ďalšie nervové a neurónové štruktúry typické pre dospelú osobu. Naším cieľom je neustále otvárať tieto zablokované čakrové oblasti, neustále ich čistiť a udržiavať v aktivite. Mandala je unikátne prepracovaná metóda na čistenie všetkých 15 čakier na koži a 31 čakier na každom stavci chrbtice. Prenesenie ajurvédy a jogy do šamanského prostredia vyžadovalo iný prístup. Ide o prostredie s mimoriadne silne rozvinutým šamanstvom.

Tibet nebol vždy tak pustý a neúrodný, ale vždy divoký. Čakra sa tu mení na mandalu a to často mandalu sypanú zo zrniek piesku. Mimochodom, každé zrniečko v mandale je jeden neurón, alebo predstava, že každé zrnko je jedno embryo, je tiež zaujímavá. Čakra je tu mandala a aj kláštory sú, pokiaľ sa dá, postavené podľa vzoru mandaly. Každý mních je mandala a všetko na stenách sú mandaly. V strede mandál sú Budhovia a ide o reálne osobnosti, ktorých základná patológia boli pozostatky dvojčiat, alebo embryí v ich tele. Jednoducho sa stali zdrojom uctievania a vynikajúceho otvárania mandalových, teda čakrových bodov. Ich čistenie je spojené s vkladaním určitých obrazov a znakov ako je to typické pre reiki zasvätenia.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mandala

Budha
Čakra sa v Tibete mení na mandalu a centrum mandaly tvorí obraz osôb pod menom Budha. Ide o kult uctievania výnimočných jedincov práve čakrových systémov, ich udržiavania a zasväcovania. Robili sme veštecký výskum jedincov, ktorí boli označení ako tulku v Indii, ale aj ako Budha v Tibete. Výskum bol vedený poslednou osobou a to Japoncom Mikao Usui. Tento reiki predstaviteľ preniesol reiki do života mimo kláštorné prostredie. Otvoril čakrové body lekárov vtedajšieho vojenského námorníctva, aby týmto systémom podporili liečivé procesy u chorých vojakov.

Samotný Mikao Usui patrí do línie Budha a jeho nasledovníkov, pretože mal počas života v sebe vrastené dvojča a dorástlo vo vnútri jeho tela do veľkosti jednoročného dieťaťa. Zvonka na Mikao Usui nebolo nič vedieť. Ale takýchto jedincov si budhisti radi vyhľadávali a dávali im Budha zasvätenie. Z toho logicky vyplýva, že budhistický systém vyhľadával tento typ jedincov, ktorí mali v sebe zarastené kusy dvojčaťa alebo určité fázy embryonálneho vývoja ich dvojčiat a trojčiat. Takéto osoby museli vo vnútri seba komunikovať s dvojčaťom, ktoré v sebe mali a potom nebol problém tieto skúsenosti využiť pri zasvätení iných osôb.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gautama_Buddha

Mlynčeky
Špecifický nástroj pre meditáciu. Bubon v podobe valca a na povrchu sú často pásy farieb a pozlátené znaky, ktoré si meditujúca osoba točí a ten v pohybe pôsobí na čakrové body na koži. Môže sa vám zdať, že meditácia na točiace sa bubny nie je dosť dynamická, ale zdanie klame. Samozrejme, na takýchto bubnoch si meditujeme na vlastné znaky a spomienky. Tibeťania používajú k meditácii niečo ako pátričky. Môžu to byť mlynčeky do ruky, ale aj veľké bubny s množstvom farieb a pozlátených písmen.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Modlitební_mlýnek

Tibetská misa
Ide o špecifickú meditáciu a to jednak ako frekvencia zvuku z tibetských mís, čo sú vlastne kovové nádoby, ktoré pri údere drevenou paličkou rezonujú. Aj ezoterik si môže svoje telo predstaviť ako dutú nádobu z ktorej boli odstránené postupne odhora dole všetky orgány. Telo je v predstave ako prázdna nádoba a je plná rezonancií. Prípadne telo ako prázdnu nádobu naplníte predstavou ohňa a potom predstavou vody a zeme. Ide o systém meditácie na otvorenie pupočnej oblasti, kde sú pozostatky takzvanej maratónskej žľazy. Ide o embryonálny systém trávenia a u dospelej osoby, pokiaľ sa zobudí pri maratóne, dokáže spracovať napríklad všetku toxicitu a prospieť celému tráveniu.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tibetsk%C3%A1_m%C3%ADsa

Pokračovanie
Pokračovanie článku si nájdete tu:
http://apoort.net/esoterika/reiki-mandala/

Pridaj komentár