Tukový orgán. Tuk treba mať rád. Tukový orgán ako dodávateľ potrebných látok do tela. Tuk ako liečiteľ ľudského tela. Tuk ako likvidátor prebytočných látok v tele. Tuk ako vyživovateľ tela. Stavy tukového orgánu, keď tuk vydáva a živí organizmus a naopak, keď naberá tuk. Stres, strach, smútok a prehnané jedenie. Život a nedostatok pohybu.

Pokračujeme v prehlbovaní poznatkov o tuku ľudského tela. V prvom rade sme zmenili pohľad na tuk na tele. Dáme mu slušný názov podľa medicíny a láskavo ho nazveme tukový orgán. Obézni ľudia robia chybu a na tukový orgán hľadia ako na svojho úhlavného nepriateľa, a to nie je vôbec dobré. Každý, kto je obézny, nemôže za obezitu obviňovať tukový organ. Ten za to skutočne nemôže.

Pokiaľ budete mať k vlastnému tuku negatívny prístup, tak na oplátku on bude voči vám deštruktívny. Uvedomte si, že tukový orgán produkuje okolo 40 druhov potrebných látok pre telo. Chovajte sa k nemu láskavo a s úctou, potom bude pre vás vytvárať potrebné latky. U obéznych ľudí sme veštecky zistili, že tuk nenávidia a ten im to vracia ako agresor a prispieva k prehlbovaniu celkovej chorobnosti. Tukový orgán obézneho človeka, ktorý ho má rád, mu vytvára dostatok potrebných látok.

Na tukový orgán sa treba pozerať ako na niečo dobré a pravidelne a dlhodobo si predstavovať, ako dodáva potrebné látky. Zároveň môžete predstavovaním dosiahnuť, že vám bude dodávať aj liečivé látky. Veštecky sme diagnostikovali perfektne zdravých ľudí a u všetkých bez výnimky sme zistili, že aktívne lieči celý organizmus.

Ďalej sme veštecky zistili, že hlavným problémom tukového orgánu je schopnosť nielen ukladať tuk, ale ho vracať v podobe živín naspäť do organizmu. U niektorých obéznych sme zistili, že tukový orgán neustále dostáva strávené živiny do tuku a nielen to, ale aj prerába napríklad svalovú hmotu na tuk a niekedy aj ostatné orgány tela. Teda obézni ľudia majú paradoxne orgány a celé telo okrem tuku podvyživené. Ľudovo povedané tukový orgán je prežratý a orgány tela hladujú. Aj tu sa dá neustálym programovaním a vizualizáciou dosiahnuť, aby tukový orgán vyživoval neustále telo. Teda nielen ukladal tuk, ale ho aj vracal do tela v podobe živín.

Niekedy sa tukový orgán rozbehne ukladať tuk ako posadnutý. Vtedy treba zakročiť a nasadiť na niekoľko dní diétu a tvrdé programovanie. Potom netreba v diéte pokračovať. Treba iba zastaviť prepnutie tráviacich procesov do stavu dávania živín pre organizmus. Pomáha vizualizácia a pocit, že tukový orgán dodáva do orgánov živiny.

Zato, že sa ukladá tuk, nemôže tukový orgán, ale trávenie v tenkých črevách, ktoré sa musí do tohto režimu prepnúť. Tenké črevá majú dva režimy fungovania, jeden je na ukladanie a druhý na spaľovanie tuku do podoby živín.

Tak isto to funguje aj pri pohybe, u obéznych ľudí sa metabolizmus trávenia neprepne na spaľovanie tuku, svaly zoberú voľné živiny z krvi a organizmus potom nevládze. Pri športovcoch vytrvalcoch sa dá veštecky zistiť enormné spaľovanie tuku. U obéznych ľudí sa dá zistiť pri pohybe totálna blokácia odberu tuku.

Teda keď niečo pri obezite neznášate, tak to majú byť tenké črevá a riadiace centrá v mozgu, ktoré nevedia naskočiť do vhodného režimu na spaľovanie tuku.

Samozrejme, že obézni ľudia by sa mali snažiť jesť menej, ale pokiaľ možno všetko. Teda trvalo prispôsobiť množstvo prijatej potravy do tela spôsobu sedavého života. Žiadne diéty, ale neustále úsilie, aby ste „nežrali ako svine“. Pokiaľ dostanete vlčí hlad, tak niečo zjedzte, sadnite si do kresla a dovtedy sa na seba sústreďujte, až kým vás stavy vlčieho hladu neprejdú, vy zablokujete centrum riadenia hladu a prepnete biochémiu trávenia do režimu spaľovania tuku.

Keď už neviete odolať jedeniu, tak sa najedzte do prasknutia jednej položky a nekombinujte veľa položiek naraz. Vyberte si napríklad kuracie mäso a najedzte sa, koľko hrdlo ráči, ale iba kuracieho mäsa. Môžete si kúpiť celý krajec chleba a zjete iba chleba. Jeden dva krajce s vodou. Potom zbytok žujete v ústach a vypľúvate von. Aj to pomôže zvládnuť stavy bulimického vlčieho hladu.

Nechajte sa zdiagnostikovať v Dieto poradni a naučte sa na obezitu pozerať inak ako doteraz.

Pridaj komentár