Znovu o chudnutí, trápení, priberaní a znovu a znovu o chudnutí, vážení a meraní. Nekonečný boj s kilogramami. Utrpenie, ktoré skončí nakoniec ďalšími kilogramami naviac. A je tu jojo efekt.

Začal som asi dostatočne znechutene. Škoda, že takúto znechutenosť nedokážem otočiť na jedlo a všetky tie dobroty kuchynského sporáku. Pokračujem v chudnutí a trvalom schudnutí. Zažil som to, čo sa volá kompletné zlyhanie. Asi 6 dní som jedol to, čo som videl a aj to, čo som nevidel. Dostal som poriadne depresie na všetko okrem jedla. Na jedlo som dostal hladomor bulimika, ktorý nevie zasýtiť svoj apetít. To bola asi reakcia na to, že som sa začal každý deň vážiť a zapisovať, čo som jedol. Zo začiatku som išiel s váhou pekne dole a váha prestala lietať hore dole tri kilogramy. Dôležite bolo, že som zaviedol tento prísny postup. Ďalej som si kúpil ďalšiu literatúru o chudnutí. Tak sa jednoducho moje hladové ja vzbúrilo a poriadne mi to predviedlo. Po 5. dňoch som sa spamätal a znovu som sa rozhodol pokračovať v zmene životného štýlu a zhadzovaní kilogramov. Som rád, že tú krízu mám za sebou a moje odhodlanie pokračovať znovu silnie.

Začal som rozmýšľať nad vetou, že kto chce schudnúť, tak ten musí nájsť ten správny postup, aby schudol natrvalo a už nikdy nepribral. Prestalo ma hnevať a rozčuľovať to, že niekto sa nepohybuje, zje toho neuveriteľne veľa a nepriberie. Asi jeho organizmus nevie ukladať tuk do zásoby a tak isto nevie prejsť v období na úsporný režim. Vlastne jemu nefunguje metabolizmus normálne. Pochopil som, že keď sa hýbem a málo jem, tak organizmus ide do minimálneho chodu.

Zároveň ma vedie do úžasnej spavosti a malátnosti. Keď som mal ísť cvičiť do posilňovne, tak som dostal neprekonateľnú depresiu. Predtým som bol zase nekonečne agresívny a liezol som všetkým na nervy. Tentokrát moje veličenstvo tuk zmenilo stratégiu a núti ma byť malátny a depresívny. Tak som rozumne povolil a doprial som si ničnerobenie a prejedanie. Všetko sa nakoniec stabilizovalo a ja znovu pokračujem v chudnutí. Tu vidieť, že v tejto fáze chudnutia som nezvolil správny postup a teraz ho prehodnocujem. Bude asi platiť, že v určitej fáze chudnutia treba správne zvoliť, koľko pohybu je vhodné a koľko a akého jedla treba zjesť. Bežne som chudol asi tak 8 mesiacov. Teraz ťahám už 11 mesiac. Môj organizmus a moje žravé stereotypy nepoznajú takúto dĺžku diéty a zahájili útok na moje snaženie. Vyvolali stav ohrozenia a psychického kolapsu. Tak som povolil, ale nevzdal som sa, iba prehodnocujem stratégiu. A možno to bol posledný zúfalý pokus tukového metabolizmu prinútiť ma na cestu obžerstva. To sa veru nedočká. Ide sa ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.