V tejto časti sa budeme venovať nácviku a pochopeniu, ako dosiahnuť stavy klinického uvoľnenia v sexuálnej vzrušivosti. Verím, že ste si dobre precvičili koncentráciu zmyslov do vonkajšieho sveta a udržanie žiaduceho stavu erotického napätia. Teda neustále cvičíte koncentráciu zmyslov na vonkajšie prostredie okolo vás, ale aj dovnútra tela a psychiky. Tak isto pred cvičením tejto školy ste už dosiahli slušnú úroveň transformácie sexuálneho ovládania na úroveň sexuológa, že máte normálnu sexualitu a viete ju ovládať ako pravý sexuológ. Treba tieto cvičenia pravidelne cvičiť a zdokonaľovať.

Najlepšie bude, keď toto cvičenie na začiatok budete cvičiť sami a vyzlečení. Tak isto je dobre sa uviesť do kontrolovaného erotického stavu, ktorý si nahodíte buď pozeraním vhodných erotických obrázkov, alebo erotizáciu dosiahnete zo spomienok. V tomto stave si zasadnete na stoličku, postupom času sa naučíte sedieť nehybne a koncentrovať sa na erotické pocity v každej fyzickej časti tela. Postupne predlžujete čas sedenia. Neprežeňte to na začiatku a nehrajte sa na hrdinov, že v erotickom stave vydržíte aj 30 minút v nehybnosti. Postupne zvyšujete dĺžku sedenia o 5 minút. Takto sa naučíte sedieť až vysnívaných 30 minút. Počas týchto 30 minút máte neustále kontrolovanú ľahkú erotickú náladu. To je základ cvičenia klinického stišovania v stave kontrolovaných erotických stavov.

Keď toto dobre zvládate, tak treba, aby ste sa naučili podobným spôsobom ležať 30 minút a nezaspať. Pokiaľ sa prepadnete do spánku, musíte sa postupne naučiť mu odolávať. Podobne cvičenie môžete zvládnuť postojačky bez akéhokoľvek pohybu.

V týchto troch stavoch – sedenie, ležanie a státie pristúpite k ďalším cvičeniam a to dychovým. Meditujúci sa musí naučiť pri klinických cvičeniach stišovania špeciálne dýchať a to tiež nie je jednoduchá technika. V prvom rade sa treba naučiť nadychovať málo vzduchu, a tak isto vydychovať. Teda v pľúcach vám vždy zostane určitý vzduch a je jedno, či pri nádychu, alebo výdychu. Teda keď sa málo nadýchnete, tak také isté množstvo vzduchu vydýchnete. Hovorí sa tomu dýchanie do stabilného stavu pľúc, kde neznižujete ani nezvyšujete prísun vzduchu a v pľúcach je stály objem. Vzduch v pľúcach sa udržuje stabilný.

Znovu tu platí zásada, že kto má problémy s dýchaním, tak by si mal dať na začiatok pľúca do poriadku dychovými cvičeniami. Postupne sa učíte udržať v pľúcach minimálny obsah vzduchu a tiež techniku dodychovania a vydychovania a to tak, aby sa množstvo vzduchu v pľúcach neznižovalo, ale ani nezvyšovalo. Cvičíte trpezlivo a postupne v priebehu roku skvalitňujete tento druh dýchania. Po ukončení cvičenia sa musíte naučiť chodiť do stavu normálneho dýchania a to plný výdych a plný nádych.

Dokážete nehybne sedieť, dokážete špeciálne dýchať. K týmto cvičeným technikám pridáte schopnosť koncentrácie do vnútra tela . Pozornosť nasmerovanú do vonkajšieho sveta prevediete do vnútorného tela. Spomeňte si na anatomický atlas. Postupne si vsugerujete, že vaše orgány sú slabšie a slabšie. Doslova cítite, ako sa všetka činnosť v organizme stišuje, orgány a časti tela pracujú ako spomalený film. A to je ďalší stav klinickej smrti vyvolaný neustálym cvičením stišovania. Spomaľujete a postupne ešte viacej spomaľujete. No po cvičení sa treba vrátiť naspäť do normálneho chodu organizmu. Treba brať návrat do normálneho stavu vážne a nedopadnúť ako niektorí jogíni, ktorí sa jogou tak stíšili, že sa už nevedeli vrátiť do plnej aktivity organizmu. To sa môže vypomstiť, keď jogín ochorie.

Cvičte tieto stavy svedomito a poctivo, až kým ich nebudete dobre fyzicky ovládať. Nie je dôvod sa pokúšať o stavy klinickej smrti príliš nedočkavo.

No medzi nami chodia aj takí, ktorých organizmus je chorobnými procesmi až príliš skľudnený a znehybnený. Vtedy treba cvičiť opačný postup a to návrat do klasického stavu fungovania ako u bežných ľudí. No väčšinou bude hlavne opačný problém. U meditujúcich je až príliš často silná aktivita orgánov a dýchania. Jednoducho majte na pamäti zdravotnú stránku cvičenia.

Pridaj komentár