Nájsť mechanizmus chudnutia. Udržať mechanizmus chudnutia. Nevzdať sa. Každý musí nájsť vhodný postup, kedy chudne, stačí už len vydržať. Keď nájdete, tak neexperimentujte. Stačí v tom, čo znižuje váhu, pokračovať. Skúšame a testujeme, nájdeme a udržujeme.
Vlastnému chudnutiu sa už venujem dlhšiu dobu a vyskúšal som v tejto oblasti vlastne skoro všetky možnosti a postupy. Pri niektorých som cítil, že zaberajú, pri ďalších som nemal žiadne pocity a ani výsledky. Niektoré doslova škodili. Teda vlastne ako je to s chudnutím? Bude to asi tak, že pokiaľ ste pribrali a neustále priberáte, treba nájsť najvhodnejší spôsob, ako schudnúť. Toto je základ celého chudnutia. Jednoducho nájsť, pri ktorých procedúrach schudnete, pri ktorých procedúrach nechudnete a pri ktorých priberáte.

Navrhoval by som, aby ste si na začiatku chudnutia spomenuli na chudnutie predtým, pokiaľ ste už niekedy chudli. Spomeňte si, čo vám pomáhalo a čo nepomáhalo. Pokiaľ ste ešte nechudli, tak si naštudujte možnosti a varianty chudnutia. Takto získate základnú predstavu o vašom chudnutí. To je taká teoretické príprava na chudnutie. A ako postupovať ďalej? Odporúčal by som ísť cestou najlacnejšou a to začať sa venovať zisťovaniu, ako by ste schudli pomocou úpravy stravy.
Tak v prvom rade si vyskúšajte vo svojom jedálničku obmedziť množstvo stravy. Znížte objem stravy a testujte to za normálnych životných podmienok asi tak 7 dní. Pokiaľ sa váha nezmení, tak treba začať robiť ďalšie pokusné kroky. Pokiaľ váha začne klesať, tak už iba neustále pokračujete ďalej. Keď váha stúpa alebo ste nič neschudli, tak je vhodné pokročiť ďalej a napríklad začať s delenou stravou. To znamená, že nebudete naraz jesť chleba a salám, ryžu a mäso. Všetko zjete oddelene s hodinovými prestávkami. Zase to testujete približne 7 dní. V prípade, že to nezabralo, treba hľadať ďalej.
Vrátite sa k normálnej strave a zo stravy vylúčite chleba alebo ho silne obmedzíte. Znovu testujete 7 dní. Zabralo alebo nezabralo. Potom vyskúšate obmedziť na najmenšiu mieru mäso. Znovu testujete 7 dní, zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, vylúčite zo stravy sladkosti. Znovu testujete sedem dní. Zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, tak hľadáte ďalej. Teraz sa pokúsite nahradiť mäso napríklad sójovými produktmi. Znovu testujete 7 dní. Zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, pokúsite sa mäso nahradiť rybami. Znovu skúsite po 7 dní, či zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, nahradíte cukor umelými sladidlami. Znovu skúsite, či zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, pokúsite sa držať niektoré dni tvrdú hladovku. Jednoducho pijete iba čaje. Znovu to testujete 7 dní. Zabralo alebo nezabralo. Keď nezabralo, tak začnete s výberovým hladovaním. Intuitívne si vyberiete jednu až dve potraviny a jete iba tieto potraviny a žiadne iné. Môže to byť ryža, mrkva a banány. Môžu to byť iba ryby a chleba. Môžu to byť sladkosti. Môžete to byť iba ovocie alebo iba zelenina. Všetko znovu testujete aspoň 7 dní. Zistíte, či ste schopný chudnúť pomocou úpravy stravy alebo problémy s chudnutím budú vyžadovať iný prístup a úpravou iba stravy to asi len tak ľahko nepôjde.

Ja som zistil, že mierne klesám na váhe, keď nejem veľa jedla naraz. V jedle mám plno rýb, jabĺk a ryže. Ryby môžu byť s chlebom. Hladovky, delená strava, výberové hladovanie jednoducho nezaberá. K jedlu potrebujem každodenný športový pohyb a k tomu potrebujem užívať ešte aj lieky a čaje na chudnutie. Vtedy viem, že chudnem. Skoro 14 mesiacov som testoval, čo vlastne mi môže zabrať alebo nie. Testoval som to zámerne na sebe, aby som prenikol do tajomstiev chudnutia. V prvom rade treba nájsť vhodný postup a to vyžaduje určitý čas. Môžem vám pomôcť pomocou vešteckej intuície, čo by vám mohlo pomôcť najlepšie, prípadne sa zúčastnite kineziologického školenia ako chudnúť pomocou testovania chudnutia cez slabosť alebo tuhosť svalov.

Pridaj komentár