Vlastné skúsenosti s odtučňovaním a získavaním novej životnej kondície.

Svoju cestu k celkovej premene som začal asi pre štyrmi mesiacmi. Prvý mesiac som si v posilňovni cvičil iba tak, pre radosť a zábavu. Chodil som každý druhý deň na dve hodiny. V ďalšom mesiaci som si pozorne nacvičoval techniku zdvíhania činiek a celkového posilňovania. Nasledovali dva mesiace aktívneho cvičenia a neustáleho zdvíhania činiek. Do posilňovne som chodil asi každý druhý deň na 3 hodiny. Počas tohoto obdobia som naberal svalovú hmotu a celkovú silu. Snažil som sa držať váhu na jednej úrovni a vymieňať tuk za svaly.

Táto stratégia sa mi dobre darila a za dané obdobie mi ubudlo tuku a pribudlo svalov. Uplatňoval som delenú stravu a vynechávanie niektorých druhov jedál. Tak isto som bral tabletky na chudnutie a zároveň selén a chróm. Stále som cítil, že ešte nemám pod kontrolou chorobu zvanú pažravosť. V tomto období som pocítil, že už dokážem odolať nekontrolovateľnému jedeniu. Začalo sa mi to dariť vďaka bicyklovaniu na stacionári. Bicyklujem asi 10 minút a spálim 100 kilokalórií. Potom si idem zacvičiť zľahka s niektorými činkami a náradím. Opakujem veľa sérii s ľahkými váhami. Trvá to nejakých 5 minút. Zmyslom je dostať svaly tela do pohybu, aby lepšie spaľovali tuk. Potom sa vrátim na stacionárny bicykel, premasírujem si tukové vrstvy na bruchu, bokoch a hrudi. Začnem bicyklovať a idem do sugeratívnych formuliek a vizualizácie obrazov: „Neustále spaľujem viac a viac tuku.

Menej a menej zjem chleba a rožkov. Stále menej a menej jem. Jem iba ráno, na obed a dosť“. Formulky si hovorím vnútorným hlasom a napĺňam si ním celý mozog. Odtiaľ prenikám cez nervstvo miechy až do žalúdka a odtiaľ až to tukových zložiek. Znovu po 10 minútach idem z bicykla dole a cvičím. Znovu na bicykel, masáž a formulky. Takto spálim asi 600 kilokalórií a idem domov. Teda 5 opakovaní, 5 cvičení s činkami, 5 masáží, 5 formuliek a 600 kilokalórií. Ďalšie kolo odtučňovania je poobede a znovu večer. Pokiaľ sa nedostanem na bicykel, tak idem na pešiu jednohodinovú vychádzku. Takto potrebujem zhodiť asi 30 kilogramov. Plánujem schudnúť jeden kilogram denne. Podľa toho budem regulovať aj prísun potravy. K potrave pridávam hladovanie a užívanie prípravkov na chudnutie a potlačenie chuti do jedla. Tabletky užívam pred cvičením vo fitnes. Pokiaľ nezvládam hlad a chuť jesť, tak si sadnem a používam hypnotické predstavy a zostávam v tomto stave aj 20 minút, pokiaľ neodznie chuť na jedlo.

Pridaj komentár