Sugerácia úplného ochrnutia a zdecimovania miechy. Otvorenie vnútorného priestoru ako u ochrnutých ľudí. Nahranie našej slnečnej sústavy do vnútra. K tomu súhvezdia severnej polárnej oblohy a to Veľký voz, Malý voz, Drak a Kasiopeja.

Ako je zvyčajne bežné pri nácviku tejto sekcie, je nutné usadnúť do vhodnej asány a znehybnieť čo najviac. Potom je potrebné si čiastočne v tele a hlavne na psychickej rovine vsugerovať a uveriť, že ste ochrnutí. O tomto stave sa nepochybuje a udržuje sa trvale počas celého cvičenia. V tomto psychickom stave a nie fyzickom ochrnutí sa postupne vo vás otvorí vnútorný priestor tak, ako je to u ľudí s úplným alebo čiastočným ochrnutím. Týmto ľuďom dovoľuje psychika vytvoriť v hlave čudesné zopnutie neurónov a pocit akéhosi astrálneho putovania v nejakom priestore. Do tohoto priestoru si postupne ponahrávate veci okolo celej našej slnečnej sústavy a k tomu model celej našej Galaxie s veľkým písmenom G. Ide o rotujúci disk s množstvom ramien. Keď toto zvládnete, pokračujete v nahrávaní do vnútorného sveta jednotlivých najbližších hviezd, dvojhviezd, hmlovín a ďalších galaxií. Nateraz sme si nahrali časť kozmickej oblohy v oblasti Malého a Veľkého voza. V mytologickej rovine hovoríme o Veľkej a Malej medvedici. Pridali sme súhvezdie Draka a čaká nás súhvezdie Kasiopeja.

Pri vytváraní vnútornej plastickej predstavy je vhodné si uvedomiť vzdialenosti, ktoré meriate pomocou svetelných rokov od zemegule alebo slnečnej sústavy. Uvedomenie si vzdialenosti vo svetelných rokoch umožňuje dať celej vnútornej predstave priestorovosť. Viem, že tieto rozmery nebudú reálne, ale môžete to vytvoriť v určitej mierke. Teda vytvoríte si pomer. Napríklad jeden svetelný rok bude jeden milimeter. Treba si uvedomiť aj to, že niektoré hmloviny majú svoje rozpätie a tiež je udávané vo svetelných rokoch. V jednotlivých súhvezdiach máme hviezdy, dvojhviezdy, hviezdokopy, rádiové zdroje ako pozostatky hviezd. Veľkú pozornosť treba venovať galaxiám v jednotlivých súhvezdiach.

Teraz sa však podrobnejšie venujme súhvezdiu Cas. Patrí k súhvezdiam severnej oblohy. Nachádza sa v Mliečnej ceste na opačnej strane od Polárky ako Veľký voz. Súhvezdie Cas má tvar veľkého písmena W. Patria sem Schedar ako hviezda, vzdialenosť 400 svetelných rokov. Caph ako dvojhviezda, vzdialenosť 50 svetelných rokov. Cih najžiarivejšia hviezda, vzdialenosť 100 svetelných rokov. Ruchbah ako premenná hviezda, vzdialenosť 100 svetelných rokov. Segin ako modrobiela hviezda, vzdialenosť 500 svetelných rokov. Achird ako dvojhviezda, vzdialenosť 20 svetelných rokov. Tychonova hviezda ako supernova, vzdialená 20 000 svetelných rokov. M 52 ako hviezdokopa, priemer 20 svetelných rokov, vzdialenosť od nás 3000 svetelných rokov. NGC 457 ako hviezdokopa, priemer 40 svetelných rokov, vzdialenosť od nás 10 000 svetelných rokov. NGC 7635 ako hmlovina, vzdialenosť 2000 svetelných rokov. IC 59 ako hmlovina, vzdialenosť 400 svetelných rokov. Maffei 1 ako galaxia, vzdialenosť 4 000 000 svetelných rokov. Cassiopeia A ako rádiový zdroj, vzdialený10 000 svetelných rokov.

Zmyslom týchto astronomických cvičení je vytvoriť si vo vnútornom priestore vlastnej psychiky maketu kozmického priestoru. Ďalej pokiaľ sa venujete vešteniu, tak akýkoľvek záujem o hviezdy zvyšuje veštecké schopnosti. A tak isto je tu zaujímavá astronomická vzdelanosť. Je celkom príjemné vedieť o svojom okolí trochu viac. Úchvatné sú hlavne tie svetelné roky, ktoré nás delia od ostatných galaxií. Nie nadarmo sa hovorí, že hviezdy sú naša budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.