Znovu som usadol do svojho meditačného kresla a požiadal svoj vnútorný svet o spoločnú meditáciu. Som si vedomý, že už niekoľko dní robím intenzívnym spôsobom jogínske meditácie. Zdá sa, že moje vnútro je silne ovplyvnené práve tým, čo momentálne meditujem.

Zjavuje sa mi po chvíľke čakania postava jogína, ktorá sa rozšíri do celého priestoru môjho fyzického tela. Pohodlne sa usadí v mojich útrobách, čo ako senzibil nielen cítim, ale doslova zadným zrakovým centrom aj vidím. Chvíľu je ticho a kľud. Tento kľud sa postupne vytráca, z jogína začínajú pozvoľna vylietať drobné svetielka. Podobá sa to svätojánskym muškám, ktoré húfne opúšťajú miesto nebezpečenstva.

Tieto drobné hviezdičky sa rozlietajú na všetky svetové strany. Postupne sa drobné hviezdičky menia na intenzívny biely ohňostroj, ktorý pulzuje do všetkých strán. Je to zvláštny pocit živej prítomnosti božského princípu. Aj hviezdičky môžu byť takýmto živým symbolom. Je to nesmierne príjemný pocit vnímania živej jogy vo mne osobne.

Celý ohňostroj z mojich útrob postupne zapaľuje povrch kože jogína, ktorý sa vo mne takýmto spôsobom usadil. Na povrchu mojej kože horí príjemný červený oheň. Samozrejme, že ide iba o bioenergetické predstavy spojené s vnútorným vnímaním pocitov a emócií z jogínskeho cvičenia. Všetko je pohodové a plamienky sú príjemné. Všetko sa mení príchodom pocitu zrýchlenia času a oheň sa ako v hutníckej peci rozpaľuje do silne žiariacej hmoty. Postupne cítim, ako sa moje vnútro mení na horúci kotúč slnka. Je to doslova biele svetlo z roztaveného železa. Žeby sa moje vnútro roztavilo a to božské mohlo vstúpiť do môjho vnútra? Svoje pocity som odhadol správne.

Do môjho vnútra sa začínajú valiť jednotlivé božstvá z hinduistického náboženstva. Zo začiatku sú to iba ploché veľké obrázky. Keď pristanú na povrchu jogína, ktorý sedí vo mne, tak sa menia na podobu rôznych hinduistických božstiev. Je to príjemný pocit splývania s týmto náboženským systémom. Škoda, že takýchto pocitov nebýva viacej.

Po nejakom čase všetko ustáva a ja sa vo vnútri cítim veľmi kľudne a uvoľnene. Pocitovo by som to vyjadril, že nemám žiadny problém. Škoda, že je to iba pocit a ten za chvíľu pominie. Nevadí, aspoň som si pri tých všetkých problémoch dokázal polebediť v pocite, že neexistuje žiadny problém. Je známe, že joga má aj takéto príjemné stránky. Tak, a teraz šup všetko napísať. Neskúsite aj vy takúto vnútornú meditáciu?

Pridaj komentár