Prírodný človek. Nehybnosť. Jogínske dýchanie. Nehybnosť v orgánoch. Nehybnosť myšlienok. Spomalenie. Zmyslové centrá. Feromón. Sexus. Nymfománia. Fetiš. Orgazmus. Čakry. Koncentrácia. Akupunktúrne dráhy. Prstové modi. Astrál. Tento zápis má aj svoju zvukovú podobu MP3. Vyhľadaj zvukové nahrávky.

Pokračujeme v budovaní uceleného ezoterického systému, ktorý by sa dal presunúť do dnešnej doby. Precvičili sme v joge čo sa dalo. Dlhšiu dobu sa nedarilo vytvoriť ucelený meditačný systém. Postupným cvičením jogy a hľadaním jej rozumovej podstaty sa nakoniec podarilo pochopiť, ako jogu cvičiť v jej originálnej podobe.

Základným predpokladom je nerobiť jogu v ľudskej psychike a používať pri tom rozumové pokyny. Na to, aby ste jogu pestovali v originálnej podobe, je potrebné odpútať sa od civilizácie a jej skutkov. Karmajogu tu treba chápať ako jogínsku techniku, pri ktorej sa vlastne vnútorne odpútame od civilizácie. Ide o psychický stav návratu do existencie prírodného človeka. Môžeme kľudne hovoriť o Karmajoge, ale chápať to musíme ako odpútanie od spomienok na civilizáciu a vrátenie sa do lona prírodného človeka. V prípade jogy je to návrat do jogínskeho šamana, ktorý operuje inými silami ako napríklad polárny šaman alebo tibetský šaman. Vo svojej mysli pred cvičením jogy treba tento fenomén zrealizovať. V mysli si spomínate na správanie prírodného človeka. So svojím vnútrom komunikujete na základe posunkovej reči rúk, pohybov tela alebo magickými obrazmi typickými pre jogínsky svet. To je základ, do ktorého sa treba uviesť.

Potom je tu druhý fenomén a to je telové znehybnenie v určitej pozícii, ktorú voláme asana. V zásade môžete kľudne sedieť na stoličkách. No sedieť treba v nehybnosti a do tejto nehybnosti sa treba aj vracať počas celého cvičenia. Práve nehybnosť je ten fenomén, ktorý odlišuje jogína ako šamana od iných šamanov, ktorých základom je aktívny šamanský pohyb. Pre jogínskeho šamana je základom nehybnosť, utíšenie a spomalenie všetkého diania. V žiadnom prípade nie spánok. To treba prísne dodržiavať. Keď vás to ťahá do spánku, tak radšej všetko cvičte s otvorenými očami.

Nehybne sedíte a usilujete sa spomaliť činnosť všetkých orgánov v tele. Nie znehybnieť, ale dosiahnuť stav ako pri zimnom medveďom spánku. Tomuto fenoménu sa jogínsky stav podobá najlepšie, no bez toho zaspania. Tak, ako ste vo fyzickej nehybnosti a spomalení orgánov, tak isto treba spomaliť a zastaviť úplne tok myšlienok. Namiesto myšlienok je tu magická posunková reč a ešte lepšie zvuky mantier, ktoré nahradzujú magickú posunkovú reč, ktorou sa manipuluje vo vnútri jogína. Tak isto je potrebné dosiahnuť inú formu dýchania ako je u bežného človeka. Je to jogínsky meditačný dych. V pľúcach je len určité množstvo vzduchu a to stále počas meditácie. Z pľúc sa vzduch nevydýchne úplne, ale ani sa pľúca nenapĺňajú vzduchom úplne. Jednoducho sa jemne do pľúc nadychuje a vydychuje. Pohyb pľúc a dýchania je čo najmenšie a čo najspomalenejšie. Za nehybnosť a čo najväčšie spomalenie.

Treba dokázať realizovať jogu zo šedej kôry veľkého mozgu a nie zo zmyslov, ktoré nás spájajú s vonkajším svetom. Teda očné buľvy v očných jamkách sú utíšené, ale nezúčastňujú sa meditácie. Zato sa meditácie zúčastňuje zadné zrakové centrum. Tak isto sa meditácie zúčastňuje sluchové centrum spánkových lalokov, čuchové centrum predného mozgu, pohybové a hmatové centrum v temenom mozgu. Pokiaľ túto zásadu budete porušovať, tak si môžete poškodiť zrak a psychicky sa odpojiť od reality. Naším cieľom je dostať sa do jogínskeho stavu, a tak isto sa z neho vrátiť do vedomia dnešných ľudí. Klasická jogínska prax speje do jogínskej mysle, ale nie naspäť. Treba si to dobre uvedomiť. Z týchto zmyslových centier šedej kôry veľkého mozgu sa koncentrujeme do svojho jogínskeho vnútra.

Pre jogína v plnom nasadení je potrebné, aby mal otvorené ešte jedno zmyslové centrum, ktoré sprevádza prírodného človeka a v dnešnom človeku už odumrelo alebo zakrnelo. U žien sa stáva, že feromónové centrum v nose je trochu funkčné. Našťastie toto centrum zostalo v prednom mozgu a je súčasťou čuchového centra na povrchu šedej kôry veľkého mozgu. Vývojovo staršie časti jednoducho neodumierajú a sú neustálou súčasťou mozgu. Feromónové centrum slúži na identifikáciu pohlavných pachov prírodných ľudí. Teda pre jogína je potrebné, aby v nehybnosti a v spomalení bol ako holý prírodný človek. Teda treba pestovať Hathajogu ako erotickú pozíciu páriaceho sa jogína. Jogín vníma svoje sexuálne vnútro cez feromónové centrum. Jogín alebo jogínka si musí otvoriť sexualitu prírodného človeka. Teda sexuálna aktivita je vlastne rituálno-magický akt, kde dotyky a polohy sú magickou sexuálnou komunikáciou. To, čo dnešný človek dosahuje sexuálnou fantáziou a vnútorným hlasom, to jogín dosahuje erotickou posunkovou rečou svojich rúk a tela. Kamasutra je kultivovaná erotika prírodného človeka. Keď to robíte dobre, tak pri cvičení jogy sa vám žeraví miecha po celej dĺžke. Pomáhate si spomalenými predstavami páriacich sa prírodných ľudí. Jogín je v neustálom žeravení miechy v chrbtici. Tak isto sa uvoľňuje energia z oblasti pohlavia a nateká do orgánov a systémov tela. Teda jogín je v stave nymfomanického fetišistu, ktorý má trvalé vzrušenie na jogu a jogínske cvičenia. Jogín je v erotike prírodného človeka a z pohlavných orgánov mu vyteká sexuálna bioenergia. Ide o spojenie bioenergie a sexuálneho naladenia. Pre jogínsku prax je tento stav nevyhnutne potrebný.

Keď chcete dosahovať stav čakier na povrchu tela v prednej časti, tak isto je potrebné, aby ste sa uviedli do vedomia prírodného človeka. Potom sa čakry na povrchu tela prejavia aj energeticky. Čakrové energetické centrá sú na povrchu hlavy, na čele, krku, hrudi, pupku a pohlaví. Pokiaľ zostávate v psychike dnešného človeka, tak čakrový systém nefunguje. Jednoducho niet ho. Treba si dať dobrý pozor, aby ste sa dostali do stavu mysle prírodného človeka. Z čakrových miest sa otvárajú ďalšie dráhy a to sú akupresúrne a akupunktúrne schémy v koži a svalstve. Riadenie čakier môžete robiť na základe prstových modov. To sú rôzne dotyky prstov obidvoch rúk.

Výnimočnou jogínskou praxou je prax abnormálnej koncentrácie do jednotlivých častí, ktoré sú znehybnené a maximálne spomalené. Všetko robíte cez zmyslové centrá na povrchu šedej kôry veľkého mozgu. Do každej časti vediete stupňujúcu koncentráciu. Budeme tu postupne rozvíjať schopnosť výnimočnej koncentrácie.

Nakoniec tu máme samotný vrchol jogínskych schopností a to je schopnosti otvoriť zvláštny vnútorný svet človeka a do seba samotného vstúpiť jedinečným spôsobom. V prvom rade ide o koncentráciu do okostice na povrchu všetkých kostí, s koncentráciu ide aj sugerácia poškodenia okostice. Sugerácia je uverenie a oklamanie organizmu, že okosticu máte poškodenú. Všetci, čo chodia do tejto dimenzie, majú niečo s okosticou. Keď to cvičíte správne, tak začnete mať pred sebou pocit, že sa vytvára bioenergetická postava. A to práve chceme. Potom prichádza druhý krok a snaha dokonale uvoľniť každú časť tela relaxačnými cvičeniami. Keď to dobre cvičíte, tak máte pocit, že niečo z jednotlivých častí tela sa posúva do energetickej postavy pred vami. Potom máte pocit, že v postave pred vami počujete zvuky, vidíte obrazy. Je tam vôňa a chutné jedlo, niečo sa tam hýbe. Prenášate sem zmyslové centrá šedej kôry veľkého mozgu. Všetko sa lepšie darí, pokiaľ máte schopnosti Reiki zasvätencov. Tak isto je dobre byť prútkarom a mať magnetické bioenergie. Potom je potrebné dosiahnuť stav koncentrácie do nervovej sústavy a oklamať organizmus, že ste úplne ochrnuli. Keď tento stav udržíte, tak sa vám otvorí vnútorný svet tak, ako je to u ľudí s ochrnutím tela.

Pridaj komentár