Požiadali ste ma, aby som sa pozrel na napredovanie v náboženskej oblasti. Rozhodli ste sa ísť náboženskou cestou svätcov. Ide o vytvorenie možnosti vnímať živú formu Boha vo svojom mozgu. Opúšťate iba náboženskú prax spomienok na skutky svätcov. Sama ste zahájili cestu stať sa v náboženstve niečím viac a prijať kráľovstvo Božie v živej podobe. Doteraz bol Boh pre vás mŕtva skala, ale v tejto skale sa zobudilo Božie srdce.

Na ceste k živému Bohu kresťanského systému ste ešte stále v rovine negatívneho, a teda nesprávneho postoja. Aby vymizol úplne, musíte mať rada Boha aj vo svojej matke. Môžete ju nenávidieť, ale nie Boha a náboženské v nej samotnej. Postup je istý.

Čo sa týka hinduizmu, tu sa posúvate ďalej k živej Božej prítomnosti. Aby ste postúpili, je vhodné vnímať lásku v každom človeku, aj keby to bol zločinec a odporná osoba.

V islame postupujete ďalej a otvárate cestu k živej forme Boha v tomto náboženskom systéme. Postup ďalej vyžaduje, aby ste v mysli kľakli arabským spôsobom pred mešitu a minaret. Prejavte úprimnú náboženskú úctu islamskému chrámu. Všetko v predstavách, ale úprimne.

V budhizme je viditeľný krok vpred. Živá forma Božieho sveta vo vás silne zakotvila. Postup ďalej vyžaduje, aby ste zlatého Budhu videli vo všetkých veciach, ľuďoch a predmetoch.

V pravosláví ste postúpili najďalej, Bohorodička otvára svoju náruč a ďalší postup vyžaduje, aby ste jej v mysli úprimne prisahali vernosť a oddanosť. Prísaha je prejav lásky a harmónie.

Potešilo ma, že ďalšia duša putuje v šľapajach svätíc a dosahuje živú Božiu prítomnosť.

Obrázok č.1 vyjadruje súčasnú úroveň, obrázok č.2 možnú dosiahnuteľnú úroveň.

Pridaj komentár