Venujeme sa problematike práce v hypnotických stavoch. Na začiatok treba rozumovo pochopiť, o čom vlastne hypnotický stav je, ako funguje. V strede hlavy je hormonálna žľaza hypofýza, ktorá počas dňa, to je od zobudenia až po zaspatie, produkuje hormóny dennej aktivity. Pokiaľ zaspíte a prejdete do spánku, začne hypofýza pracovať na hormónoch nočnej chémie. Tento zápis má svoju zvukovú podobu. Vyhľadaj Rôzne nahrávky MP3.

Kto nevie zaspať počas 10 minút, ten má určitý spomalený prechod z dennej hormonálnej chémie do nočnej hormonálnej chémie. Nastavenie na nočnú chémiu je pomalšie. Kto nevie zaspať vôbec, ten nemôže nahodiť nočnú hormonálnu chémiu a musí to riešiť tabletkami na spanie. Pokiaľ sa v noci niekto zobudí mnohokrát a pamätá si sny, ten neprejde úplne do nočnej chémie. Kto sa v noci prehadzuje a chrápe, zase sa tak hlboko prepadne do nočnej chémie, že ho zo spánku nezobudí nikto. Kto sa ráno ťažko preberá aj niekoľko hodín, ten zase nevie naštartovať do dennej chémie. Ten, kto počas noci nespal, sa počas dňa bude prepínať prudko a nečakane do nočného režimu. Tomuto stavu hovoríme mikrospánok. Teda prebrali sme si niekoľko prípadov prechodu a fungovania nočnej a dennej chémie.

Môžete si to vyskúšať na sebe. Začnite sa koncentrovať do seba, ukľudňovať sa a stišovať. Nasugerujete si, že ste doma v bezpečí a idete si pospať. Pokiaľ je všetko v poriadku, tak sa denná chémia začína uvoľňovať a zároveň sa začína tvoriť aj nočná chémia. Teda počas denného odpočinku ide naraz denná a tiež nočná chémia. Je to typický stav zvierat, ktoré aj počas noci alebo dňa majú aj dennú aj nočnú chémiu. Teda trvale denná aj nočná chémia. Iba človek počas vývoja asi 2000 rokov prešiel na oddelenú dennú chémiu a špeciálne v noci nočnú chémiu. Teda ukľudňujete sa a zároveň potláčate rozumovosť, ako keby ste opustili vysokú školu, strednú školu, základnú školu a ocitli sa v materskej škôlke. Teda rozumovosť je prísne potlačená a vy si predstavujete, ž svet je plný rozprávkových bytostí. A tu je možnosť prvých psychoterapií. Spomínate si, čo všetko ste prežili počas dňa a vediete tieto predstavy o tom, čo ste videli, počuli, čuchali, hmatali, chutnali do podoby bludných fantázií. Neuropsychologicky by sme hovorili o tom, že uvoľňujeme denné zážitky cez halucinácie a snové predstavy hlbšie do mozgu. Takáto terapie umožňujú, aby sme zážitky z dňa upratali do veľkého mozgu a mohli byť v psychickej pohode.

Druhá možnosť psychoterapie je ponoriť sa ho hypnotického stavu. Teda stavu nočnej a dennej chémie a koncentrovať sa s rôznymi čudesnými predstavami do jednotlivých častí tela za účelom odstránenia stresu z orgánov. Zároveň posilňujete nočnú chémiu, potláčate dennú chémiu a k tomu pridávate rôzne prehlbujúce predstavy. Teda svoje fantázie riadite zámerne. Predstavujete si točiaci sa kruh, bzučiaci ventilátor, hodinky, plameň sviečky, počítate si, predstavujete si kyvadlo, máte pocit, že letíte, máte pocit, že padáte. Máte pocit ťažoby, chaosu, blikajú svetlá a podobne.

Ďalšia hypnotická pozornosť ide do spomienok, ktoré ste prežili a sú uložené vo veľkom mozgu. Predstavujete si neúspechy a ľudí, ktorí vám nejako ublížili. Zároveň sa napájate na zomierajúcich ľudí a na to stačí myšlienka, že chcete a pocit, že ste pri takejto osobe. Vždy ju požiadate, aby vám pomohla pozmeniť spomienky, ktoré sú spojené s nepríjemnosťami. Tieto spomienky sa zmenia na obrázky ako je malý hrob, kvietok a podobne. To spôsobí, že keď vám nepríjemný zážitok príde do aktívnych spomienok, tak tam pocítite niečo iné ako nepríjemný zážitok.

Ďalšia technika vedie do stredu mozgu, kde je stredný mozog a tento vo svojich neurónoch nesie archív snov. Vo vhodnom hypnotickom stave vstúpite do svojich snových spomienok. Teda procesov, ktoré sa dejú počas noci. Želáte si, aby energie zomierajúcej osoby pozmenili všetky sny od embryonálneho vývoja až po dnes, ktoré by blokovali procesy zdravia, šťastného osudu a budúcich úspechov. Zomierajúca osoba a jej energie snové obrazy vhodne pozmenia.

Nasleduje ďalšia hypnotická technika a to je technika rozrezonovania hlasiviek v hrdle dýchaním alebo rezonovanie možno dosiahnuť aj vytočením očí hore. V tomto stave prejdete do denno – nočnej chémie typickej pre hypnotický stav. No použijete obrázky jaskýň a spomienky na fotografie, na ktorých si predstavujete, ako si ublížite. Vyhrážate sa bunkám v brušnom mozgu, ktoré tvoria drobné neuróny v stene čriev. Trváte na tom, že pudy tu uložené (pud sebazáchovy, pud sexuálny, pud snový) vás budú samé liečiť. K tomuto ich dobre prinútite v stave hypnotickom s určitými predstavami. Inak keby ste tento atak robili v dennom vedomí a v plnom premýšľaní, tak by to jednoducho nešlo.

Nasledujú už iné terapie pod hypnotickým stavom, ktoré sa venujú predstavám úspešnosti, zdravia a výnimočnosti. V tomto procese sa na diaľku napájate na mimoriadne zdravých ľudí, na mladých ľudí. Dávate do toho sexuálne energie a prepájate sa do režimu mozoček a stredný mozog. Vzdávate sa svojej osobnosti a chcete sa stať osobou dlhovekou, bez chorôb, ktorej sa darí. Tak isto sa napájate na anjelské sféry detí a detské energie. V tomto stave sa programujete k úspešnosti. Tak isto sa napájate na osoby, ktoré majú anjelské sféry, ktoré tu neustále opisujeme a nechávate svoje predstavy preplachovať cez tieto anjelské sféry, ktoré dokážu určiť, kadiaľ sa máte uberať k úspešnosti.

V hypnotických stavoch sa celkovo dobre nahadzujú všetky druhy meditačných techník. Či už kozmické vedomie, klinické vedomie, veštecké vedomie, energetické vedomie, Silva vedomie, snové vedomie, detské anjelské vedomie a ďalšie druhy. V hypnotickom stave sa medituje jednoduchšie a účinnejšie.

Pridaj komentár