Tukové bunky

Dátum zberu: 01.04. 2014
Strana 1 z približne 3 výsledky
 
Hormóny tukových buniek
 
m8
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Hormóny tukových buniek
Adipocyty, tiež známy ako lipocyty a tukových buniek, sú bunky , ktoré primárne skladajú tukového tkaniva , ktorá sa špecializuje na uchovávanie energie ako tuk. K dispozícii sú dva typy tukového tkaniva, biela tukové tkanivo a hnedá tukové tkanivo.
 
Hormón estrogén – náhradný
Estrogén z hormónu androgénu – možná náhrada v období po klimaktériu u ženy. Môž byť aj náhrada estradiol, estriol a estron. V tuku z kmeňových buniek môže vzniknúť aj iné druhy hormónov. Známe sú aj prípady hormónov štitnej žľazy.
 
Hormón senzitívná lipáza
Tieto bunky obsahujú tzv hormón senzitívnej lipázy (HSL), ktorá pri zvýšení koncentrácie katecholamínov a kontaregulačních hormónov v krvi štiepi tuky (v tomto prípade triacylglyceroly – TAG) na glycerol a voľné mastné kyseliny (FFA)
 

Comments are closed.