Pečeň

Dátum zberu: 01.04. 2014
Strana 1 z približne 4 výsledky
 
Hormóny pečeň
 
m13
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
sasapueblo@meditacia.sk.
 
Hormóny pečene
Pečeň u ľudí je najväčšia žľaza tela. Váži priemerne 1,5 kilogramu, preto je najväčším orgánom brušnej dutiny. Nachádza sa v pravej hornej časti brucha, pod pravou klenbou bránice. Čiastočne presahuje až pod ľavú bránicovú klenbu. Farba pečene je hnedočervená, konzistencia je mäkká a poddajná. Žľaza je krehká, preto pri úrazoch často vzniká prasklina s masívnym život ohrozujúcim krvácaním.
 
Hormón somatomedin
Podobný inzulínu a tvorí sa aj v tuku a svaloch Somatomedin tiež stimuluje produkciu somatostatínu. Somatostatín potláča uvoľňovanie rastového hormónu. Takže, hladiny somatomedin a rastového hormónu sú ovládané pomocou negatívnej spätnej väzby. Keď Somatomedin úrovne sú vysoké, znižujú hladinu rastového hormónu tým, že stimuluje produkciu somatostatínu.
 
Hormón trombopoetin
Thrombopoietin je glykoproteín hormón vyrába hlavne pečeni a obličkách , ktorý reguluje produkciu krvných doštičiek zo strany kostnej drene . To stimuluje produkciu a diferenciáciu megakaryocytov , buniek kostnej drene, ktoré fragmentu do veľkého počtu krvných doštičiek
 
 
Hormón hepcidín
Funkcia hepcidin regulovať (blokovanie) transport železa cez črevnú sliznicu, čím sa zamedzí nadbytočnej vstrebávanie železa a udržiavanie normálnu hladinu železa v telo. Hepcidin tiež inhibuje transport železa z makrofágov (v mieste skladovania a prepravy železa).
 

Comments are closed.