Obličky

Dátum zberu: 02.11. 2013
Strana 1 z približne 13 výsledkov
 
Obličky
 
m9
 
Search engine (v slovenčine prekladané ako: prieskumový stroj, vyhľadávač, vyhľadávací nástroj, vyhľadávací prostriedok, vyhľadávací stroj, vyhľadávacia služba, vyhľadávací program, v bežnom jazyku len vyhľadávač) je počítačový systém či program, ktorý umožňuje používateľovi zadať nejaký ľubovoľný alebo špecifikovaný vyhľadávaný výraz a dostať z veľkého objemu dát informácie, ktoré sú v súlade s týmto dopytom.
 
 
SAŠA PUEBLO PORADENSTVO
REKLAMA: Hľadáte konkrétnu vec? Potrebujete odborne poradiť ? Neváhajte, kontaktujte ma. Odpoviem každému osobne. Vstupné konzultácia je bezplatná. Napíšte mi len tak, hodíme reč. Možnosť diagnostikovania zdravia je bezplatná a kontrolujem 80 položiek. Odpoviem každému:
 
Vylučovacia sústava
Močových ciest, tiež známy ako renálny systém, sa skladá z dvoch obličiek, močovodov, na močový mechúr, a močovej trubice. Každá oblička sa skladá z miliónov funkčných jednotiek zvaných nefrón. Účelom renálnej systému je odstránenie odpadu z tela, reguluje krvný tlak a objem, kontrolovať množstvo elektrolytov a metabolitov, a regulovať pH krvi.
 
Obličky na internete
tu si na tejto adrese najdete zber informácii o celej vylučovacej sústave človeka. Obličky, močovod, mechúr. Spravte si prehľad kto sa na internete venuje tejto téme a čo v tejto oblasti nájdete na internete
 
Urológia
Je lekársky odbor, ktorý o sebe zameriava na chirurgické lekárstvo, ochorenie mužského ženského močového ústrojenstva, systému mužských pohlavných orgánom. Orgánmi v rámci oblasti urológie, Patria sem obličky, nadobličky, močovodov, močový mechúra, močovej trubica, samčie pohlavné orgány, semenníky, nadsemenník, semenovod, semenné vačky, prostata penis.
 
Oblička
Má oválny, fazuľovitý tvar, má červenohnedú farbu na povrchu je hladká a je krytá tenkým väzivovým puzdrom, ktoré sa dá z obličky ľahko olúpať. Na mediálnom okraji obličky je obličková bránka (hilus renalis), kadiaľ vstupuje do obličky tepna a žila a odkiaľ vystupuje močovod.
 
Obličková dreň
Dreň obličiek je vnútorná časť obličky . Dreň obličiek je rozdelená do niekoľkých sekcií, známy ako obličky pyramídy. A týchto obličkový pyramíd je okolo 30 kusov a sú naplnené nefrónmy.
 
Nefróny
Nephron základná stavebná a funkčná jednotka obličky. Jeho hlavnou funkciou je regulovať koncentráciu s vodou a rozpustných látok, ako sú soli sodné filtráciou krvi, reabsorbing to, čo je potrebné, a vylučujú zvyšok ako moč. Nefrónu odstraňuje odpady z tela, reguluje objem krvi a krvný tlak, reguluje hladinu elektrolytov a metabolitov, a reguluje krvný pH.
 
Glomerulus
Menšia jednotka ako Nefrón. Glomerulus je obklopený kapsule Bowmana . Krvná plazma sa prefiltruje cez kapiláry glomerulu do kapsulu Bowmanová. Bowman je kapsula vyprázdni filtrát do trubičky, ktorá je tiež súčasťou nefrónu.
 
Bowman
Je tobolka okolo Glomerulu a ten je vo vnútri Nefrónu a ten je v obličkách
ako zákaldná stravebná jednotka. Bowman je kapsule alebo šálka, ako vak na začiatku rúrkového členovi jedného nefrónu v cicavčích obličiek , ktorý vykonáva prvý krok k filtrácii krvi tvorí moč.
 

Comments are closed.