Rozhodol som sa na sebe realizovať program dlhovekosti. Jednak preto, aby som znovu získal takú výkonnosť, akú som mal v roku 2000 a aby som si túto silnú duchovnú dynamiku udržal čo najdlhšie.

Jednoznačne nemám chuť sa pozerať, ako strácam fyzické a psychické sily. Je to síce prirodzený proces starnutia, ale tento raz som sa postavil proti starnutiu a budem využívať všetky prostriedky, aby som tento proces straty výkonnosti zastavil. Veľmi výrazne som si uvedomil, aké vysoké tempo a akú extrémnu náročnosť som si v oblasti duchovnosti vybral. A tak isto som si dobre uvedomoval aj negatívnu stránku takto realizovanej duchovnosti. Pochopil som ezoteriku aj po chemickej stránke a uvedomil som si, že všetky duchovné, fyzické a psychické pochody sú kryté aj výdajom ľudskej biochémie. A táto biochémia sa musí niekde vytvoriť.

Teda niečo meditujem a táto meditácia prechádza ako dosť extrémna záťaž na organizmus, ktorý už starne a pomaličky zmenšuje produkciu všetkých druhov chemických látok a ich zloženie. Jednoducho je tu proces starnutia, proces vyčerpania kmeňových buniek, z ktorých sa tvoria v tele nové bunky. Niektoré systémy tela zle fungujú a ich činnosť sa spomaľuje. Všetko potrebuje viac času na obnovu a regeneráciu. Cítim, že už nemôžem plynulo robiť od šiestej rána do jedenástej večer. Už to jednoducho nejde. No v oblasti duchovnej ezoteriky sa objavujú oblasti náročné na psychickú zaťaž a výdrž. A možno sledovať otváranie nožničiek. Na jednej strane hlad po duchovnosti a na druhej strane vyčerpanosť organizmu z tohto hladu. Potom sú možné iba dve rôzne cesty. Na jednej strane dosiahnuť, aby organizmus produkoval dosť biochémie a zrýchlil regeneráciu, alebo spomaliť duchovnú cestu a vždy, keď organizmus už nevládze, tak spomaliť. A znovu spomaliť, spomaliť… A na to chuť skutočne nemám.

Preto som sa rozhodol za iný prístup, ktorý dodá organizmu dostatok chemických látok, spomalí vyčerpávanie kmeňových buniek a dokonca vytvorí nové kmeňové bunky. A tak som sa obrátil k svojmu tukovému orgánu, ktorý má v sebe skrytú zvláštnu schopnosť, o ktorej sa v podstate vie, ale sa nepraktizuje. Tuk tela tvoria bunky, ktoré dobre reagujú na požiadavky môjho organizmu a požiadavky mojej duchovnej cesty. Iba tuku môjho tela, ktorý už volám správnejšie tukový orgán, treba trochu pomôcť a doladiť ho k tomu, aby sa pretvoril na veľkú chemickú fabriku, ktorá dodá a doplní telo o to, čo už nestíha produkovať pečeň, hormonálne žľazy a všetky oblasti môjho tela.

A tak vo mne začal proces, ktorý má transformovať tuk môjho tela. Dvakrát do týždňa posilňovňa a nestále navyšovanie váh. Výsledok je mikronatrhávanie svalov. To je zvláštny mechanizmus obnovy buniek tela bez čerpania kmeňových buniek vo svaloch. Raz týždenne robím kyslíkové predýchavanie, doslova pchám na cvičnom trenažéri toľko kyslíka do pľúc, koľko vládzem. Ide o silné predýchanie celého organizmu a zvýšenie životnosti základných buniek, čo ušetrí lepšie zásoby kmeňových buniek.

V nedeľu sa venujem drobnej manuálnej činnosti, ktorá tvorí časť terapie udržania si fyzického kontaktu s realitou okolo nás. Vlastne manuálna práca je veľmi dobrá psychoterapia. Potom sa vrhnem do hypermarketov nakupovať, našťastie už nakupujem podľa pudu sebazáchovy, ktorý je napojený na tukový orgán, základné bunky a tvorbu nových kmeňových buniek. Teda čo prikáže pud sebazáchovy v stave predstavy samovraždy, to kúpim a to jem. Narastá počet látok tvorených v tuku, ktoré nahrádzajú nedostatok látok tvorených klasicky v organizme.

Nasleduje dvoj až štvorhodinová prechádza v prírode. Tu žujem a cucľám rôzne konáriky zo stromov a v ruke drvím všetky druhy živicových púčikov ihličnatých stromov. Následne si robím obklady z jabĺčok na kožu, aby prenikol C vitamínu cez kožu do podžalúdkovej žľazy. Potom zjem za veľký tanier surovej bielej kapusty, potom za hrnček semiačok slnečnice. Natriem si telo múmiom. Potom sa asi pol hodinu kúpem vo vode s prídavkom Solfatanu s obsahom síry. Často aj s obsahom určitej dávky vlastného moču. Ďalej si preliečujem horúcimi rukami každú časť tela. A takto terapie dlhovekosti opakujem každý týždeň.

Potom si ešte aspoň dve hodiny prikladám ezoterické texty na telo a usilujem sa tvoriť v tuku aj látky pre proces premýšľania.

Neustále stúpa objem tvorby chemických látok v tuku, ktoré priebežne natekajú do organizmu. Nahrádzajú to, čo už organizmus vzhľadom k mojim požiadavkám pracovného tempa nestíhal. Teraz sa už pri 1400 látkach začínam cítiť, ako keď som mal 40 rokov. Všetko ide ľahšie a bez násilného tlaku. Stúpa chuť pracovať a znovu dynamizovať meditácie a duchovnú cestu.

Sám som prekvapený, ako báječne to funguje a ako rastie chuť a túžba pracovať, a to hlavne psychicky. Nech každý uctieva tukový orgán, ako to robím ja každý deň.

Pridaj komentár